Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még olyan fiatal aki...

Van még olyan fiatal aki Magyarországon tervezi a jövőjét?

Figyelt kérdés

Szimplán érdekel, hogy van e itt még olyan fiatal (16-30... Most kifejezetten a tanulói korosztály véleménye érdekel) akinek álmai munkája itt van Magyarországon.


Vagy tényleg annyira súlyos a helyzet, hogy én vagyok az utolsó jelölt aki a magyar (jelen esetemben az egészségügyet) szeretné erősíteni és magyar embereknek nyújtani a szolgáltatást vagy akad más is még?

Kíváncsi vagyok :D



2020. júl. 19. 22:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, itt fogsz felfordulni egyedül ebben az országnak csúfolt szeméttelepen és életed végéig poshadt narancsot fogsz nyaldosni
Igen, nagy az esély rá. Gyönyörű ország, de sajnos itt nem sok jó vár az emberre
Hát Legszívesebben lelépnék, de sajnos nem tehetem, szóval én maradok ezen a dél afrikai szintű nyomortelepen
Ember! Ne hülyéskedj! Imádom ezt az országot, képtelen lennék itt hagyni, itt szültek meg engem, itt is fogok meghalni
49 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Van válasz minden variációban :D
2020. júl. 19. 22:56
 2/15 anonim válasza:
73%
Hát én mindenképpen szeretnék Magyarországon maradni, nem tudnám elképzelni a jövőmet máshol. De ez nem azt jelenti, hogy az itteni körülmények vonzanának...
2020. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Van nyugi:)

Barátommal max 1-2 év külföldi tapasztalat után itt szeretnénk letelepedni, nem tartom se jónak, se előremutatónak az "akárhova, csak el innen olyan helyre, ahol tisztára nyalják a sggem" mentalitást. Főleg, ha külföldről osztja utána az észt annak, aki itthon él.

De persze aki akar, menjen, aki meg akar, az maradjon. "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld." Tök mindegy, hol van az ember és miért, de legyen boldog a döntésével, és/vagy változtasson, ne pedig sóhajtozzon és pocskondiázza a másikat.

2020. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Külföldre nem biztos, hogy költöznék, esetleg munkát vállalnék ott, úgyis közel lakok a határhoz.
2020. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Én ugyan nem eü-ben de kutatási területen dolgozom. Voltam több évet külföldön (UK), maradhattam is volna, kb. minden objektív ok (fizetés, karrierlehetőségek, kutatási lehetőségek) amellett szólt volna, h maradjak, csak az a rohadék honvány ne lett volna... 4 év után már nagyon intenzív volt, úh. hazaköltöztem.


Mindenesetre most már ha nem lesz valami nagyon komoly okom rá, akkor nem szándékozom külföldön élni.

43F

2020. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

#3 adom a Yoda idézetet


Mindenki maga döntése, de külföldön sincs kolbászból a kerítés. Én mérlegelek, és ahol van lehetőség oda megyek

2020. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem aki sokra akarja vinni az ugyis elmegy... Az országunk eléggé le van maradva sokmindenben és a tehetséges fiatalok kiteljesedni sem tudnak.:(
2020. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ment mindenkinek a zöld :)

Úgy látom megoszlóak a vélemények mind szavazás, mind kommentszekció terén.


Természetesen én se mondom azt, hogy az itthoni körülmények hú de jók, sőt, nagyon gázak. Viszont hazaszeretetem olyan erős szintű, hogy képtelen lennék egy hétnél tovább a határon túl élni. Egyik helyzet se feltétlenül jobb, de ha választani kell akkor egyértelműen Magyarországra esik számomra a választás. Szerintem fontosabb a jó közérzet, mint az, hogy milyen drága autóban ül az ember, csakhogy megemlítsek egy példát.

De a szavazási felületet látva illetve néhány kommentet látva örülök, hogy sokan gondolkodnak hasonló módon. Ettől függetlenül nem szeretnék senkit sem befolyásolni és arra sem haragszom aki kézzel-lábbal menekül innen. A hazaszeretet egy tulajdonság mely van akiben megvan, van akiben nincs. Ezzel nincs semmi gond, mindenki helyzetét meg tudom érteni.

A legjobban pedig azokat sajnálom akik mennének mert nem tehetik meg. Ergó nekik sem a komfort nem felel meg sem az életszínvonal. Ez még rosszabb azt gondolom. Na meg azokat akikben hatalmas hazaszeretet van de mégis arra kényszerül, hogy ott éljen ne adj Isten családjától távol depressziósan. Egyik sem egészséges. Rákényszerülve nem jó lenni semmire.

2020. júl. 19. 23:26
 9/15 A kérdező kommentje:

Mennének de nem tehetik meg**

Bocs, elírtam

2020. júl. 19. 23:28
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Az első 3 válasz egyszerre.
2020. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!