Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek online oktatással...

Szerintetek online oktatással kezdjük az évet?

Figyelt kérdés
A tanárok készülnek erre, de vajon ismét ugyanúgy lesz karantén és online oktatás, mint ezelőtt?:(

2020. júl. 21. 11:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem.

Az angol tanárunk 100%ban elzárkózott bármiféle online oktatást segítő rendszer, vagy oldal elől. Konkrétan emailben kiküldte a feladatot, nekünk meg befotózva vissza kellett küldeni. A kérdéseinkre, problémáinkra nem válaszolt és az ofő se az igazgató nem tett semmit pedig szóltunk. Nagyon zavaró, főleg amikor nem egyértelműen adja ki a feladatot, és napokig nem tudjuk hogy mit is kéne pontosan csinálni.

Vagy pl a matekot csak úgy tudom megérteni ha ott ülök a padban és látom ahogy a tanár magyaráz.

Az iskola nem próbált meg semmiféle rendszert bevezetni ezért emailen, messengeren, Google classroomban és Skypeon is kapunk feladatokat, ahelyett hogy egy-két felületet használnánk.

A szüleim szabadságai elfogytak így sokszor én tanítottam a negyedikes öcsémet még tavasszal is.

Lehet hogy a tanároknak kényelmes de diákként ez egy rémálom. Most megyek 11.-be.

2020. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Ma 12:50 megértelek. Sem diákoknak, sem felnőtteknek nem volt ez éppen jó.

Én elvesztettem a munkahelyem, de kellett is itthon valaki a gyerek mellé, hisz 10 évest még nem hagy egyedül az ember egész nap, ráadásul tanultam is vele. Most ugye az 5. osztályt kezdi, a legkevésbé sem buta leányzó, én se vagyok teljesen hülye, de egy felsős tananyagba belevágni pedagógusi képzettség nélkül, hát nem lenne egy sétagalopp.

Nekünk ugye nincs nagyszülői segítség, én szüleim rég nem élnek, párom anyja dolgozik, apja idős, tehát ez kilőve. (anyja amúgyis hamarabb fojtana meg mintsem bármibe segítsen)

Szóval jött a nyári szünet, táborok nem indultak (legalábbis erre nem) szüleim azóta se támadtak fel, ergo itthon vagyok. Nyaralni volt ugyan már a lányom (2 hét Balaton), meg együtt is megyünk majd. Ha szeptemberben kezdik előlről azt ami márciusban volt, fogalmam nincs (de sok ezer más szülőnek sem!) hogy mihez kezdek.

De bízom abban, hogy mégegyszer ennyire nem csesznek ki az országgal.

2020. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

#12


Ne zavarjon, hogy VILÁGjárványról van szó, és más országok jobban megszívták és szívják most is. Sajnos.


De láss világjárványban is aktulpolitikát.

2020. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

Elhiszed, hogy marhára nem érdekel más ország sorsa, más emberek élete?

A sajátunk érdekel!

Engem hidd el hidegen hagyott ez az egész, mert akikre ráfogták (itthon) hogy Covid fertőzött volt, mind egytől egyig valamilyen krónikus betegségben szenvedett, legtöbbször olyanban, ami elvitte volna amúgyis.

Ja, még ugye nagyon sok idôs hunyt el, de azon semmi meglepő nincs, mert naponta hullanak.

2020. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

#15


Ez is egy nézőpont. Jogodban áll.

De sztem visszataszító.


Ha téged nem érdekel, nincs együttérzésed, hogy Milánóban/Bangladesben bezárnak a sulik, meghal a fél város (ez túlzás, tudom), más szerettei, akkir te se sírj, hiy nem mész suliba, meg neghal(hat) apád.

2020. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Nekem senkim nem él, a makkegészséges gyerekem pedig nem fogja elvinni.

Egy másik koronahisztis kérdésnél pont leírtam a számokat, hogy csak az első oldalon feltüntetett emberek hány évesek voltak.

Hát 90%-ban 70 év feletti. Akkor miről beszélünk? Arról, hogy természetes a halála, lévén ez az Élet rendje.

2020. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon remélem, hogy normálisan fog zajlani az oktatás, vagy legalábbis be kell menni az épületekbe.

Szeptembertől kezdődik a végzős évem, és így is elég sok minden lesz benne abban a tanévben, de nagyon fel fogom húzni magam rajta, ha emiatt elrontják az utolsó gimis évemet.

Az online oktatás még az olyan iskolákban, ahol meg voltak tartva neten az órák és voltak leckék és dolgozatok (például az én sulim) egy vicc volt. Az oktatásnak igenis fontos pontja a személyes kontaktus, arról pedig hadd ne írjak, hogy mennyire fel lett vizezve, néhány tanár hozzá nem értése és a kevés lehetőség miatt.

A diákok utálták, a tanárok utálták, a szülők utálták - legalábbis nálunk csak negatív visszhangja volt ennek, hiába tett meg minden tanár minden tőle telhetőt.

2020. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi már egy hete megkaptuk a rektori-dékáni rendeletet, hogy előadásokat csak online lehet majd tartani, gyakorlatot meg maszkban (a maszkot a hallgató köteles biztosítani). Szóval nálunk már ez biztos.


Üdv: egy OE BGK hallgató

2020. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az egyetemeken gyanús, hogy távoktatás lesz, hiszen gondoljatok bele az ország minden pontjáról utazgatnak össze-vissza a hallgatók, plusz a külföldiekről ne beszéljünk.. az Óbudai Egyetem már bejelentette, hogy nálunk online oktatással bonyolítják le az őszi félévet. Az iskolákban szerintem nem lesz távoktatás, max ott ahol nagyon kritikus helyzet alakul ki.
2020. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan.
2020. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!