Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egyes...

Miért van az hogy egyes embereknek sikerül minden míg másoknak semmi?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta hogy a nővérem kezében még a szarból is arany lesz nálam meg fordítva sajnos igaza van.munkám sincs sose normális,a szakmámba is 12 évvel a szakmaivizsga útán tudtam csak elhelyezkedni,de egy év útán vége is lett a járvány miatt,pedig 3 évesen tudtam hogy avval szeretnék foglalkozni!!még azt se mondanám hogy negatív vagyok szinte mindig pozitív szoktam lenni,és mégis ez van,úgy látom vannak akiknek az a sorsuk hogy ne sikerüljenek a dolgok az éltébe másoknak meg minden sikerül.Voltam még különböző embereknél is hogy segítsenek,de tartós sikert még sem sikerült elérni,persze néha van hogy jobb időszakaim vannak,pár dolog sikerül,de aztán megint semmi,munkába is alig pár évem van,pedig vagy már 15 évemnek kellene lennie ehelyett csak nagy van,állandó gond az elhelyezkedés,nunkahelytalálás:(

2020. júl. 23. 07:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Amig az a fo fokuszod, hogy biztos allast talalj, addig max fizetett rabszolga leszel nulla penzugyi muveltseggel.


Akik igazan sikeresek azok nem egyik naprol a masikra lettek azok, hanem a sikert egy hosszu tanulas (nem feltetlenul kell itt most egyetemre gondolni) es elettapasztalat elozte meg.


Valoszinuleg a novered okosabb lehet nalad, ezert sikeresebb.


Amugy a siker az nem egy allapot, amit egyszer elersz es onnantol azt mondhatod magadrol, hogy sikeres vagy. Ebben a gyorsan valtozo vilagban ha nem tudsz jol alkalmazkodni a megvaltozott piaci, gazdasagi, tarsadalmi, stb... viszonyokhoz, akkor egy hirtelen valtozas utan gyorsan veget erhet a korabban "sikernek" nevezett allapot.


Meg meg igy a vegere annyit, hogy onmagaban ezzel a 21. szazadi "legy pozitiv" bullshittel nem leszel sikeres. Ezzel max az egodat simogatod. Sokat szamit a hozzaallas meg a gondolkodasmod, de ez nem azt jelenti, hogy a pozitiv gondolkodasa egy csodafegyver lenne a sikertelenseg legyozesere.

2020. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 vantel ***** válasza:
19%
Részvétem
2020. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez így nem igaz, nincs olyan, hogy valakinek egy teljes sikerszéria az élete, míg másoknak csak szenvedés jut... Itt jön képbe az, hogy a gondolatoknak teremtő ereje van, én nem hiszek az ilyen motivációs bullshitekben, de ez az egy dolog hatalmas igazság. Te elhitted magadról, hogy lúzer vagy és eképp viselkedsz, a nővéred sikereit pedig egész biztos vagyok benne, hogy felnagyítod.


A másik dolog a sikerrel kapcsolatban, ajánlom neked és mindenkinek, hogy keressen rá a jéghegy elméletre, hogy meglássa mi van a siker mögött. Külső szemlélőként te csak azt látod, hogy a tesód milyen sikeres és milyen jó neki, de arról lehet nem tudsz, hogy neki belül milyen vívódásai és küzdelmei voltak.

2020. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Elsőszülöttségi áldás jellemzője. Függetlenül a családi háttértől.
2020. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4+ *Egyik ismerősöm mondta hogy a nővérem kezében még a szarból is arany lesz


Ez tipikus, és alapmutatója.

2020. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
5+Vigyázz, hogy ne csússz bele-nagyon nagyon közel vagy, vagy már benne is vagy: Káin és Ábel helyzethez.
2020. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőszülöttség, azta, miket ki nem találtok, hogy ne kelljen felelősséget vállalni az életetekért.
2020. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincs semmi felnagyítás,nem is én mondtam hogy sikerül neki minden, hanem egyik ismerősöm,

Az igazság az hogy sokkal ügyesebb mint én,és kinnt ausztriában dolgozik ezer éve naná,hogy van egy-két lakása és mindene megvan van,de nekem is van már saját házam,meg csak egy kis étteremben van,rokonok istenítik nagyon,de mindenért keményen megdolgozik nincs miért rá irigykedni,max azért irigyelhetem mert már több mint tíz éve egy helyen van.Viszont nagyon elkanyarodtunk a témával engem a saját dolgaim érdekelnek,hogy legyen olyan állásom ami a végzettségemnek megfelelő,és boldog tudjak lenni,sikerüljenek a dolga im,és kevesebb balszerencsém legyen:)

2020. júl. 23. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért tezsvérem, mert az élet igazságtalan, de veszettül! Ennek ellenére meg kell próbálni kihozni a maximumot belőle!
2020. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom:)
2020. júl. 23. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!