Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi értelme van a...

Tényleg ennyi értelme van a pénznek?

Figyelt kérdés

20/L vagyok, egyetemista.

Azt látom, hogy aki a “gazdagabb” kategóriába tartozik, mást nem csinál, csak az instagramját halmozza fel bazinagy undorító Balenciaga cipőkkel, nagy Levi’s vagy adidas feliratú polókkal. Undorító pávához hasonlító szettekkel “flexel”.

Én is úgy akartam alakítani a jövőn hogy majd sokat keressek. De megundorodtam a “gazdag élettől” az ilyen materialista emberek miatt, akik csak márkákról tudnak beszélgetni.

Abszolut nem vagyok irigy. De ha nekem olyan sok pénzem lenne, kulturális dolgokra, fejlődésre használnám. Mármint persze szeretek nagyon utazni, meglátogatnám a világ szép helyeit, de azon belül nem azért hogy a luxus bmw-mel flexeljek, hanem hogy új kultúrákat ismerjek meg, új embereket, új életmódokat. Ezenkívül nyilván vennék ruhákat én is, de nem a materiális dolgokon lenne a hangsúly. Szerintem ez undorító, taszító.

Ezért is félek a “gazdaságtól”, nem szeretnék ilyen emberek között élni majd.

Mi a véleményetek?



2020. júl. 25. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ízlést nem lehet venni pénzért. Ezek az emberek nem kifejezetten gazdagok, csak kell az egójuknak, hogy más annak nézze őket. Azok mellett, amiket mondasz, én még ettől a lóbszó bumszli karórától vagyok kikészülve, amit ugyanúgy mutogatnak, mint a wc-pumpára emlékeztető cipőiket.


Nem vagyok szegény, de én pl szívesebben költöm el egy szabóságon a pénzem ruhára (akkor is, ha nem kosztümöt vagy alkalmi ruhát varratok, hanem csak pólókat a nekem szimpatikus anyagból vagy a vásárolt ruhákat igazítom méretre). És szívesebben hordok egy letisztult, szép okosórát, mint azokat a borzalmakat.


Egy ismerősöm vett valami csajozós autót, azon is csak röhögni tudtam. Ülni sem lehet benne normálisan, ráadásul minden proli látja, hogy az az autó jó drága, nyilván az utcán kell vele állni, hogy mutogassa... Aztán 2 hetes volt az autó, mikor valaki lehúzta és letörte a tükrét. 😂 Ha kocsivásárlásra kerül a sor, biztosan valami szép, szolid színű hibridet fogok venni, nem ilyen szutykokat. De ugyanezt a kategóriát képviselik nálam a macbookokkal villogó köcsögök is.


Mikor egyetemista voltam, volt pár évfolyamtársamnak macje... Fel sem tudták rá rakni normálisan az általunk használt szoftvereket, nem is tudták a billentyűkombinációkat, de azért az a retek kell, gondolom a szülők pénzéből, akiket megvezettek azzal, hogy az egyetem egy ilyen szar nélkül nem végezhető el. :D

2020. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a gazdagságtól. A gazdagság egy állapot, nem pedig egy életvitel.


Ez olyan - durva párhuzammal élve - , mintha azért undorodnék a saját nememtől (férfi), mert azt hallottam, hogy egy férfi megerőszakolt egy nőt. Érted...


Szóval te döntöd el, mit kezdesz a pénzeddel. A pénz csupán TÖBB LEHETŐSÉGET jelent, semmi mást. Rajtad múlik, mit kezdesz vele, mire költöd, mibe fekteted.

2020. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle pénz van; a könnyen jött, és a nehezen megszerzett. Előbbi könnyen is megy, míg az utóbbinál jobban meggondolja az ember, hogy mire költse.
2020. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező instamajmokat bámulni, rengeteg érdekes dolgot találhatsz egy perc alatt, mennyire értékes az időd, hogy elvagy gyogyósok bámulásával?
2020. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Gazdag és gazdag között is van különbség. Érdemes különbseget tenni a gazdag intelligens értelmiségi, meg a gazdag felkapaazkodott pénzes proli között. Előbbi tud viselkedni, ugymond magának gazdag, éli a kis életét, talán még adomanyoz is titokban. Utóbbi másoknak gazdag. Minden napja abból áll, hogy mások orra alá dörgölje, ő milyen ultramenő pénzes már. Ezek többnyire lenézik azokat, akiknek kevesebb van, sokszor komplexusosak, muszáj tudatosítani mindenkiben, hogy az ő autója jobb àm,nem ám átlag hulladék, ő itt él, amott nyaral. A kompenzálás és a bizonygatás az élete.

Igaz ezeknek valami komoly lelki bajuk is van, hogy a villogás tölti ki az életüket. Vagy szimplán érzelminyomorékok, akiknek egy szem értékük a pénzük. Másra nem tudnak gondolni, mással nem is tudnak foglalkozni. Üresek.

2020. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!