Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyėrt vannak nevekhez...

Milyėrt vannak nevekhez illesztett sztereotípiák??

Figyelt kérdés

Vannak nevek sajnos amiket ha meghallunk előítėletesek leszünk ,mert hozzá társítunk látatlanba egy ėletmódot megjelenėst foglalkozást.


Ilyen pl a Manci nėv számomra amit ha meghallok egy tagbaszakadt idős konyhásnėni jut egyből eszembe.

Ti tudtok ilyet?



2020. júl. 27. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát... nekem a Manci névről egy ló jut eszembe. :)
2020. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

A nevek is a divatot követik. A Manci becézés vagy pl a Bözsi azok régi időkben voltak divatosak, ami azt jelenti, hogy már a nénik viselik őket.


Pl én nem tudnék el képzelni egy Tamás vagy Anna nevű egyént idősként. Az én születési évemen (+-2 év) ezek voltak a menők és csak 10en 20on évesek ugranak be.


Inkább vezeteknevekhez csatolnék sztereotípiákat🤣🤣🤣

2020. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer facebook-on egy cikk alatt nevettek amerikaiak Palvin Barbin, hogy ki ismer 80 év alatt Barbara nevű nőt. Náluk az egy öreg név.
2020. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Pl én nem tudnék el képzelni egy Tamás vagy Anna nevű egyént idősként."


Pedig ezek elég gyakoriak minden korban. Több Tamás bácsit és Anna nénit ismerek. Eperke néni, az már érdekes.

2020. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a magyarosított angol/amerikai nevekhez (Dzsenifer stb..)

társítok sajnos etnikumot. Egyébként érdekes mert én a 80-as években voltam gyerek, és a Zsófia nevet csak idős nénik viselték (ahogy az Annát, Lucát, Rózát is) most pedig nagyon népszerűek.

2020. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Manci. Adom 🙃 Hasonló jut róla eszembe. De inkább takarító nő vagy pultos. Lajos, Albert..... Nekem ezek is
2020. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

#2 Nusika néni? Annuska? Nálunk ezek az Anna időskori változatai, bár a Tamást tényleg érdekes Tamás bácsi(?) furcsa-furcsa


Bözske-takarító néni feeling nekem

Rozi-ló, boci, kocsmáros nő

2020. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Remėlem nem bántottam meg ezzel senkit!

Mėg Kolompár Winettut se vagy Bekő Tónit.

2020. júl. 27. 22:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Felénk nem divat :D

#2es voltam

2020. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl tök mindegy hogy hívnak ugyis rádraknak 1 becenevet. Az én vezetéknevem Czuczai és kamionsofőr vagyok így lettem Kerekes Czuczu.
2020. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!