Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Máshol sem csenget/kaputelefon...

Máshol sem csenget/kaputelefonál a postás, ha ajánlott küldeményt hoz?

Figyelt kérdés

Várok egy hivatalos iratot mert egy eljárás közepén vagyunk. A postaládában egy sikertelen kézbesítésről szóló cetli vár, a megadott időpontban viszont mindenki itthon volt. Se kopogás nem volt, se csengetés, se kaputelefonon nem szólt fel. Ennek így mi értelme? Az is bőven elég lett volna ha felcsönget, hogy menjek le érte, még csak fel sem kéne hoznia.

A fellebbezési határidő kezdete a küldemény átvételétől indul?


2020. júl. 29. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Itt csenget, de mire kimászok már a cetlit dobja be és el is indul... pont ez volt előbb is.
2020. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát nálunk soha nem csenget pedig mindig van otthon valaki. Csak a nyuggereknek visz fel mindent mert azok jattolnak.
2020. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A postástól függ. Ha nagyon sok a küldemény, akkor van, hogy élből csak a kész értesítéseket viszi ki, gyorsabb azt bedobni, mint megvárni amíg kimegy a címzett aláírni.

Én jártam már így egy nagy, 30 kiló körüli csomaggal is...

2020. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nálam is előfordult már, pedig itthon voltam és biztosan hallottam volna a csengőt. De futárszolgálatnál is csináltak már olyat, hogy nem szállt ki a kocsiból, hanem telefonált, hogy otthon vagyok-e és csak utána csengetett be. Szóval hiába vagyok itthon, ha nem veszem fel a telefont, simán elmegy.
2020. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

A postástól függ. Otthon ritkán vagyok és ritkán is kapok bármit. De volt olyan, hogy épp egész nap otthon voltam és másnap látom az értesítőt a postaládában.

A munkahelyemen a korábbi postás mindig bejött, még a sima levelet is behozta. A mostanit egyszer láttam. Még az értesítettet se hozza be, vagy nem szól, hogy menjek ki. Simán bedobja a postaládába.

2020. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Munkaerő hiány van. A régi körzetekhez szépen hozzátettek még 1-2-t.

Cserébe , ha megreklamálod, hogy nem csenget be, nem is válaszolnak.

Nálunk volt olyan postás, aki az egész ház---3 lépcsőház--- összes levelét az első lépcsőházban a szekrénysor alá letette a földre következetesen.

2020. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Írtam egy panaszt az imént, mert már nem az első eset, hogy itthon vagyunk és mégis folyton a postára kell szaladgálni mindenért. Főleg most zavaró ez, hogy folyamatban van egy eljárás, és az embernek muszáj lenne haladnia, intézkedni, erre ilyen igénytelenséggel-lustasággal-hülyeséggel még bonyolítják is az életet.

A munkaerőhiány szerintem kifogás, főleg most, hogy ennyi a munkanélküli. Erre rá lehet fogni, hogy az illető postás miért végzi slendriánul a munkáját - szerintem mindössze ennyi a magyarázat.

Az egyik szomszédom postás, ő mondta, hogy akkor végez amikor kiszórja a leveleket - ha hamar megvan, előbb mehet haza. Csupán ennyi van a dolog hátterében.

2020. júl. 29. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
A munkaerőhiány nem kifogás a postánál, hanem tény. Annyiért, amennyit ott lehet keresni, egyre kevesebben szeretnének postásként dolgozni. A legtöbb helyen már fizikailag bejárhatatlan méretű területek vannak egy-egy kézbesítőn. Szerintem kész csoda, hogy egyáltalán még működik az egész.
2020. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző.
2020. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Újabban nem. Azelőtt jött minden nap, most csak hetente 1x jár és akkor sem csenget csak bedobja a cetlit.
2020. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!