Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok addig nyugodtan aludni, amíg nem csinálok meg bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés
Például holnap el kell utaznom messzire, és egy kicsit izgulok az út miatt, szóval arra gondoltam, hogy lefekvés előtt megiszok egy sört azért, hogy nyugodtan aludjak. De most hogy ez a sörivás gondolata megfogalmazódott bennem, így már nem is tudnék ma nélküle nyugodtan elaludni, mert azon kattogna az agyam, hogy "nem ittam meg a tervezett sört, így már biztos álmatlan éjszakám lesz". Pedig ez egy olyan nagy b*romság, mert semmi logikai alapja nincsen, mégis így van. Szóval ezt nem értem, hogy az agyunk miért képes ilyen kis hülye kényszergondolatokkal foglalkozni.

2020. júl. 30. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Sört inni ilyen indokkal a legjobb út az alkoholizmus felé!
2020. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szeretjük a bonyolult dolgokat egyszerű dolgokkal magyarázni, amiben lehet nincs logika sem. Kicsit olyan, mint a vallás vagy az ezotéria. A villámokat sem dühös természet feletti lény dobálja föntről, de mivel a fizikai hatterünk hiányzott, valahogy meg kellett magyarázni magunknak többek között.
2020. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Én is ilyen vagyok 😂 pl na ha nem ezt a cipőmet vettem fel mint minden vizsgára akkor most tuti megbukok 😂😂
2020. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 Van amikor egy hónapig nem iszom egy korty alkoholt sem. Ha most nem lenne itthon sör, most nem is jutna ilyen gondolat az eszembe.
2020. júl. 30. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta kényszer ahogyan Te magad is leírod a magyarázatod végén, így is hívják: kényszerbetegség. Valahogy úgy van ahogy a második bajtársunk írja, hiedelem alakul ki benned, pl. akkor fog megtörténni vagy nem megtörténni valami ha ezt és ezt teszem vagy ellenkezőleg nem teszem. Gyakran előfordulnak: ellenőrzési kényszer (biztos, hogy bezártam-e az ajtót, meg kell néznem újra meg újra), számolási kényszer (öt cserép virágom volt reggel, este is meg kell számolnom nem tűnt-e el egy is közülük stb.), szimetriakényszer (két tárgynak az asztalon egy vonalban kell elhelyezkednie vagy az ágyneműnek az ágy széléhez teljesen stimmelnie kell, ez utóbbi tipikus és nagyon gyakori) és még sorolhatnám reggelig... A Te esetedben az iváshoz való ilyen jellegű kötődés nagyon magas kockázatot jelent (könnyen alkoholizmussá fajulhat), azt javaslom keress meg ezzel a problémáddal egy klinikai pszichológus szakembert, amennyiben szükséged van rá Budapesten tudok ajánlani számodra ilyet. Vagy esetleg keresd fel az OORI Tündérhegyi intézményét, itt TB-kártya ellenében ingyenes az ellátás. Érdeklődj a honlapukon, de úgy tudom szombat délelőttönként tartanak felvételi elbeszélélgetéseket.
2020. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!