Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gyermek...

Mi a véleményetek a gyermek szépségversenyekről?

Figyelt kérdés

arról, ha egy édesanya, vagy a szülők, szépségversenyekre hordják az alig 5 6 éves kislányukat kisfiukat?

Nem vitatom, tényleg nagyon szépek(már akiket láttam, akár tévében, akár facen (ismerős)

Mindig látom hogy most ilyen versenyre vitték, olyan versenyre vitték, amin szép helyezést ér el a gyermek.

Nem káros ez egy gyereknek?

Még ha élvezi is.

Mit szeretnének ezzel a szülők kompenzálni?

A saját hiányosságuk?

Nem lesz később követelőző a gyermek vagy nagyképű?


2020. aug. 2. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas
2020. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem irigységből tettem fel a kérdést, pusztán érdekelt, hogy mi játszódhat le a szülők fejében

Tényleg nagyon szép kislány, de már most látszik, hogy kicsit beképzelt, mert minden versenyt megnyer szinte.. Nagyon büszkék rá, - persze melyik szülő nem az, hiszen mindenkinek a sajátja a legszebb és ez így van jól, de kicsit túlzásnak tartom.

2020. aug. 2. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülő be nem teljesült álmai, szánalmas és ocsmány. Nem szépek egyáltalán ezek a gyerekek, szét vannak sminkelve, szinte felnőttnek, de ők gyerekek.
2020. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanulja a gyermek hogy az értékek a külsöségekben vannak.

Ök lesznek a jövö csücsöritös fotos miss r.bancai a facen tizenévesen. Azaz tömegcikkek. Ahogy manapsàg is azok a nök, olybà tünik amugy is.

2020. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amugy azon en is kivagyok, hogy elveszik a gyermeki artatlansagot az arcvonasaikbol a sminkkel. A gyerekek még valoban és smink nelkül szépek, ahogy a termeszet alkotta meg. (Hibatlan arcbör, fitos orr, nagy es fénylö szemek, selymes haj) pont a validi szepsegüket veszik el.

4.voltam

2020. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig amúgy annyira aranyos az a kislány smink nélkül,meg úgy amúgy, és nem így (mert amúgy ismerem szinte az egész családot), de mikor így ki van sminkelve, az öt és fél éves kislány, és kb havonta viszik a versenyekre, az Fuu..

Nem akarok k. Csög lenni, de valahol pont azt olvastam, hogy

"Legtöbbször csúnya, igénytelen, kövér nők csinálják ezt, akik undorítóan néznek ki és a kicsinosított gyerekükön akarják kiélni magukat. aztán csodálkoznak, ha már 10 évesen kis öntelt rib ancok lesznek a lányaik".

Hát az anyuka egy elég kövér, kicsit ostoba, nagyon egyszerű kisebbségi nő.

2020. aug. 2. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Én sem vinném, pedig nagyon szép kislányom van, mint egy porcelánbaba.

Az a baj ezzel, hogy vannak gyerekek, akik kiskorukban nagyon szépek, aztán később megcsúnyulnak vagy beleszürkülnek az átlagba. De életük végéig bennük maradhat az a teljesíthetetlen elvárás, amit gyerekkorukban a szülő és az a versengő közeg beléjük nevelt, hogy neked kell lenned a legszebbnek.

Ha tényleg kirívóan szép, akkor meg valóban túl korán elszállhat magától, de én jobban félteném attól, hogy felhasználják a szépségét mindenféle termék reklámozására, arról nem szólva, mi mindent be kell később vállalnia, tinédzser vagy felnőtt korában, ha továbbra is a külsejéből akar megélni.

Van sok előnye a szépségnek, minden nő erre törekszik, hogy előnyt kovácsoljon a külsejéből, ha van rá lehetősége, de bőven ráér ezzel a versengéssel szembesülni 10-15 év múlva. Legalább gyerekként hagy maradjon meg neki az a boldog időszak, amikor igazából mindegy volt, hogy nézel ki, szeretve voltál és nem voltál se több, se kevesebb a külsőd miatt a többi gyereknél.

2020. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Korai, fölösleges dolog, ahol többnyire a szülő régi vágya próbál kiteljesedni a gyereke által, segítségével.
2020. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gusztustalan dolog. Teljesen eltorzítja a gyerekek önképét, értékrendjét és személyiségét. Már-már lelki bántalmazás kategória
2020. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek annyi évesen még nem tudja azt eldonteni hogy ezt tényleg szeretne vagy csak azért megy mert anya azt szeretné. Persze biztos valakinek szépek nekem szimplán csak természetellenes az egész. A mostani tinik körében is meglehet nézni mekkora önbizalom hiány van akkor ha már most elkezd szepsegversenyekre járni valaki ami arról szól hogy a legszebb smink, legszebb haj, legszebb ruha stb hogy fogja neki később megmondani hogy ezek a dolgok tul vannak értékelve?
2020. aug. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!