Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni, amitől...

Mit tudnék csinálni, amitől jobb lenne a következő egyetemi évem?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két egyetemi év volt életem legrosszabb időszaka. Tök lelkes voltam az egyetem miatt, nagyon vártam és ehhez képest meg borzalmas volt és utáltam minden egyes napot. A szakot szeretem és érdekel, amit tanulok. Viszont egy idő után már elegem lett belőle, hogy minden nap csak abból áll, hogy bebattyogok órára és vissza a koliba, tanulok, alszok. Ugyanakkor nem tudtam beilleszkedni a többiek közé, senkivel sem lettem jóban, nem szereztem barátokat. A régi barátaimat pedig mondhatni elvesztettem. Nem találtam megfelelő diákmunkát és az egyetemi szervezetek sem voltak szimpatikusak. Nem találtam semmilyen nekem tetsző programot vagy elfoglaltságot sem. Idegen nyelvű szakon tanulok, de még a nyelvet sem tudtam használni sehol. A város sem nyerte el a tetszésem. Gyűlöltem minden napot kb. és már nagyon várom a végét, de el szeretném végezni és jó lenne, ha az utolsó évem jobban telne.
2020. aug. 3. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Átmehetnél másik egyetemre befejezni...
2020. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az már nem opció. Ez lesz az utolsó évem, és kb. kezdhetném a legelejéről, ha egy másik egyetemre jelentkeznék át (ha egyáltalán átvennének), mert teljesen mások a tantervek.
2020. aug. 3. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát már meg ne haragudj, de ha két éven át pocsékul érezted ott magad, akkor valamit te nem csináltál jól.


Nem találtál semmilyen jó elfoglaltságot meg barátot... eléggé kritikus lehetsz!


Ha nincs számodra semmi "megfelelő", akkor csinálj olyat, ami nem annyira megfelelő! Aztán hátha rájössz, hogy neked volt eddig szűkebb a látásmódod. Barátkozz olyannal, akinek szintén nincs barátja. Meló terén - ha dolgozni akarsz, ne finnyáskodj. Ilyen a munka, meg kell csinálni.


Igazából minden rajtad múlik.

2020. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kritikus vagyok-e, de tényleg nem találtam semmit, ami számomra szimpatikus lett volna és végig azt éreztem, hogy én nem illek oda. Az összes egyetemi vagy kollégiumi program az ivásról és bulizásról szólt, csak mindig más volt a körítés, de nekem ezek a dolgok nem jönnek be és én nem élvezem (nem szeretek táncolni, nem szeretem a zenét, nem iszom alkoholt). Az összes egyetemi szervezet "munkája" is ugyanerről szól. A szaktársaim és a szobatársaimmal sem tudtam mit kezdeni, még normálisan beszélgetni sem tudtunk, egyszerűen nem volt bennünk semmi közös. Munkát pedig inkább abból adódóan nem találtam, hogy kevés volt a lehetőség és már csak az órarendem vagy a képességeim révén is válogatnom kellett, csakhogy nem nagyon volt miből.
2020. aug. 3. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogd föl úgy, mint egy munkahelyet, és a barátkozást, szabadidős programokat ne az egyetemtől várd, hanem attól teljesen függetlenül szervezd meg, ahogy az egyetem előtt is tetted.
2020. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Melyik város ez?

Szerintem bírd ki, ha eddig ilyen rossz volt, ezután sem lesz kánaán...

Kitartást, tudom mit érzel!

2020. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát nézd, én nem akartalak megbántani!


De miért csak abban a pár emberben gondolkodsz, akiket eddig megismertél? Nem tudom elképzelni, hogy ott mindenki csak tivornyázik. Hát nem lehet kimenni egyszerűen valakivel csocsózni, biliárdozni, moziba? Nincs abban a városban semmi hobbi-klub, ahol hozzád hasonlóakkal ismerkedhetsz?


Nekem is bonyolult volt az órarendem, de tudod, milyen melóim voltak? Takarítás, bébiszittelés (éjjel, közben tanultam a nappaliban), és temetéseken való kisebb besegítés! Mind nagyon vonzó, ugye? :D De ez volt, ezt csináltam!


Viszont ha te nem lépsz valamit, más tényleg nem fog helyetted változtatni!

2020. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az egyetem előtt is mindig iskolai közösségben barátkoztam, mert az volt a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb (ott töltöttem a legtöbb időmet, mindig ugyanazok az emberek vettek körül, már csak kényszerből is együtt voltunk stb.), de azért egyetemen már ez is teljesen más. Valamint az érdeklődési körömnek megfelelő közösségeket mindig is nagyon nehéz volt találni, így nem igazán tudtam eljárni más közösségekbe (max. sulin belül). Pécsre járok egyetemre és biztosan nagyon sokan szeretik, mert rengeteg zenei program van, csomó koncert, bulik stb., de engem ezek a dolgok nem érdekelnek. Csocsózni, billiárdozni, moziba stb. szívesen elmennék én is, de senkit sem tudtam elhívni magammal... nem mondom, hogy mindenki tivornáyzik stb., de az engem érdeklő dolgok valamiért nem érdekesek másoknak. Például moziban is egyetlen egy alkalommal tudtam elmenni egy csoporttársammal, de utána is azt hallgattam, hogy milyen sz#*r volt és soha többet. A pénzt is sajnálják az ilyesmire, holott az alkohol kapásból sokkal drágább a szórakozóhelyeken. Az idő is kb. ugyanez, hétközben senki nem ér rá semmire, de az utolsó napon (mikor már nem kell másnapra készülni, nem kell korán kelni stb.) már senki sem hajlandó picit tovább maradni vagy ne adj isten a hétvégére programot szervezni.
2020. aug. 4. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!