Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Muszáj borravalót adni?

Muszáj borravalót adni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi nem

muszáj, de illik?

Elköltöztünk ami már önmagában is egy hatalmas és váratlan kiadás volt mert egyik napról a másikra 1 hónapos határidővel felmondták az albérletünk. Oda nagyon minimális kaució volt lerakva amit vissza sem kaptunk.

Az új helyre jönnek átszerelni a tv-internetet, aminek már maga az alap havi díja is magas, erre még a kővetkező számlával érkezik majd egy kb 7000ft-os átszerelési díj is, emellé már nagyon nagyon fájna még a szerelőknek is fizetni, kb egy heti kajánk lenne ebben a hónapban ha még nekik is adnék 5000et.

Mindig szoktunk adni valamennyit de most olyan lenne mintha a fogamat húznák.

Ti mindig szoktatok adni?

Vagy ha hasonló

munkakörben dolgoztok, mit gondoltok, ha nem

kaptok?


2020. aug. 6. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerelőnek még soha nem adtam, senki nem is szokott. Megkapja a pénzét a munkáért, szóval ez teljesen hülyeség. Főleg 5 ezer borravaló meg ilyenek. Még pizza futárnak is csak akkor adok ha úgy jön ki, mondjuk 40 ft ot nem kérek vissza. Ne légy hülye.
2020. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szóval én még ilyet nem is hallottam hogy szerelőnek borravaló, most nagyot néztem, 5 ezer az sok csak úgy oda adni még egy ezres is.
2020. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hmm köszönöm.

A szüleim szokták mondani mindig, hogy adjak, ez tőlük ragadt rám, így azt hittem ez szokás. Akkor ezek szerint nem. Most megnyugodtam :D

2020. aug. 6. 08:13
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
40 ft borravaló a pizzafutárnak??Jó nagy sóher vagy😃😃
2020. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez hülyeség mert akkor valakinek mindig adsz, és akkor elosztogatod a fél fizetésed minimum. Étteremben szokás csak leginkább, de ott se ötezret, mondjuk 500.
2020. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
4. Azt is csak azért adom mert nincs pofám vissza kérni. Ha ki tudom számolni neki a pénzt akkor még annyit se kap.
2020. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Bár én nem járok éttermekbe nehogy adni kelljen, ha mégis mennék szerintem ott se nagyon adnék.
2020. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Na jahh de elvárjátok h felmenjen a 3ik.-ra a pizzafutár mi,mert éhes vagy😃😃én mindig adok200ft-ot.szerintem ez alap dolog.
2020. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Pincérnek étteremben, meg taxisnak adj, de nehogy már a szerelőnek!

Szüleid nagyon furcsa gondolkodásúak!

2020. aug. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a digi-s szerelő tökéletes munkát végzett,felszedte a parketta szegőt,alig látom a kábelt.Tudom ez a dolga.De én adtam egy 500Ft.Korrekt munkát végzett,hagyott +-ba vagy 10m kábelt ha átrendezném a szobát stbstb.Megérdemelte.ám 5000 azert sok nagyon...
2020. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!