Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segített hogy a halott hozzáta...

Segített hogy a halott hozzátartozót még utoljára megnéztétek a hullaházba?

Figyelt kérdés
Vagy jobb ha ehelyett az utolsó szép képpel emlékezek rá és gyujtok egy gyertyát búcsúzóul?
máj. 1. 21:38
 1/10 Mad Max2 ***** válasza:
95%

Én nem néztem meg apámat mikor meghalt


Szerintem, nem jó ha az utolsó emléked egy nem biztos hogy neked megfelelő látvány a szerettedről


Egy halott ember nem szép látvány, bármiben is halt meg!

máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem néztem meg egyetlen halott hozzátartozómat sem, szerencse, ha úgy megy el, hogy nem önmaga roncsa, és olyannak maradhat meg bennem, amilyen életében volt.

Pl.anyukámat sem tudom elfelejteni, ahogy az utolsó napokban kinézett, elég volt azt végignézni, soha nem fogom elfelejteni:(. Pedig még élt (vegetált), mikor utoljára láttam.

máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem néztem meg, nem ajánlottak. Nem azért, ahogy meghalt, hanem azért, hogy az utolsó emlekem elő emberként legyen róla.
máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A papám testvére szép volt,olyan mint élőnek, de a többi rokonom nem. Megbánni nem bántam meg, hogy láttam őket utoljára, de az a kép egy életre beleég az emberbe.
máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elvileg a temetés előtt a sminkes és az ötlöztető megoldja, hogy tényleg olyan legyen, mintha csak aludna... én eddig csak egy rokonomnál voltam elég idős hogy magam döntsek, úgy döntöttem hogy nem, éppen azért mert mi van ha arra fogok csak emlékezni utána. így ez az egy képkocka hiányzik ugyan, de az összes többi megmaradt biztonságban. nem hiányzik, annak az árán, hogy esetleg korruptált volna minden más emléket, nincs rá szükségem.
máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem édesanyám hamvasztásra, előtte elbúcsúztam tőle. Nem bántam meg, de való igaz, hogy belém égett a kép. De én "ott akartam vele lenni" ahol csak lehet, ha érted. Na meg ő nálunk is halt meg, szóval akkor is láttam, a kezeim közt halt meg. Az ellenségeimnek sem kívánnám ezt az érzést.

A kérdésre válszolva pedig: nem bántam meg. Azt bántam volna meg, ha nem vagyok mellette amikor csak tehetem.

máj. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én megnéztem a nagypapámat, 17 éves voltam, számomra nagyon semleges emlékként maradt ez meg. Ott sem "érintett meg" igazából, mármint nagyon szomorú voltam a halála miatt, de pont az a rész, hogy láttam halottan nem befolyásolt semmit, nem ez volt az elvesztésében a fájdalmas meg a megrázó, hanem minden más. Ha visszaemlékszem rá, nem erre emlékszem, hanem arra, hogy mi mindent csináltunk együtt, meg milyen ember volt, amíg még élt.

De nekem egyébként nagyon rossz a vizuális memóriám és a fantáziám, nem maradnak meg bennem vizuálisan képek. Lehet, hogy akinek meg nagyon erős a képi emlékezete, annak jobban "beleég" az ilyesmi az elméjébe.

Szerintem az a lényeg, hogy te ismered önmagadat eléggé ahhoz, hogy tudd, hogy neked hogy lenne a legkönnyebb feldolgozni a gyászt. Szerintem úgy is el lehet méltó módon búcsúzni a szerettedtől, ha nem teszed ennek ki magad. Gondold meg, mi miatt mennél be hozzá, mi miatt nem. Csak azért, mert ez egy "elvárás", de amúgy rossz érzéssel tölt el a gondolat, ne menj be. Ha tényleg azt érzed, hogy neked fontos, hogy utoljára lásd, el tudj búcsúzni, akkor menj be.

máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emberek nem egyforman gondolkodnak es reagalnak. Epp ezert senkinek nem szabad engedni nyomasnak, csak sajat erzeseire szabad hallgatni. Van olyan ember, akinek tenyleg igy jobb. Van, akinek viszont ez egy eletre trauma es belecsufit az emlekezesbe.
máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg annyit, hogy a nagynenem pl azt hitte, elcsereltek az apjat, a ravatalozoban nezte meg. Biztos, hogy a nagyapam volt, allitolag teljesen rendben volt minden, de nem olyan, mint aki alszik, annyira idegen volt neki, hogy nem tudta elhinni, hogy ez o.
máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
máj. 3. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!