Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha választhatnál, melyik...

Ha választhatnál, melyik korba mennél vissza? Miért pont oda, miért ott éreznéd magad jól? Ha nem akarnál sehova menni, itt van amin változtatnál?

Figyelt kérdés

Belekalkulálva azt, hogy pl: Kínába szeretnél, mert szeretsz pálcikával enni, tetszenek a ruhák, érdekelnek a gyógynövények, deee az is benne van a pakliban, hogy nem gazdagként kerülsz oda, hanem egyszerű, szegény emberként, akivel nem történik az, hogy belefut az álruhát viselő császárba, akinek hála, kegyességéből esélyt kapsz, hogy feljebb juss.


Vagy inkább maradnál ebben a korban? Ha igen, mit változtatnál? Pl: szép a korszerűség, de már sok az elektronika a mindennapokban, 0-24-ben, mert mindenhol szinten kötelező (ügyintézés, munka, szórakozás, keresés, stb).


2020. aug. 7. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én '85-ben születtem, és őszintén megmondom neked, hogy abban az időben inkább lennék anya, mint most.

Félre ne értsd, imádom a lányomat, de ma itthon egy hajszálon táncol sok ember megélhetése. Nem volt kolbászból a kerítés akkor sem, de biztos volt a holnapod!

2020. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem rossz a mai kor, a technikai vívmányok, de az ember hozzáállása már nem. Minden és mindenki 0-24-ben elérhető, ezért elvárják azt, hogy mindig már azonnal reagálj, válaszolj. Csak úgy zúdítják a teendőket az emberre, mindenki kapkod, figyelmetlen, türelmentlen, ideges és ez ragadós.


Nagymamám az 50-es évek Alföldjén volt gyerek. Mondta, hogy mindig volt munka, de nem stresszeltek rá semmire. Egy levélváltás 1 hét volt alsóhangon, nem 2 perc. Nekem tökre bejönne, de hiányozna az áram és az internet.

2020. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék túl messzire, csak úgy 20 évet vissza és alaposan bevásárolnék lakásügyben :D
2020. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2: Egyetértek. Nekem is ez a bajom. 19 éves vagyok, mégis érzem, hogy nekem ez sok. Osztálytársam küldött nekem valamit, még előző évben történt, nem ért rá később, rögtön kellett megnéznem. Állandóan a befeszülés. Néhány hónapig butafonom volt, miután az érintős elromlott, de sajnos, mivel hamar lemerült + a bankkártya igényléshez is ildomos az okostelefon, muszáj volt megint visszatérnem. Viszont nem töltöttem le rá messenger, és kihasználva, hogy vírusos lettem, töröltem a régi fiókomat és az újban nincs 10 ismerősöm, csak akikkel tartom legalább neten a kapcsolatot, nem csak dísznek vannak, vagy ha valaha osztálytalálkozót szerveznek, legyen egy ismerős, aki szól. Egyszerűen elég volt. Tévézni se tévézek, azt már nem is fizetjük, mert egyikünk se kapcsolja be, csak unalom és reklámok mennek.
2020. aug. 7. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Petrarca idejébe mennék vissza, mert minden egyszerűbbnek tűnt akkor, mint mos.
2020. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a "vikingek korába" mennék vissza, mert kíváncsi vagyok mennyire helytálló a mai elképzelés az akkori emberekről, vagy a 90-es évek amerikai "gettóiba", mert nagyon tetszik a feeling amit az a közeg képviselt.

De a sumérokat, vagy az ő elődjeiket is megnézném mivel foglalatoskodtak. :D

2020. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!