Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szeretnék tiszteletlen...

Nem szeretnék tiszteletlen lenni, de miért pont egy 76 éves embert választottak pápának? 10 éven belül újra választhatnak, vagy éppen ez volt a szándék?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom ez a szándék. így rövid időn belül nem szeretnének ilyen negyed százados időszakokat egy pápa alatt. amiben van logika. szerintem azt akarják, hogy legyen időnként azért valaki felfrissülés.
2013. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fő a változatosság. :)

Nem tudom, de nekem szimpatikus így első benyomásra. Korához képest jól tartja magát.

2013. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tartja magát.

Amúgy az a lényeg, hogy a személye alkalmas legyen.

Ha 10 évig pápa valaki, az amúgy nem olyan rossz idő, csomószor volt már kevesebb is.

2013. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
100%
Minél hamarabb lesz új konkláve, annál nagyobb az esélyük a többieknek is ☺.
2013. márc. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Még jó ,hogy jól tartja magát,szerintem egész életében nem fogott meg egy ásót vagy egy lapátot!Csak azt nem értem,hogy miért kell mindíg ilyen vén trottyot választani!
2013. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy a fél tüdeje hiányzik, tényleg jól tartja magát. Szerintem van még esélye Erdő Péternek.
2013. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szempontot kellett figyelembe venni a pápaválasztásnál, különösen ebben a történelmi pillanatban, és szerintem az ő nézetei, ill. személyisége tűnt a legalkalmasabbnak erre a roppant feladatra. A rá váró nehéz feladatok és kihívások hatékony kezelési képességének reménye mellett a kora elég jelentéktelen helyre került a prioritási sorrendben. Sokkal többet ér az, hogy ha 4-5 év alatt rendbeteszi a Kúriát meg a Vatikáni Bankot és az új evangelizációnak igazi lendületet ad, segít visszatalálni az evangéliumi gyökerekhez és előmozdítja a társadalmi igazságosságot, mint ha egy 60 éves és 20 évig szolgálatban lévő, de tehetetlen ember került volna a pápai székbe. (De azért csak várjuk ki a végét!)

De amúgy szerintem nagyon jó erőben van, és egy 10 éves pontifikátus amúgy sem lenne az átlag alatt. Benedek pápa sokkal erőtlenebbnek tűnt már a megválasztásakor is (pedig még egy évvel sem volt idősebb, mint ő most), és mégis bírta majdnem 8 évig.

2013. márc. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!