Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam mindig...

Miért érzem magam mindig rossznak?

Figyelt kérdés
Mindig úgy érzem hogy nálam mindenki jobb. Ezt nem úgy értem hogy jobb akarok lenni mindnekinel. Hanem egyenrangú másokkal.. Mindenki szebb s jobb nalam. Az egyik ismerősöm egy rohadt nagy ri**nc és így is akad neki minden hétre egy férfi. Hosszú történet ez az egész. Rosszul érzem magam nagyon. Mikor fogom én is jónak látni magam? Mit tegyek?
2020. aug. 8. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kulsoddel meg lennel elegedve, azzal megjonne az onbizalmad, jobb lenne a kisugarzasod, pozitivan hatna a szemelyisegedre stb, stb. Sokan mondogatjak, hogy a kulso igy meg ugy nem fontos, pedig sokkal magabiztosabb tud lenni az ember ha meg van elegedve sajat magaval. Nalad is szerintem ez lehet a probelma, ezen probalj meg elsosorban valtoztatni.


F25

2020. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha így vagy vele elsősorban szerintem hagyj fel a megfeleléskényszereddel. Saját példámból kiindulva nekem ez okozta legtöbbször ezt az érzést. Meg nem pesszimistán hozzáállni magadhoz/világhoz. Ha megtanulod észrevenni a jó dolgokat körülötted meg magadban szinte minden megváltozik. Na meg ezeknek hálás lenni. Mellesleg próbálj meg reálisan gondolkozni ezekről. Mennyire valósak ezek a félelmek ? Ki tükrözte vissza neked ezeket valójában ? Mennyi esélye van annak, hogy amitől félsz bekövetkezik e vagy csak alaptalan? Volt már ilyenre pelda?(megbántottak a külsőddel stb stb) Akàr írd le egy papírra és sokkal átláthatóbbak lesznek számodra. Azt is írd le, hogy mik azok a dolgok amik kiváltják belőled a félelmet, mi az amitől boldog leszel stb. Ok-okozati sémában. Nekem hatalmasat segített ez, majdhogynem teljesen el is múltak ezek a gondolatok de nem pár hét volt hanem másfél-két év belső munka. Ezt nem kell készpénznek venni hisz mindenkinél más lefolyása van ezeknek a dolgoknak. Nagyrészt amit gondolunk másokról az nem fedi a valóságot tehát eleve butaság magad fölé redukálni mindenkit mert ilyen nincs. Amikor jellemeznek téged mások az sem fedi a valóságot, a különböző indokokról nem is beszélve, hogy mi àll a háttérben nekik amikor ezt mondják neked és irányítani akarnak. Ez látens módon működik mindenkiben. Neked nem kell hagyni és megszűnik a hiányérzet. Remélem segítettem :) 20/F
2020. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 8. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj a pozitív dolgokra, így egyre több ilyet veszel majd észre! Ne azt nézd, hogy miben jobb nálad a másik, hanem azt, hogy te miben vagy jó!

(A k**va ismerősödhöz meg végképp ne mérd magad, nem férfi/hét a siker mértékegysége...)

2020. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne mással, hanem magaddal foglalkozz, fejleszd önmagadat.
2020. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!