Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a szomszédja, vagy kollégája esetleg családtagja Romániából hazatelepült magyar?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy ezek az emberek már el vannak "románosodva" és eléggé nehéz velük a bármilyen közösség? (Bizalmatlanok, kötekedők, békétlenkedők...stb egyéb)
2020. aug. 10. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Romániából nem, Erdélyből viszont települt ide ismerősöm.

Nincsenek elrománosodva, bár tény, hogy az elcsatolt területeken élő magyarok kicsit mások, mint az itteniek.

2020. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szomszéd felettünk

Folyton csapja a lábát a padlohoz és olyan cigósan beszélnek h hányok. Pasas csak ennyit tud mondani a nőjének hogy szájbab@sszalak???

És a kicseszett ruháikat a körfolyoson körberakják a rácsokon és csöpög le ránk....

És ha valaki szól balhéznak

A mellettünk lévők legalább bent teregetnek de ők ilyen okoskodó szőröstalpúak

Tudod ez a ő jobban tudja akkor is ha nem de ha nem érteszegyet jön a xigányos ármánykodás...

2020. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Miben látod a különbséget?

Az én családom felvidéki gyökerű, én Budapesten születtem.

Volt kollégám erdélyi magyar, olyan volt mint aki nem komplett, folyton kavarta a maga körül a cirkuszt. A tőlem 3-ik szomszédságba is ilyenek költöztek egy éve, azóta egyik feljelentés a másik után.

Nagynéném életét is pokollá teszi egy ilyen szomszédság.

Beszélgettem erről másokkal akik érintettek valamilyen formában és ugyanilyen képet festettek.

Viszont a felvidékiekkel kapcsolatban ilyesmit nem tapasztaltam, igaz, kevesebben is települnek haza.

De nagyon örülnék, ha azt mondanátok, hogy rosszul gondolom és csak a kellemetlen kivételt sikerült megismernem.

2020. aug. 10. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ráismerek a 2-es leírására. Erőszakosak, kötözködők, okoskodóak, mindent jobban tudnak, még ha rábizonyítod, hogy hülyeség, akkor is.
2020. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Munkatársam ilyen: békétlen, bizalmatlan, szereti h*e venni a másikat, tehát nem sok jó tulajdonsága van...
2020. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a jobbak nem jottek at. Akik atjottek, azok kozul diplomas ismeroseim is potyalesok, sunyik, ravaszdiak, pofatlanok voltak. Iszonyatos tapasztalataim vannak. De. Sok idos embert ismertem, akik Trianon utan, vagy meg masodik vilaghaboruban kerultek ide, es azok eppen ellenkezoleg. Ok teljesen mas emberek voltak.

Szerintem van egy sztereotipia, ami nem mondhato mindenkire, es szegyellem, hogy mindegyikukre ertem ezzel. De lehet, hogy nem a kint elo tobbseget reprezentalja, aki idejott.

Na es Bartok Bela sem.,

2020. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

2

Mert vannak magyarul beszélő cigányok/zsidók/mások Erdélyben is.

2020. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!