Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány órát dolgoztak/dolgoznak...

Hány órát dolgoztak/dolgoznak a szüleitek, és ti? Mi a munkájuk, és a ti munkátok? Aki munka mellett, egyedül eltartva magát járt iskolába, esetleg kutyája is volt, hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

Édesapám 1-2 kivétellel mindig a 12 órás munkákat fogta ki, ez több mint tíz éve így megy, amióta a cégét be kellett zárni.


Mivel ebben nőttem fel, így nekem is olyan egyértelműen sötétnek tűnt a jövőm azon része, hogy hány órát fogok dolgozni egy nap. Aztán az egyik gyakorlati helyemen a mentorom egy anya lett, aki napi nyolc órát dolgozik, és mivel én nem szeretnék kapcsolatot, se gyermeket, így végül is, csak magamat és a későbbi kutyámat kell eltartanom.


Aggodalmam az, hogy a háziorvos szerint apámnak már öt éve halottnak kellene lennie, ha a szívét nézi, mostanság pedig elérte valamilyen derék-hátfájdalom, ma elkezdett a foga is fájni, közben az éves nyavalyáját is összeszedte, amiből jön kifele. Nem mondom, hogy közeleg a vég, de mivel még az érettségi miatt van két évem, átfut a legrosszabb, hogy egyszerre dolgozni, tanulni és a már meglévő kutyáimat ellátni, amire leginkább az oltásokat értem.


Tudom, hogy nem szabad temetnem, csak ijesztő, hogy bármikor a nyakamba szakadhat minden, és félek, hogy nem tudok tökéletes felnőni a feladathoz.


2020. aug. 12. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Apám vállalkozó. Ha úgy nézzük fixen heti 6x10-12 órát is dolgozik szezonban, szezonon kívül 5x8 kb. Plusz 2x30-60 perc utazás, attól függően hova mennek. Mellette a vállalkozás egyéb teendői. Anyám tanítónő. Napi 4-6 tanóra, plusz az ezekre készülés. Tanév alatt átlagban simán megvan neki is a 8-10 munkaóra naponta.

Én középvezető vagyok az autóiparban. Papíron 8 órát dolgozom (+0,5 ebédszünet), de rugalmas a munkaidőm. Munkaidőn kívül is elérhető vagyok, pár perces munkavégzések vannak teljesen random módon

2020. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
A 12 órázást már rég be kellene tiltani.
2020. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim hivatalosan 8 órát dolgoznak, mióta eszemet tudom. A gyakorlatban anyukám 10 órákat szokott, apum 12-14 órákat (túlóra).

Én ebben nőttem fel, megfogadtam hogy én nem fogom ezt csinálni, nekem egyetlen munka se érne ennyi. Úgyhogy én 8 órát dolgozok, a munkaidő végén felállok és hazamegyek. :)

Ők többet keresnek szám szerint, de én jobban élvezem az életet mert ráérek magamra költeni. :D

2020. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apám munkavédelmi vezetőként és balesetvizsgálóként dolgozott nyugdíj előtt, napi 8 óra volt a rendes munkaideje + ezen felül az ügyelet, akár ünnepnapokon is ugraszthatták. Anyám fejlesztő pedagógus, gyerekenként kell készülnie, a sulin kívül még otthon is van melója, amit nem számolnak el.

Én 8 órás munkakörben vagyok, túlórát nem fizetnek, de lecsúsztatható munkaidőben. A szakmámmal jól lehet keresni, de nem ezért választottam, hanem mert ez érdekelt, azért természetesen örülök neki, hogy kényelmesen megélek belőle, és nem vesz el napi 10-12 órát. Viszont koncentrálni kell, nem robot munka, nem betanítható rutinfeladat, agymunkát igényel, egyedi ötleteket, megoldásokat, nem fizikailag, hanem szellemileg fáraszt.

2020. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!