Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az eredete a lekopogás...

Mi az eredete a lekopogás szokásának?Miért 3-szor, alulról, és miért fán?Honnan ered?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nem hiszem hogy értelme van neki mint babonának. Én ugyanis eddig mindenkitől máshogy láttam. Speciel úgy ahogy te mondod hogy alulról, hármat, fán egyszer sem. Mi kettőt szoktunk felülről fán.
2020. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fakoporsó tetejèt kopogod 3x,hogy ne te legyèl a következő.
2020. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gógli?


QP | Quality Placement


A cél persze kézenfekvő: a jó megtartása vagy a rossz elkerülése, az azonban kevésbé egyértelmű, hogy hogyan segít a babona szerint a lekopogás, különösen, ha csak mondjuk, és nem tesszük, ahogy oly sokszor megtörténik?

Hogy segít a lekopogás?


A babona kialakulása arra az ősi hiedelemre vezethető vissza, hogy a kimondott szónak ereje van. Ha kimondja a pozitívat, az ember attól tart, rosszra fordul a helyzet, ha pedig a negatívat mondja ki, akkor attól fél, mégis megvalósul az adott dolog. Mindkét esetben az elkiabálástól való félelem sarkallja az embert a mondat lekopogásra.

lekopog


"Két magyarázat létezik, miért kopogunk le jó és rossz dolgokat, miért épp fafelületen tesszük, és hogyan segít ez a kis rituálé. Az egyik az az ősi hiedelem, hogy valamely szent fát megérintve az ember védelmet kap a szemmel veréstől és az ártó szellemektől, így a kimondott gondolat, ha rossz, nem valósul meg, ha pedig jó, úgy is marad. Ilyen szent fák a kőris, a galagonya és a tölgy. Ebből eredhet, hogy ha tesszük is, nemcsak mondjuk, hogy lekopogjuk az adott dolgot, akkor valamilyen fafelületet keresünk hozzá.


A másik magyarázat szerint a lekopogás voltaképpen zajkeltés annak érdekében, hogy a szellemek és gonosz erők ne hallják meg az ember jó vagy rossz dologról szóló mondatát: a jót ugyanis megirigyelhetik, a rosszat pedig valóra válthatják a hiedelmek szerint. Ezt elkerülendő, miközben beszél, az ember kopog néhányat, és az ártó lelkek egyszerűen nem értik a zajtól, amit mond."

2020. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy ismerem az eredetét, hogy ha kimondod, mennyire jó neked, akkor az ártó szellem meghallja, és tesz róla, hogy elrontsa a helyzetet.


Azért kell lekopogni, hogy ezt a szellemet elűzd.


Én gyakran lekopogok dolgokat, pedig alapvetően nem vagyok babonás típus... Ez mégis megmaradt bennem. Furcsa.

2020. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!