Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? (lopás gyanú)

Mit kellene tennem? (lopás gyanú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy takarítónőm már pár éve. Eddig nem vettem észre, hogy bármit is ellopott volna, bár ismerősi körben dolgozik máshol is, ahonnan egyszer hallottam már ilyen jellegű panaszt, akkor kb 20 ezer Ft-ról volt szó. Én nem hagyok elől pénzt, de volt egy 7000 Ft-os könyv ajándékkártyám, ami már majd egy éve az asztalomon porosodott. Mivel egy évig érvényes, végre rászántam magam hogy elköltsem, de most hirtelen nem találom. Átkutattam az egész lakást, mindenhol megnéztem, és van egy olyan érzésem, hogy a bejárónő vihette el. Tudom nem nagy összeg, de akkor is dühít, hogy elvileg jó viszonyban vagyunk, a hátam mögött meg (talán) ezt tette. De biztos meg nem vagyok mégse benne, csak nagyon mást nem tudok elképzelni, mert azért nem végtelen nagy a lakás, és tényleg már a radiátor résein is benéztem lámpával.

Szóval a kérdésem, hogy ti mit tennétek?

Kérdezzem meg tőle hogy ő volt-e? (én biztos dühös lennék, ha meggyanúsítanának lopással, megalázó lenne. Egyébként mikor a 20 ezer Ft eltűnt akkor az ismerősöm meg is kérdezte tőle, de váltig állította hogy nem ő volt, szóval nem tudom itt működne-e)

Arra is gondoltam, hogy egyszerűen utalok rá, hogy sejtem mi történt, mondjuk megkérdezem, hogy olvasott-e valami érdekeset mostanában. Szóval valami figyelmeztetés jellegűt.

Vagy legközelebb hagyjak kinn valami kis pénzt, és tegyem próbára? Ha van más ötlet, nyugodtan mondjátok.. Köszi!



2020. aug. 20. 00:31
A kérdező szavazást indított:
Megkérdezni, hogy ő volt-e
Finom figyelmeztetés
Lépre csalás :)
Egyik se
27 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen csak kérdezd meg tőle, hogy látta-e valahol az ajándékkártyád.
2020. aug. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es: Oké, ezt a beszélgetést el tudom képzelni:

-Láttad valahol az ajándékkártyám?

-Nem.

Innen hogyan tovább? Mert ha sehogy, akkor akár hagyhatom is.

2020. aug. 20. 00:40
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem volt gond akkor azt a kartyat elpakolhattad.
2020. aug. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Elvileg nem volt gond, de most már nem is tudom. Azért egy-kétezer Ft-okat néha szoktam kinnhagyni, és ha olyat vitt el, talán fel se tűnt, mivel a pénzt nem olyan könnyű számon tartani, mint egy konkrét kártyát.
2020. aug. 20. 01:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne kérdezz rá, semmi értelme!

Ha nem ő volt, akkor nagyon megbántod, ha pedig igen, úgyis letagadja.

Én "csapdát" állítanék, bár - abból kiindulva, hogy egy ajándékutalvánnyal is kivárt - vélhetően óvatos.

2020. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy ilyen ajándékkártyát.
2020. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz, bár mindenki mást mond :)) Hajlok rá, hogy később majd csapdázás lesz. 6-os, ez jó, csak ha tényleg oda kell adnom neki, akkor már minusz 14 ezer lesz az állás :) De tetszik ez a tetemre hívás hangulat, hátha ő is megőrül és elrohan, mint a lány az Arany balladában.
2020. aug. 20. 01:33
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Mennyi munkáért mennyit kap? Tudom, akkor se kell lopni, ha nagyon keveset, de csodálkozni se kéne.
2020. aug. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kb 50nm-es lakás, kéthetente jön, 7000Ft/alkalom. Vasalás is benne van, de egyedül élek. Igazából még panaszkodni is szokott, hogy nem tud mit kezdeni magával, túl hamar végez, szóval túl nagy kihívások elé szerintem nem állítom. 3-4 óra takarításért ez kevés pénz?
2020. aug. 20. 01:54
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Hát, Kőszegen/Sopronban ezért 2 óra munkát kapsz úgy, hogy percenként emlékeztet, hogy szívességből jön, besűrített 2 osztrák meló közé... :D

Nyilván Pesten más a helyzet, ott azért alacsonyabbak a bérek.


Egyébként hülyeséget ír a 8-as, igazi rossz mentalitás.

Nincs olyan, hogy "kevés", annyiért jön, amennyiért megállapodtak.

Ha erre kezet rázott és jön, az azt jelenti, hogy elfogadta, kvázi kötelessége a legjobb tudása szerint, becsülettel végezni a feladatát.


(Bocsánat, de nekem ez érzékeny téma. Mielőtt vállalkozni kezdtem, HR- igazgatóként dolgoztam, folyamatosan hallgatva a bérek keveslését.

Halálra idegesített, soha nem is értettem az egészet, hiszen mindenki maga írta alá a munkaszerződését, ismerve a kondíciókat.

Mindenki maga árazza be az idejét és munkáját.)

2020. aug. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!