Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi kellene tennem?...

Ilyenkor mi kellene tennem? Ha rendörségi ügy lessz belőle lehet bármi problémám?

Figyelt kérdés
Ügyvédi uton eladtam egy házat részletfizetéses szerzödéssel. A két vevő be is költözött és elég sokáig nem is volt gond de szétmentek és utána már nem fizettek. Na most az egyikük rám irt hogy nem engedik be a házba és kérjem el a kulcsot mert fontos papirjai vannak bent és el akarja hozni. Ez meg is történt és nálam maradt a kulcs is hiszen nem fizettek de a másik személy aki hazajött (mind ketten külföldön dolgoznak) volt nála gondolom potkulcs bement és elvitte a cuccok nagy részét. Én szoltam a másiknak hogy mi történt mert visszahalottam a falubeliektől de nem jött haza és nem csinált semmit. Na most minda kettő otthon van viszont rendörségi ügyet akar csinálni az egyik mert a másik elvitte a cuccokat engedély nélkül és azt mondja nekm kéne feljelenteni mert bement a házba és ha ő jelent nekem is problémám lehet mert nem csináltam semmit. Na most szerintem gondom nem lehet belöle mert én szoltam neki hogy bement de semmit nem tett én meg hogy jelenteném fel lopásért ha azt sem tudom mi az ami nem az övé. A másik meg az hogy az én házamban kár nem keletkezett a cuccok meg nem az enyémek igy nem hiszem hogy tudtam volna bármit is csinálni.

2018. jan. 18. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég érdekes szituáció, végén még téged gyanúsítanak meg :) Mond neki, h nem teszel feljelentést, ez a kettőjük dolga.
2018. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi közöd hozzá. Ha valaki lopás történt, bizonyíték nélkül, neked nem kell elhinned, főleg nem utána járnod. Ha szerinte az történt, menjen a rendőrségre.
2018. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhez semmi közöd , ők meg fizessenek ki vagy jogi út következik és végrehajtás les ha nem intézik a fő gondot .
2018. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked semmi közöd az esethez, te csak szívességből szóltál neki a lopásról.
2018. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A másik meg az hogy az én házamban kár nem keletkezett "


Milyen házadban?

Hiszen már eladtad!


Ha van kulcsod, akor majd rád fogják, hogy te vitted el a cuccokat.

2018. jan. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!