Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszamondani egy jelentkezést...

Visszamondani egy jelentkezést nagyon gáz?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy egyetemi szervezethez és behívtak interjúra. Nem hittem, hogy behívnak és igazából annyira nagyon nem szerettem volna, csak nem találtam más lehetőséget. Úgy voltam vele, hogy majd ez is jó lesz, segít, tanulok belőle, csak tetszeni fog, ez is valami stb., de elbizonytalanodtam. Az interjútól is tartok, mert félek tőle, hogy csalódást fogok okozni és kellemetlen lesz. Meg tudtam írni egy tök jó önéletrajzot és egy motivációs levelet, aminek a tartalma valós, viszont ugyanazt szóban nem tudom produkálni (csendes, visszahúzódó, szerény és félénk típus vagyok, emiatt a szóbeli kommunikáció és az ilyen add el magad, produkáld magad szituációk egyáltalán nem mennek). Abban sem vagyok biztos, hogy ez nekem való és ez lesz az utolsó évem, csomó órám is lesz és lehet a tanulás miatt sem volt jó ötlet. Akkor annak tűnt, de már ráparáztam mindenre és elbizonytalanodtam.
2020. aug. 24. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az interjúra menj el, tapasztalatszerzesnek jó. Ha kiválasztanak, akkor mondd ezt: köszönöm szépen, de egyelore nem elnek a lehetoseggel.
2020. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az interjúra érdemes elmenni akkor is, ha most mégse helyezkednél el. Bármikor mondhatod azt, hogy mégse vállalod, mert a suliban beindult az élet, és az a fontosabb. Nekem annak idején volt főiskolán egy passzívabb félévem, amikor nem voltak előadások, csak vizsgák, akkor elmentem teljes állásba dolgozni, majd mikor beindult a suliban ősszel minden, akkor felmondtam a tanulásra hivatkozva. Semmi probléma nem volt belőle. Nyugodtan mondhatod esetleg, hogy nem láttad előre, hogy alakulnak a suliban a dolgok, most ezen meg sem fognak lepődni, ez az év amúgy is káosz. Tapasztalatszerzésnek viszont mindenképpen jó lesz ez az interjú.
2020. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Pont, hogy el kellene menned. Tapasztalatot gyűjteni ilyen szituációban.

Hogyan akarsz majd a munka világában érvényesülni így?


Mármint az interjúra elmenni, ha téged választanának (de ezek után úgyse fognak), még akkor is visszamondhatod.

2020. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából nincsen sok jelentősége. Ez csak egyfajta ilyen mentorklubszerű szervezet, a külföldi hallgatókat koordinálják, programokat szerveznek nekik stb. Az interjú is egy sima beszélgetés lesz. Csak nekem pont ezek a dolgok nem mennek, hogy legyek jófej, barátságos, lelkes, fun stb., nem ilyen személyiség vagyok. Az eddigi egyetemi éveim alatt nem csináltam semmit, nem voltam sehol, nem vettem részt semmiben és az utolsó évre ezen szerettem volna változtatni. Gondoltam ez is jó lesz, de szerintem nem nekem való.
2020. aug. 24. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz,amúgy idén egyáltalán várhatóak külföldi hallgatók?
2020. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanúgy fogadja az egyetem az külföldről érkező hallgatókat (újakat és meglévőket egyaránt). Tőlünk sokan haza sem mentek, hanem maradtak Magyarországon még egész nyáron is.
2020. aug. 24. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak mondd el ezt!: "csendes, visszahúzódó, szerény és félénk típus vagyok, emiatt a szóbeli kommunikáció és az ilyen add el magad, produkáld magad szituációk egyáltalán nem mennek"


A többi kérdés már sima ügy lesz! Ha megértik akkor úgy fognak kezelni. Ha nem értik meg akkor meg otthagyod a csapatot...

2020. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!