Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem egy céghez, de...

Jelentkeztem egy céghez, de meggondoltam magam, ők meg már belémöltek elég sok pénzt, gáz lenne visszamondani?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy céghez, 2 hétig teszteltek, hogy megfelelek-e nekik, ez nekik belekerült vagy 200e Forintjukba, szerződést nem írtunk, én meg meggondoltam magam, mert időközben sokminden kiderült, győzködtem magam, de rájöttem, tőlük csak jobb körülményekkel rendelkező cégek vannak.
2016. okt. 11. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ha semmi szerződést nem kötöttél velük, nem írtál alá semmiféle papírt, akkor kiléphetsz. ő bajuk, mi a fenének nem tudják eldönteni egy interjún, vagy próbalemón, hogy jó vagy-e?
2016. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
Azért van egy olyan érdekes szokása egyes munkaadóknak, különösképpen multiknak, hogy ilyen esetben egy rakás hasonló munkaadót körbetelefonálnak és leadják a nevedet,hogy ne vegyenek fel mert problémás vagy. Különösen igaz ha vidéken,kisvárosban vagy. Pl. itt elég sok gyártással foglalkozó cég van, és itt ha felmondasz egyiknél akkor a többibe nem fognak már felvenni. Elég nagy szemétség amúgy de azért ilyen előfordulhat. Nem hergelni akarlak, félre ne értsd, csak mint lehetséges szopóágat mondom.
2016. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem lenne gaz. Te is rengteg idot (ami ugye penz) oltel a felvetelibe, azt sem tereti meg neked senki ha nem vesznek fel. Ez egy ilyen dolog, mindket fel tisztaban van a kockazatokkal.
2016. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Nehogy azért maradj, mert sajnálod a céget. Ezt felejtsd el, ha váltanod kell és tudsz, mert nem írtatok szerződést, akkor válts. Ilyen egyszerű, nem kell túlgondolni.
2016. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi került nekik ezen 200e Ft-ba?
2016. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hókuszpók biztos, hogy nem került 200ezerbe, de még húszba sem, ezt elhiheted.

Semmi gáz nincs benne, hogy visszamondod a helyet, én is tettem már ilyet, jobb pozíció érdekében, ráadásul már két hete ott dolgoztam. Semmi károm nem lett belőle.

2016. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem írnám le a cég nevét, de a kb 200e az gázolaj volt...28 litert evett a ketyere, mentünk vagy 2000km-t üresen.

Hát lehet, leírom magam így pár cégnél, igaza van valamelyik válaszolónak.

De, sajnálom őket, mert hiány van, és próbálják megfogni a munkaerőt nagyon.

Csak amíg náluk voltam, sok dolog derült ki, ami nem annyira tetszetős. :(

2016. okt. 11. 19:31
 8/17 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozik a cég?
2016. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha nincs szerződés még két hét után sem, akkor menekülj, nem járnak egyenes úton.
2016. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

"Azért van egy olyan érdekes szokása egyes munkaadóknak, különösképpen multiknak, hogy ilyen esetben egy rakás hasonló munkaadót körbetelefonálnak és leadják a nevedet,hogy ne vegyenek fel mert problémás vagy. "


:DDD Ekkora hülyeséget, irigylem azt a Hr-est,( mert gondolom nem a cégvezető kezd bele a promóba), akinek ennyi ideje van, most komolyan. :) El ne hidd.


Másrészt:

Elfelejtik az emberek, hogy a próbaidő az NEM CSAK a munkáltató javát szolgálja, hanem a miénket is, hogy te is lásd, hogy milyen a munka pontosan, mire számíthatsz. Erre szolgál a 3 hónap próbaidő, amely során minkét fél eldöntheti, akarja-e hosszú távon ezt a dolgot vagy sem.


Harmadrészt, ha már most nem tetszik, akkor fél-1 év utána sem fogod jobban megszeretni, mert a tendencia általában nem felfelé, hanem lefelé megy. :)

4.: Jó érték az önérzet, de ez üzlet: pénzért jársz be dolgozni, fordított esetben ha a cégnek nem tetszene benned/munkádban valami, ugyanúgy küldene el gondolkodás nélkül.


Ne aggódj, ha nem hosszú távon nem tudod elképzelni, akkor nem kötelező ott maradnod.

2016. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!