Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek nincs diplomája az nem...

Akinek nincs diplomája az nem ember?

Figyelt kérdés

#ember #diploma #Diplomája
2020. aug. 25. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nincs diplomám. Ember vagyok. A családomban senkinek sincs. Ők is emberek. Az ismeretségi körömben a többségnek nincs. Ők is emberek.


Manapság sokan hiszik, hogy a diploma alap, pedig nem. Szükség van kétkezi munkásokra, egyszerű eladókra szakmunkasokra is. Szuper, ha mindenki diplomás szoftverfejlesztő, de a hegesztő nélkül nincs számítógép, amin programozhat. Nagyszerű ha mindenki orvos, de mivek gyogyit, ha nem kesziti el senki az eszkozoket. A mernok hiaba tervezi meg a házat, ha nincs kőműves. És így tovább...

Plusz nem mindenki képes agyilag sem a tanulásra

2020. aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem, 'Balazska', diploma nelkul is ember az ember, sot lehet attol meg nagyon jo szakember egy csomo teruleten. Te diplomaval is csak egy alkesz hulladek lennel, ezert ne magadbol indulj ki.
2020. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bővítsük ki a kört "képzettségre" (belevéve az OKJ-t) és így tedd fel a kérdést.


De, természetesen ember az is, akinek nincs semmiféle képzettsége: egy képzetlen ember. Akinek pedig van képzettsége, az egy képzett ember.


Ha az a kérdésed, milyen a presztizse – számomra ha van valakinek egy szakképzettsége, és ért is hozzá, akkor az egy tiszteletre méltó szakember. Akkor is, ha az villanyszerelő, és akkor is, ha agysebész.


Nálunk például ez úgy van, hogy nekem van 6 diplomám meg egy doktorim, a feleségemnek meg egy OKJ-ja, és ez semmi problémát nem okoz nálunk, teljesen egyenrangúak vagyunk. Tisztelem őt a tudásáért, és azért is, mert olyan dolgokhoz ért, amikhez én nem (állatokhoz például).

2020. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ember még a hajléktalan is, ember a gyári melós is, és mindenki ember, aki akként viselkedik. Diploma nélkül is lehet jó munkád, és diploma nélkül is szeretheted a munkádat. Persze én is tervezek egyetemre menni, de a jelenlegi szakmámat is szeretem.
2020. aug. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a diploma teszi az embert emberré van erre 1 jó idézet: "Legnagyobb cél e földi létben embernek lenni mindig minden körülményben."
2020. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!