Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem bosszant az a...

Csak engem bosszant az a mondat hogy "lehetne a" vagy "lehetett volna"?

Figyelt kérdés
Szóval tegyük fel meghal valaki és te közömbösen esetleg "érzéketlenül" állsz a dologhoz és valaki azt mondja hogy "lehetett volna az anyád vagy a testvéred". igen de azok még mindig idegenek a hírekben így ez irreleváns mert nem az anyám vagy a testvérem van ott, ha az lenne talán zavarna de teljesen más a helyzet. Meg ha mondjuk történt valami, tegyük fel átszaladtál az úttesten mert miért ne sok ember csinál ilyet és azt mondja valaki hogy "elüthetett volna a kocsi", viszont nem ütött el és innentől fogva nem számít mert átjutottál az úttesten.
2020. aug. 27. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy egyedül,én is utálom.Lehetett volna persze,de nem lett,annak örüljenek,ne sopankodjanak.
2020. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, az eredmény a fontos nem az hogy mi lehetett volna mert az az eredmény szempontjából irreleváns.
2020. aug. 27. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ha bement volna, gól. De nem ment be.
2020. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem húzok minden számot mellé, akkor nyerhettem volna, de mellé húztad, ennyi.

Ha egy százalékkal több lett volna, akkor nem buktam volna meg, Stb. Igen, de ezen az idősíkon nem így történt, ennyi.

2020. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!