Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem álszentség ez a “védjük...

Nem álszentség ez a “védjük az időseket” mondat?

Figyelt kérdés
Itt ez a koronavírus, ami már csapból is folyik, noha én még az ismeretségi körömből se tudok egyetlen egyről se, de még a városban sincs, egy se De mindegy is, otthon maradok, ha ez a szabály. Az idősekkel kapcsolatban olyan álszent ez a kormány, hogy az valami hihetetlen. Érdekes, nagyapámat, aki meghalt azóta, köszönhetően ennek a rendszernek, nem akarták megműteni, mert már 80 éves volt, ha fiatalabb lett volna megműtötték volna, s ezt így a szemembe. Prosztatarákja volt. Én úgy érzem, direkt el akarják tenni láb alól az időseket, nem beszélve arról a sok gyógyszerről. De ez az álszentség nagyon gusztustalan, hogy védjük az időseket. Vannak itt gusztustalanabb dolgok, mint a koronavírus, amit valahogy kezdenek elfelejteni az emberek.
2020. ápr. 10. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

"Védjük az időseket a vírustól, mert beláthatatlan következményei lesznek, ha tömegesen elterjed közöttük."


Tessék, így már jobb?

2020. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy idosnel minden mutet sokkal nagyobb kockazat, az orvosok meg nem sueretik ha vki a kezeik kozt hal meg a beteg. A virust meg vhogy kezelni kell ezt csak a nagyon elvakultak nem latjak.
2020. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

mondat?

Itt ez a koronavírus, ami már csapból is folyik, noha én még az ismeretségi körömből se tudok egyetlen egyről se, de még a városban sincs, egy se De mindegy is, otthon maradok, ha ez a szabály. Az idősekkel kapcsolatban olyan álszent ez a kormány, hogy az valami hihetetlen. Érdekes, nagyapámat, aki meghalt azóta, köszönhetően ennek a rendszernek, nem akarták megműteni, mert már 80 éves volt, ha fiatalabb lett volna megműtötték volna, s ezt így a szemembe. Prosztatarákja volt. Én úgy érzem, direkt el akarják tenni láb alól az időseket

Szerintem addig örülj, amíg nincs az ismerőseid között egy beteg sem, ha meg a városodban sincs, nagyon szerencsés vagy. Bár az más, hogy Te nem tudsz róla, vagy hogy tényleg nincs is. Nagyon jól teszed, hogy otthon maradsz, mert ezzel is teszel azért, hogy megállítsuk ezt az őrületet.

Viszont azzal kapcsolatban, hogy a kormány mit hogy csinál vagy gondol, úgy sem tehetsz semmit, ezt csak elfogadni lehet sajnos. Tehát nem számít ha tényleg álszentek, vagy ha mások is így gondolják, attól még ők hozzák meg a kritikus döntéseket. Az pedig, ami a nagyapáddal történt alátámasztja azt, amit írtam. Nagyon sajnálatos, de a kormány elsősorban a saját érdekei szerint cselekszik (rossz esetben), tehát több száz idős ember megbetegedése óriási károkat okozna, okoz. Még egy ember élete nekik nem számít sokat, ha csak nem valaki "fontos" emberről van szó, vagyis akinek van elég pénze. Viszont ha hagyják, hogy az idősök kedvük szerint járkáljanak, nagyon könnyedén elterjedne a vírus minden korosztály között, és már így is rengeteg beteg van, ezekkel a korlátozásokkal is sajnos. És ugye ez azt jelenti, hogy kevesebb ember tud dolgozni, lassul a gazdaság, nem lesz pénze a kormámynak. :) (Nekünk sem ha így haladunk, de ez más tészta.) Abban a teóriádban látok igazságot, illetve igazságtalanságot, hogy az időseket 'el akarják tenni láb alól', mert az nekik kiadást jelent, és nincs annyi fiatal lassan, aki el tudná őket tartani. A kórházaink is olyanok, hogy a legtöbben félelemmel mennek be, vagy inkább nem is, mert tudják, hogy pl. Egy idősebb ember már csak meghalni megy. Mivel legtöbbször csak teher az ilyen ember az egészségügy számára..

Viszont a legtöbb ember életében környezetében van idős ember, akit vagy aki miatt megéri védekezni, óvatosnak lenni. És hiába vannak, vagy voltak már sokkal komolyabb vírusok, problémák, halálozási számok, viszont, hogyha nem védekezünk, nem maradunk otthon, amikor csak tudunk, azzal hagyjuk elterjedni ezt a megállítható járványt. Esélyt adunk arra, hogy a számunkra fontos emberek a szeretteink megbetegedjenek és szerintem ha nem is magunkért vagy a társadalom többi tagjáért, de értük érdemes otthon maradni.

Remélem nem bánod, hogy ilyen hosszasan írtam le a véleményem, kitartást kívánok Neked és a családodnak! :)

2020. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, érdekes dolgok ezek. Én csak azt nem értem, ha már dolgozni nem mehetek be, (ugye a gyár bezárt határozatlan időre) akkor miért küldik ki a rezsi csekket? Én tartanám korrektnek, ha egy részét átvállalná a kormány. Nyilván nem fogyasztok sokat, de bizony egyre kevesebb a pénzem. Nem tartom én ezt egy jó iránynak. Otthon kell maradni, de meddig? Miért nem segítenek azokon, akik nem mehetnek dolgozni?
2020. ápr. 11. 00:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne baj, hogy írtál? :)
2020. ápr. 11. 00:53
 7/19 A kérdező kommentje:
De persze reméljük a legjobbakat. De én azt látom, hogy ezekkel az intézkedésekkel pont, hogy nem az emberek érdekeit akarják nézni. Ha az emberek érdekeit néznék, akkor ezeket a terheket illő lenne levenni az emberek válláról. Szép és jó dolog a hitel fizetési moratórium, de utána csúnyán vissza kell kamatostul fizetni. Az érettségivel kapcsolatos infókat is húzzák, halasztják, szerintük semmi akadálya, hogy megtartsák májusban. Ez nem ellentmondó kicsit? Az ellenzéknek is vannak jó ötleteik, azokat miért nem fogadják meg? Nem az összetartás lenne a legfontosabb? Nem tudom, én már teljesen elbizonytalanodtam, s tartok tőle, hogy hatalmas lesz a káosz, s nem feltétlen a vírus kapcsán.
2020. ápr. 11. 01:38
 8/19 anonim ***** válasza:

"Az ellenzéknek is vannak jó ötleteik, azokat miért nem fogadják meg? Nem az összetartás lenne a legfontosabb?"

Hol volt itt '89 óta összetartás a politikai életben.

2020. ápr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rugózzunk ezen a témán.
2020. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is álszentek. Ha védenék az időseket, akkor az az idősek otthona kapott volna maszkot meg a postások. Meg hát a többi országban ha jól tudom az ilyen rezsi költségek 60%-át átvállalja a kormány. Magyarországon semmit.
2020. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!