Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet véleményt,...

Miért nem lehet véleményt, tanácsot kérni az ismerőseimtől? Mondjuk abban, hogy mit tegyek, hogy cselekedjek

Figyelt kérdés
Valamikor nem tudok dönteni magamtól mit tegyek, és akkor próbálom az ismerőseimet megkérdezni mit gondolnak, szerintük mit kéne tennem, de nem kapok soha értelmes választ senkitől. Nagyjából ennyit tudnak mondani hogy azt csinálsz amit akarsz, te tudod mit szeretnél (pont hogy nem tudom azért kérdezem...). Miért nem lehet már senkitől egy véleményt, tanácsot se kikérni?
2020. aug. 28. 03:51
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Röviden tömören, mert gechik.
2020. aug. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott már.Rossz érzés mikor azt olvasom valahol, hogy vannak, akik leülnek a barátaikkal lelkizni csak úgy és ilyenkor bármit megbeszélnek és tanácsot adnak/kapnak. Én ezt sosem tudtam megtenni egy barátommal sem.


Aztán rájöttem, hogy valószínű semmi kötődésük nincs felém és ennek következtében nem akarnak felelősséggel tartozni, ha esetleg rossz tanácsot adnak. Meg hát valaki csak udvariasságból végighallgat, de nem figyel igazán miközben mesélsz, ezért bedob egy sablondumát a mondandód végén, mint amit írtál például, hogy “te tudod mit szeretnél”

2020. aug. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem függ attól is, hogy miben kérsz tanácsot. Ha pl. abban, hogy hol érdemes x és y dolgot megvenni, akkor gáz, hogy nem segítenek.

Viszont ha olyanban, amiben nagy a felelősség, akkor érthető, mivel, ha megfogadod azt az adott tanácsot és rossz, akkor félő, hogy őket fogod majd ezért hibáztatni. És általában senki nem szeretne rosszat a közeli rokonoknak, barátoknak.

2020. aug. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jómagam is csak annak adok tanácsot (ezt így csináld/ne csináld), aki tud az én fejemmel gondolkodni. Ha úgy kezdi csinálni az illető, ahogy én tanácsoltam, ám hirtelen donteni kell valami hozzá tartozóban, nem biztos, hogy úgy dönt, ahogy én tenném.

.

Véleményem viszont van, amit szívesen megosztok, de csak azzal, aki hajlandó meggondolni/átgondolni, mit mondok, nem ragaszkodik "izomból" saját, megdönthetetlen 'egyedüli jó' véleményéhez.

2020. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Te bizonytalan vagy, ők meg nem akarnak semmiért, vagy más dolgáért felelősséget vállalni, Nem akarják, hogy esetleges rossz válasz, döntés, miatt ők legyenek "porondon".
2020. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szubjektív dologban én sem adok tanácsot. Pont azért, mert szeretem annyira az illetőt, hogy a személyes érzéseimet nem akarom ráerőltetni.

Objektív dolgokban szívesen elmondom a véleményem. A döntés viszont ekkor is a másik feladata.

2020. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem èrdekeltek.

Ha pl valaki olya eldöntendö dolgait kerdezi hogy melyik felsöt vegye meg melyik munkahelyre menjen ..hat nekem épp edesmindegy hogy A vagy B.


Nalam inkabb böven gyakori hogy kerdeznek elmondom a velemenyem aztan elkezdenek rajta velem vitatkozni vagy siman elutasitjak. Ezert kàr volt barmit is mondanom.

Es csinaljàk is tovabb ugyanazt amit eddig.

Ergo mégis minek tanacsoljak ötleteljek?

2020. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!