Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Az emberek a családtagjaikból nem “szeretnek ki”, viszont egy párkapcsolatban a két ember ki tud szeretni egymásból.


Miért nem szeretünk ki a családtagjainkból és az éppen aktuális szerelmünkből miért igen?



2020. aug. 29. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Vérségi kötelék, meg a családtagod iránti szeretet az merőben más szeretet, mint az a szeretet, amit párod iránt érzel.
2020. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne szerethetne ki családtagból. Gondolj bele hány ember nem tartja a kapcsolatot a szüleivel, testvérével pl.
2020. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De attól, hogy nem tartják a kapcsolatot, valamilyen szinten szeretik egymást, és ez a legtöbbször akkor mutatkozik meg, amikor valami olyan dolog történik.

Egy kapcsolat miután véget ér, már nem sűrűn fordul elő, hogy szeretetből segít az egyik fél a másiknak

2020. aug. 29. 22:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek a családtagjaikból nem “szeretnek ki”"

Pedig de,van ilyen

2020. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A görögöknél például 7 szó van a szeretetre, mind más fajta.Úgy gondolom emelett senki se szeret ugyanúgy, szerintem, ha felhívnám az exem, hogy segítsen, segítene.Ez pedig fordítva is igaz, a szakítás nem minden esetbe olyan, hogy teljesen megszakad a kapcsolatotok.Család más tészta, amúgyis, nem ugyanazt a szeretett várod el a családodtól, mint a szerelmedtől.Bárkitől eltudsz távolodni, ha egyikőtök se tesz a kapcsolatotokért, például régen nagyon jó kapcsolatom volt a nővéremmel.Gyereke lett, elköltözött, nincs ideje, a szoros kapcsolatból már csak 2 idegen maradt mára.
2020. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A csaladtagjainkra nem szexualisan izgulunk.

Es ha en szerelmes leszek egy ferfiba, attol meg ugyanugy nagyon szeretem a ferjemet. Nagyon. Erted? Jon a gerinctelenezo parasztkorus, de ez eletszeru. A szerelmem jar a fejemben, vele szeretnek csokolozni, szexelni. A nezesere gondolok. Es a ferjemet szeretem. Ahogy az anyamat, ha lenne, a gyerekemet.

2020. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ÖÖÖ, lehet,hogy a családunkért kötelességet érzünk inkább, nem is feltétlenül szeretetet. Tehát lehet, hogy valaki inkább a szülei munkája iránti tiszteletből törődik velük, mintsem szeretetből, de ezt ők úgy mondják, hogy szeretik őket; pedig ez csak hála, én szerintem nem is konkrétan a személyüknek szól, hanem a tevékenységüknek.
2020. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*tehát van,aki úgy érzi, hogy tartozik, mert felnevelték; tehát volt étel, ruha, tisztálkodási lehetőség. Pedig ezek alap dolgok, ha már "csinál" egy gyereket az ember; de tehát én például ismerek konkrétan ilyet. Anyuka egy hárpia, apuka meg , hát ő sem törődött a gyerekkel, csak így sulykolva lettek belé ilyen mondatok, hogy " a család nagyon fontos", meg ilyesmik. Van kint képmutató képük is a közösségi oldalon. Alapból nem ronda emberek, de mindegyiken olyan kényszeredett műmosoly van, hogy az a kép borzasztó lett. Vannak testvérei is. Mindenkinek olyan műmosolya van azon a képen; nagyon rossz tehát ránézni. Meg szal hogy van nekik ez a "kifelé azt mutatjuk, hogy nagyon boldog család vagyunk". Jajj de borzasztó; dehát ők tudják, ő dolguk. :):)
2020. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*Tehát a családság, maga a család, mint fogalom, az iránti alázat van abban a srácban tehát. Mint eszmény, mint minőség; mint ez a szó, hogy ennek a szónak értéke van a szemében. Így talán nagyon kifejező ( Bocsi,hogy nem egybe írtam, külön jutottak eszembe.)
2020. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"viszont egy párkapcsolatban a két ember ki tud szeretni egymásból."


Meg ez sem teljesen biztos. Ha nem valami veres dramai szakitas volt, akkor azert sokan evek mulva is, baratsagosan empatikusan viszonyulnak volt szerelmuk irant, tehat azert nem teljesen kozombos.

2020. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!