Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége tagadja a...

Az emberek többsége tagadja a koronavírust?

Figyelt kérdés

Ahányszor itt nézegetem a vele kapcsolatos kérdéseket és válaszokat azt olvasom hogy szerintetek a koronavírus valami gyenge kis betegség ami az emberek többségére veszélytelen. Múltkor én is feltettem egy kérdést de a válaszolók csak h*lyéztek mert komolyan veszem a koronavírust. Most komolyan Ti csak erre vagytok képesek? Ha nem akadályozzák meg ezt a vírust akkor a végtelenségig terjedni fog. Csak egy kérdés! Mennyi is a krónikus betegek száma? Tehát cukorbeteg, asztmás , magas vérnyomásos stb stb... ?? Szerintem több millió. Rájuk különösen veszélyes de még a makk egészséges emberek sincsenek biztonságban. Persze most majd tagadjátok és azt irjátok hogy hű de hát ez a koronavírus néhány napos orrfolyás és kész ennyi!!! HÁT NEM !!!!!!!!!!

Találtam egy cikket , ezt érdemes olvasgatni:

[link]



2020. aug. 30. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy járvány, amit egy vírus terjeszt, kb 1 millió orvos elmondta már, hogy nem lehet megállítani, csak lassítani lehet, amíg ki nem alakul a nyájimmunitás. Itt a probléma azzal van, hogy amíg lassítgatjuk, ugyanúgy fognak benne emberek meghalni, megfertőződni, de mellé még rengeteg embert az utcára is rakunk mert elveszíti a munkáját, stb. Nem véletlen, hogy a legtöbb ország az első hullám után, inkább kezdd a Svéd felfogás felé húzni, mert rájöttek, hogy nem lehet azt alkalmazni, hogy lezárunk mindent, mert a vírus úgyse fog eltűnni.
2020. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ez tisztára olyan mint az 5G rettegők
2020. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem hinném hogy többség. Ez csak egy retardált szubkultúra, lehet azért tűnnek úgy mint ha sokan lennének, mert ők a leghangosabbak.
2020. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tagadom, viszont nem tartom eléggé veszélyesnek ahhoz, hogy indokolja a világgazdaság teljes tönkretételét.
2020. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
De igen elég veszélyes ahhoz, hogy indokolja a világgazdaság tönkretételét. Ha nem vezetnének be korlátozásokat, hamar betelnének a helyek a korházakba, és még súlyosabb lenne a helyzet. Szóval minden opció rossz, mindegyiket megsínyli a gazdaság. Ez a vírus meg nem csak egy influenza. Már majdnem egy millióan meghaltak benne, és egészséges fiatalokat is hónapokra kórházban tud tartani... Sokan éppen hogy csak túlélték a betegséget.
2020. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
2020. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem eléggé vegyes gondolataim vannak ezzel a vírussal kapcsolatban.


Viszont az eléggé tanulságos, ami eddig történt. Ugyan is ha ez egy hangyányit komolyabb vírus lenne, magasabb halálozási aránnyal és nagyobb fertőző képességgel akkor már lehajított volna minket a sötét középkor szintjére.


Amikor ez a dolog kirobbant én külföldön voltam, úgy jöttünk vissza hogy egy kollégának úgy bevolt állva a háta, hogy alig tudott menni és szemmel láthatóan vacakul volt. Látszódott, hogy valami nem stimmel egészségügyileg. Egyik reptéren sem volt feltűnő, nem mértek lázat, nem kérdezték mi baja van, akkor még nem volt karantén (február vége volt) A repülőn aztán az utaskabin rendszerei jól szétrepítették volna a vírust. MAszk csak egy két emberen volt.

Mikor haza jöttem, bementem a boltokba, hogy kaját vegyek, a boltok ki voltak fosztva és annyi ember volt bennük, mintha egy vírus elkapó bulira mentek volna. Akkor még influenza járvány is volt és rengeteg eladó úgy dolgozott a túlterhelt boltokban, hogy köhögött tüsszentett fújta az orrát.


Aztán kötelező volt a maszk és azóta is kb mindenki az egyszer használatos maszkjait hordja addig amíg szét nem esik. Letéve a maszkokat zsebbe, hátizsákba, kesztyűtóba, sokszor a maszkok belseje is érintkezik mindenfélével.


Aztán jött az idősek vásárlási sávja, még több embert összezsúfoltak a boltokban. Lezárták a határokat, ennek ellenére úgy megjött külföldről az egyik bankártyám elsőbségi küldeményként mint a huzat és folyamatosan jöttek-mentek az áruszállító kamionok.

A tesztekről és azok hiányáról ne is beszéljünk.


Nem tudom mennyire komoly ez a vírus, az mindenesetre figyelemre méltó, hogy lassan pontosabban jön és megy mint az inercity. Ahogy azt is hogy nem nagyon halottam olyanról, hogy az óriási nyomás alatt csak elkapta volna egyetlen eladó is a boltokban ahová járok. Miközben némelyik eladó egyszer használatos kék gumikesztyűje retek sárga volt az áruktól és a pénztől és ugyanezzel a kesztyűvel igazgatta a maszkját, meg ezzel a kesztyűvel, csavargatta az ásványvizes kupakját, stb.


Szóval nem tudom, hogy mennyire komoly ez a valami, egy biztos ennél komolyabbra az emberiség jelenleg nincs felkészülve (erre sincs).


Régen az iskolákba volt tűzriadó, én kb úgy fogom fel ezt a vírus dologot mintha egyfajta riadó készültség lenne és azért meg kell hogy mondjam, vacakul állunk és nem a vírus miatt.


Én például tudtam dolgozni és akadálytalanul találkoztam a veszélyeztetett korosztállyal akik megfeledkeztek a veszélyről, az volt a legaranyosabb aki még képen is köhögött. Vannak ezek a látszat intézkedések, akár egészségügyileg, akár gazdaságilag és ha ez a vírus valami olyasmi lenne mint anno a spanyol nátha volt, már elég nagy slamasztikában lennénk, amihez képest a koronavírus széna nátha.

2020. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút egyetértek a 4-es válaszolóval. Meg lehet nézni hányan haltak meg eddig ebben és hányan halnak meg évente influenzában. Lehet, hogy gyorsabban terjed és gyorsabb lefolyású, de ha a végtelenségig korlátozunk csupán, akkor életünk végéig rettegésben, maszkban, elszeparáltan fogunk élni. Van itthon kb. 1500 beteg. A kb. 9,5 milliós lakossághoz képest ez azért nagyon csekély százalék és én sem gondolom, hogy a gazdaságot emiatt romba kéne dönteni. Nagyszerű lesz, hogy nem csak néhány ezer ember szenved, hanem beáldozásra kerül több millió ember az éhínség, a nélkülözés, nincstelenség és munkanélküliség oltárán.
2020. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

"nem tartom eléggé veszélyesnek ahhoz, hogy indokolja a világgazdaság teljes tönkretételét."


Az a baj, hogy van egy érdekcsoport, akiknek ez az érdekük. (Történelmi távlatban gondolkozva persze).

2020. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!