Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetek K-POP idol?

Szerintetek lehetek K-POP idol?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagy álmom hogy idol legyek,tehát úgy döntöttem hogy majd a JYP entertraiment hez jelentkezek,nem vagyok ázsiai, de már néztek annak sokan, angolul tudok valamennyire, Koreai nyelvet azt most kezdtem el tanulni.

Ennyi szerettem volna leírni,és értelmes válaszokat várok ha valaki válaszol.


2020. aug. 31. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem valószínű sajnos. Az ázsiai egy nagyon más kultúra, nagyon maguknak való és nem igazán engednek be maguk közé mást, úgymond. Nem is igazán hiszem, hogy valaha volt már olyan K-POP idol, aki ne lenne echte ázsiai.
2020. aug. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Csak azsiaiakat fognak felvenni... meg a meghallgatasra se tudsz jelentkezni.. meg van szabva hogy milyen nemzetisegueket engednek, es hany eveseket. (Korea, japan az elso 2 a JYPnel. Az eletkor meg ilyen 2006~2004)

Illetve egyik rajongo se szereti ha egy tag nem azsiai. Ott van az a 2 banda (nemtudom a nevuket) akik csak feher tagokbol allnak. Mindenki utalja oket. Senki nem tekinti oket kpopnak csak egy europai/amerikai bandanak akik valamiert koreaiul enekelnek.


Szerintem ha nagyon enekes akarsz lenni akkor inkabb itthon vagy europaban legyel az. Az hogy ilyen kpop stilusod lesz az oke, de ne koreaiul enekelj hanem magyarul/angolul. Igy meg lenne is esely.

2020. aug. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Semmelyik nem Ázsiait nem veszik komolyan.Nekem is volt egy ilyen korszakom, szóval elég sokat tudok róla.Kezdjük az elején súly: Magasság-115= ideális súly.A súlyod minden nap lemérik a többi trainee előtt, el is kezdenek veled ordítozni, ha hízzol, direkt megaláznak, hogy biztos fogyj.Traineségnél vegyük azt is fogyelembe, hogy vannak óráid, amik nem ingyenesek, eredetileg mikor debütálsz akkor elkezded vissza fizetni, van olyan idol, aki 10 évet edzet.Ráadásul nem is mindenki debütál aki trainee, ez azért is fontos, mert vissza kell fizetned, ez akár 10 000-100 000 amerikai dollár is lehet.Ezek után próbálj rendesen egyetemre menni...vagy valaha saját házat venni.Ezekről a részekről nem véletlenül nem említik.Azt se felejtsük el, hogy egy nyelv tanulása idő.Biztos találsz olyan idolt, akit elküldtek varieta showra, aztán semmit nem értett...Diszkrimináció meg mindig leszfeléd.Ennyire szép vagy, elmehetsz modellnek is vagy színésznek.Éneklés meg lehet mellé hobbi.
2020. aug. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Bighit és az SM már kezd nyugat felé terjeszkedni és vesznek fel külföldieket is. Sőt, a jövőben terveznek egy külföldiekből álló csapatot. Ha jól tudom a Bighit jelenleg is tart egy nemzetközi meghallgatást.

A JYP -ről sajnos nem tudom, hogy lennének ilyen törekvései.

2020. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, Bighit elvárja, hogy legalább félig ázsiai légy.SM pedig borzasztóan rasszista,egy csomó videót találasz, hogy az exo kínai tagjaival hogyan bántak.SM neve eredetileg a ceonak a nevéből jött, de mára az a jelentése, hogy "Star museum", úgy kezelik az idolokat mint ha tárgyak lennének, még a nevük is erre utal.Jyp az egyetlen akit érdekel a mentális egészséged is, plusz a fizikális egészség is náluk a legjobb, közhellyel.Jypnak van a legtöbb külföldi traineeje.A nagyobb 4 cég között így is ő legjobb, ha bánásmódot nézzük.
2020. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


"Bighit elvárja, hogy legalább félig ázsiai légy"- Hol írják ezt? Én csak annyiról tudok, hogy fiúkat keresnek.


Az SM-ről én is hallottam ezt-azt. Az SM-t csak példának hoztam fel, hogy lehet majd oda is menni, ha valakinek tényleg ez az álma, akkor vállalja a szenvedést (legalábbis én simán mennék az SM-hez, ha tényleg idol akarnék lenni és ez az egyetlen lehetőségem).

2020. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nos, igazából ha én is kpop idolnak mennék, biztos a JYP-hez jelentkeznék, talán az a legcsaládiasabb kiadó, legalább is az én szememmel nézve. Viszont nekem eszemben sem jutna, hogy idol legyek... Először is, az hogy te nem vagy Ázsiai, az oké. Lehet fel vesz a kiadó, debütálsz. Még az ázsiai rajongók nem is fognak annyira utálkozni, sőt... örülnek neki sokan, hogy szeretnéd ezt a kultúrát tovább vinni. A nagyobb falat a globális rajongó táborok. Tuti szét fognak szedni. A KAACHI nevezetű """"Kpop"""" lány banda is nagyon megkapta anno. A koreai munkamorál eléggé leterhelő, tehát csak akkor kezdj bele, ha mindenképpen bírni fogod. Napi 12 óra edzés, kevés étel hogy fogyj...stb. Az, hogy te tudsz angolul, senkit nem fog érdekelni. Hisz rengetek idol nem tud angolul. A koreai a fontos és nem hiszem, hogy felvesznek, ha nem tudsz koreaiul. Most kezdesz? Oké, viszont az tenyleg nem egy angol nyelv, amit akár 1-2 év alatt elsajátít az ember, számolj ezzel is. De ha nagyon nagyon szerencséd van. akkor angol tudással felvesznek. "Valamennyire"? akkor szerintem először angolul tanulj meg normálisan.

De mivel rengetegen adnak ki a dalukból japán verziót, kis elvárás, hogy tudj picit japánul is. De ez megint csak a kiadótól függ. Magánélet nuku, bármit csinálsz, lencsevégre kapják, 2 hétig botrány, jönnek egyes emberektől fenyegetések, stb... Nem csoda, hogy sokan már nem boldogok, nyűg nekik ezt csinálni, kilépnek vagy akár öngyilkosok is lesznek. Hiába debütálsz, ha kb 3 év gyakornoksági idő alatt elherdált pénzt neked vissza kell fizetned. Mindent, amit rád költöttek. Nem aludhatsz, amikor akarsz, nem ehetsz azt, amit akarsz, nem csinálhatsz azt, amit akarsz, mert minden egyes percedet megfogják szabni. Ha nem bírod a kritikát (teszem fel, ezen a kommenten felháborodsz és vissza akarsz nekem írni valami beszólást) akkor mikor azt elküldöd, gondolj bele, hogy ha idol lennél, nem állhatsz le csak úgy az emberekkel komment háborúzni. El kell viselned a kritikákat is és tudomást sem venni róla... Rengeteg hátrányt is tudnék mondani, de ha utána kutatsz picit a dolognak (megjegyzem, te vagy a 32832346. ember, aki ezt megkérdezi, hogyan lehet kpop idol) akkor te magad is rá fogsz jönni, ez nem habostorta. Szerinted miért nincsen sok, max 1-2 olyan idol, aki nem ázsiai, mert ezt nem nagyon támogatja senki. De ha neked mindenképp ez a vágyad, hajrá.

2020. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
6 órát szoktak max aludni a kpop idolok.A Kaachi más tészta, ők azért kaptak nagyon sok itálatot, mert nem tudtak koreaiul, éneklésük jobb esetbe is átlagos, táncolásuk is elég gyatra.Konkrétan csak azért debütáltak, mert külföldiek.A legtöbb trainee több évet edz, ők nem is voltak traineek, pedig nem tehetségesek eléggé, hogy ilyet tegyenek.
2020. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

szóval szerinted nem számit az ének és tánc tudás a jó megjelenés testalkat magasság suly szinészi készség?

érdekes modon akik előtted 1 éve írták ki azóta hirt sem lehet hallani róluk... vajon miért... mert jelentkeztek a jyphez mert ők vesznek fel külföldieket is aztán már kpop idolok is... ":D

a külföldit így ugy kell érteni hogy kelet ázsiai aki nem koreai... nem pedig fehér vagy fekete származású...

2020. szept. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!