Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában vannak olyanok...

Mostanában vannak olyanok sokan, akik ugyan nincsenek karanténban, de önszántukból nem mennek sehova a vírus miatt, ahova nem muszáj?

Figyelt kérdés
Szóval ami tavasszal volt, amikor mondogatták hogy maradj otthon, most ezt nem mondogatják, de van ennek ellenére, aki most is bezárkózik inkább ha teheti?
2020. szept. 2. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én az elmúlt fél évben többet vagyok itthon, mint az elmúlt 10-ben. Veszélyeztetett vagyok, szóval nem igazán mászkálok, ha nem muszáj. Szabad térre, túrázni sokat járok, belföldön utaztam már párszor, de étteremben pl. kétszer voltam március óta és más szokásos beltéri programokra se járok, sok nincs is (pl. koncert). Azt hittem jobban meg fog viselni, de nem, simán ki tudom tölteni az időm, több időt fordítok ittoni hobbikra, amiket korábban háttérbe szorítottam és nem utolsó sorban, soha nem spóroltam ennyit, mint az elmúlt fél évben. Ahogy általában, inkább a pozitív oldalát nézem.
2020. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Ugy latom, h a virus megse olyan veszelyes mint amilyennek februarban tunt ertem h a halalozas nem most fog kijonni de ha 1-2szazalek koze esik es 100evesek is tul elik akkor nem fogok remegve jarkalni, ennyi erovel mas is siman megolhet.

Persze a szabalyokat betartom de ugyan ugy eljarok szorakozni mint elotte, igaz tomeg rendezvenyekre eddig se jartam.

2020. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Abszolut, március óta itthon vagyunk, csak boltba, gyogyszertárba ilyesmi megyünk, erdőbe kirándulni, de mindezt is kevésbé zsúfolt időpontokban. Párom home officeban van, nekem digitális oktatás van. Csomó mindenre van időnk, sokkal nyugodtabbak vagyunk, én az se bánnám ha örökre így maradna!

Ráadásul most rosszabb a helyzet, mint márc-ápr.ban, mert napi több száz új fertőzött van, így még annyire se megyünk sehova, mindketten alapbetegségekkel rendelkezünk.

Amúgy most csak azért nem rendelnek el kijárási korlátozásokat, mert a gazdaság totál összeomlana (így is évek mire talpra áll az első hullámból), viszont most már felkészült az eü., így nem érdekli őket, aki túléli az túléli, aki nem, az nem. Naiv aki mást hisz!

2020. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

"nincsenek karanténban, de önszántukból nem mennek sehova a vírus miatt, ahova nem muszáj?"

Szerintem vírustól függetlenül is világéletükben így éltek az emberek többnyire.

Kisebbség az, aki olyan utazó fajta, hogy nem tud megülni a fenekén, de az pedig a muszáj kategória, tehát az is stimmel.:)

2020. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve víruson kívül se megyek sehova, ha nem muszáj - kivéve erdei túra, oda meg pestisjárvány alatt is simán mennék. :D
2020. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Vannak, értelmes embereknek hívják őket.
2020. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Itt senki nem dolgozik? Én jarok ahova kell, maszkban.
2020. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Miért ne dolgozna senki? A kérdés arról szól, hogy "ahova nem muszáj". nyilván munkába járni muszáj. (Kivétel a home office, azt nagyon élveztem hogy még munkába se kell elmennem.)

2020. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Én például átálltam teljes távmunkára márciusban, szóval ezért pont nem kell kimozdulnom. Első voltam.
2020. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!