Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rettegek a sztereotípiáktól ,...

Rettegek a sztereotípiáktól , ez már szorongást vált ki, mit csináljak magammal?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, megyek a benzinkútra a Swiftemmel tankolok bele 3 ezerért mert alig van pénzem , de közlekednék ( műszaki állapota jó én csinálok mindent ami nem fék és futómű , de mondom jó minden rajta ) szóval vagyok a kúton tenném bele azt a 8 litert ami két hétre elég. Azon görcsölök, hogy valaki néz és kinevet, hogy a kis k0csög milyen szánalmas. Az vagyok, de nem vagyok rá büszke. Vagy első benyomás. Összehoz valakivel az élet aztán elsőre az jön le, hogy kövér vagyok és szemüveges és, hogy akkor buta vagyok, valami nagyot kell mondanom, hogy ez ne legyen, na akkor kezdek el dadogni , raccsolni ezzel megalázom magam.


Sétálni nem is merek lassan, lehajtott fej az "alap" , de azon parázok, hogy azt gondolják, összetöröm a járdát a súlyom miatt. Tehát mindig az "azt gondolhatják" jár a fejembe meg a "mit gondolnak".


Nem tudok róla elvonatkoztatni mert igenis érdekel, hogy mit gondolhatnak. Kondi terembe 2 éve al akarok menni, de rettegek , fogyózni sem merek mert nem merem mondani itthon, hogy azért nem ennék annyit mert fogyózok. Itthon is ez van. Sőt még ha megyek autóval akkor is arra figyelek, hogy mások néznek-e és, hogy nem e koszos a szám, a gatyám, ingem pedig nem is releváns mert nem látják. Pszichológushoz sem merek elmenni mert meg kellene osztanom itthon, hogy hova megyek és biztos kinevetnének.

Érdekesség, hogy internetre sem teszek ki magamról képet mert biztos kiröhögnének, hogy mekkora disznó vagyok. Tehát semmit nem merek csinálni csak itthon lenni és videót nézni vagy játszani meg úgy havi pár alkalomra elmegyek egyet-egyet fuvarozni ismerősnek feketén.


2020. szept. 5. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Fogadd el: A többséget nem érdekled. Nem fognak kinevetni, mert nem is foglalkoznak veled.
2020. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé szociális fóbiának tűnik. Abból gondolom, mert én is pont ilyen vagyok.

Lépned kell, mert ha nem kezelteted, egyre rosszabb lesz az évek során.

Én konkrétan odáig jutottam hogy évekig nem mertem kilépni a lakásból. Jelenleg gyógyulóban vagyok, mert meguntam hogy elpazarolom az életem.

32N

2020. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel pedig valamit kezdeni kell. És lehet az a pszichológus jól jönne. Esetleg ha úgy néznéd, hogy igazából tökéletes nem lehetsz (gondolom ezt tudod) és ha valaki ki akar nevetni, akkor úgy is talál benned hibát. Abba is gondolj bele, hogy a következtetések amiket levonsz érzelmi alapúak és nem logikusak. Az, hogy kövér vagy és szemüveges miért jelentené, hogy hülye vagy? A kettő között nincs kapcsolat. És csak annak jutna így ez eszébe rólad, akinek az összes kövér szemüveges ismerőse buta. De ezzel meg nem tudsz mit tenni. Az, hogy más embereknél mit tapasztal valaki az hozzájárul az előítéletekhez. És aztán? Másokkal szemben is van ilyen, nem csak rád irányul. Aztán ugye írtad, hogy érdekel mit gondolnak mások. Oké ezzel alap esetben nincs gond és szerintem az se baj, hogy megnézed nem foltos e a ruhád, mielőtt találkozol valakivel. A gond az az, hogy ha foltos akkor te pánikba esel. Pedig ennyire nem kell tőle tartani. Lehet lesz egy negatív gondolata, hogy na ez meg pacás ruhában jött és csak nyolc liter benzint vesz. De most ez a gondolat ez nem jelent semmit. Átfutott a fején. Ettől te nem kerülsz hátrányba. Mert egy csomó másik tulajdonságod is van, és ha azok között sok a jó, akkor úgy fognak megítélni, hogy szemüveges és kövér, de milyen kedves, vicces, kreatív... Gondolj bele abba, mi a legrosszabb ami lehet. Egy-két embernek nem leszel szimpatikus. Na és? Mindenkit nem lehet kielégíteni. De egy csomó embernek meg az leszel. Oké, hogy érdekel mások véleménye, de abba az is beletartozik aki pozitívan lát. Meg most a benzinkúton valaki gondol rólad valamit. Hát azt se tudja ki vagy, lehet nem is látod többet.vagy akkor gondolj róla te is valamit. Keress rajta egy tulajdonságot amitől nem lesz tökéletes. És akkor ha beszól akkor tudod magadban, hogy 1-1 mert őneki meg mondjuk ferde a szája. A sétától se félj. Úgyse tudod meg mit gondolnak, akkor meg minek stresszelni rajta, lehet nem is veled foglalkoznak. Nem látsz a fejükbe. Próbálj meg ebből kotörni. Ezzel az érzéssel szembe menni. Először csak egy dologban. Mondjuk menj el sétálni. Kezdj olyan helyen, ahol csak idegenek látnak meg, és így kisebb lesz a stressz. És fokozatosan kezdj felengedni. Ha egyedül és barátokkal nem megy, akkor pedig szakember kell.
2020. szept. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem érdekelt érdektelen, vagy ismeretlen emberek véleménye. Persze ez csak akkor működik, ha egy utcán szembejövő noname idegent nem helyezel magad fölé.

Kövérség?

Ez ellen viszont csak te tudsz tenni!

Egy normális étrenddel, akár otthoni testmozgással, ha nem akarsz konditerembe járni.

A szemüveg meg már divatcikk, nem tudom mi a bajod vele, de hordj kontaktlencsét!

2020. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
első körben mondjuk nőj fel, az "csak ha csilivili autóm van, lesz nagy a farkam is" állapotban megrekedt kisfiúkkal nehéz mit kezdeni.
2020. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a világon senki nem fog azzal foglalkozni hogy a 20 éves Swiftedbe mennyiért tankolsz.

És azzal sem, hogy hogy nézel ki stb...

Inkább pszichológus kéne, vagy valaki aki érdemben normális.

Sőt, még a családodnak sem kell elmondani hogy ha pszichológushoz mész. Miért is kéne!?

Szerintem lassan hagyd abba az önsajnálatot és tegyél magadért .

2020. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!