Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kitti névről?

Mi a véleményetek a Kitti névről?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Egy erõs, határozott nõ jut róla eszembe.
2020. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Tetszik!
2020. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Nyápic, picsogó kis liba jut róla eszembe. Az angol "kitty" (cicuska) szó miatt. Sose nevezném így a lányomat...
2020. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Semleges.

Aránylag jó név,csak nagyon gyerekes,vagy hogy is mondjam...

2020. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Osztom, gyerekesen hangzik. Ha meg még valami erős, németes hangzású családneve van, kifejezetten komikus.
2020. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Tetszik egy kislánynak, de felnőttnek?
2020. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Nekem kislányos, gyerekes név; becenévhatású. Valamit variálnék rajta. Eredetileg amúgy úgy tudom, a Katalin beceneve volt, és abból nőtte ki magát teljesjogú névvé. Valahogy, valamit variálni kéne rajta;hogy automatikusan következzen belőle a Kitti becézés, közben pedig komoly hangzású legyen. A Kittina nem jó, mert pár éve valaki írt ki erről a variációról kérdést; és többen mondták neki, hogy olyan, mintha valaki nem bírná kimondani a Krisztinát. Tehát még egy kicsit valahogy variálni kéne rajta. Hamár kimondottan Kittit szeretnél névnek adni; viszont igen, biztos van, aki szívesen viselné ezt a nevet így is, de szal nekem ez picit ilyen komolytalanos-becenévszerű-hatású.

Kittiána pl nem tudom , mennyire jó, vagy Kitiána. Esetleg, amikor anno gyógytesire jártam egy darabig, na, ott volt egy Kitti nevű csaj , ő hivatalosan Kitti volt, de a tanár általában mindenkit szeretett szerintem a komoly, hivatalos keresztnevén hívni, a Kitti az Kitti volt; de ő mégis néha Kittát mondott neki. A Kitta az már talán jó, már majdnem olyan, mint a Gitta, ami meg amúgy lehet, hogy Brigittából jött, de a Kitta már talán jobb lehet. Vagy Kittia. Ja, a Kittia az menő, nekem eddig ez a variáció tetszik a legjobban. :) De mondjuk lehet, hogy erről is a kölyökmacskák jutnak eszükbe az emberenek, mert az kitten, vagy kitty angolul, de talán nem rossz. De tehát én a hivatalos helyett a Kittiát, vagy a Kittát mondanám inkább. PL van olyan is már, hogy tetszett neki a Lotti név, de így ez a szülőnek kissé még becenév-hatású volt, ezért lett Loretta, vagy Lotta, talán Lotte is van a magyar utónév-könyvben is; de amúgy van tehát sima Lotti is; én ezekből meg pl Loretta lennék mondjuk, az nagyon cool. :) :) :)

2020. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
*Várjunk, lehet,hogy mégiscsak a Kitta lesz a legjobb, mert a Kittia lehet,hogy egy kicsit magyarul is úgy cseng, mint a "kiscica",de mondjuk nekem ezekből változatlan ez tetszik a legjobban hivatalos névnek; csak még raknék utána mondjuk valami keményebb nevet is, ami kicsit elsimítja, amennyiben kimondva elég erőteljesen érezhető lenne , hogy mondjuk picit valaki rögtön a kiscicára asszociálna róla. Valami keményebb név kéne hozzá, mondjuk nem pont ezek, de valami hasonló, hogy pl Sára, Kornélia, stb. De mondom, nem pont ezek; de mondjuk akkor lehet, hogy mégisinkább maradnék a Kittánál, ha ez tetszene. De mondjuk ez a név tehát eleve teljesen cicás :) (ezt most kedvesen értve.:)) Tehát mert pl a Kitta is lehet ilyen hosszan, cukin-viccesen mondva, hogy kittita.:) Amikor egy kisgyermek mondja , hogy kiscica, csak még nem annyira jól artikulál, vagy pl mondjuk nagykorában a pasija becézhetné így, hogy Kittita, vagy Kitytita. :):)
2020. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nagyon nem tetszik.
2020. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

*Vagy okés, még a Kittiána is rendben van,azt is szívesen viselném. Az is szép, kecses; felnőtt embernek is jobban el tudnám képzelni, mint egy sima Kittit. :):) De egyébként tehát nincs bajom a Kitti névvel, hogyha más adja a gyerekének, csak én nem viselném szívesen; nekem tehát túl becenév-hatású; de már megszoktam , hogy vannak ilyen nevek; csomó másik névnél meg még így is jobb, tehát, az alap-formájában; mint Kitti; de tehát én inkább azért keresnék neki valami másabb, komolyabb alakot; hogy ne csak "beceneve" legyen az embernek a vezetékneve mellett;ozt más semmi. :S:S Mert az pl tök rossz lehetne neki; mert lehet, hogy azt érezné, hogy nem vették komolyan a szülei.

Még egy komoly, de kecses, szép név, ami mellett esetleg jól mutathatna még a Kitti, akár esetleg az eredeti alakjában is, hogy Kitti Laura. És akkor van mellette egy szép, komoly neve is neki. Ez amúgy amikor én írtam a Sárát pl; akkor is eszembe jutott, csak arra gondoltam,hogy nem sorolom oda, mert nem ugyanaz a kategória, mint a Sára. A Laura szerintem sokkal szebb név, mint a Sára, meg mint a Kornélia; de tehát ezeken sem akadok fent, ha valaki ezt adja a gyermekének; mert rendes , tisztességes nevek, csak vannak nála szebbek. Egyébként tehát a Kitti is rendes, tisztességes név; de szóval mondom, én inkább keresnék neki valami komolyabb alakot, amit lehet magától értetődően Kittinek becézni. Tehát pl Kitta, Kittiána, Kittia. De mondjuk a Kitti Laurát azt is pl elfogadnám, mert van mellette egy komoly név; de inkább tehát a Kittit is rakjuk valami komolyabb alakba; és akkor úgy mégjobb.

2020. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!