Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok ti örültök hogy nőnek...

Lányok ti örültök hogy nőnek születtetek?

Figyelt kérdés
Irjátok le hogy miért igen, vagy miért nem.

2020. szept. 24. 13:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudok erre választ adni, vagyis hát elfogult vagyok. Nem tudom elképzelni, hogy férfi legyek, az ő életük olyan kék-szürke unalmas-üresnek tűnik. De nőnek lenni sem jó.
2020. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen nem. Már gyerekkoromban kezdődött, mert a tágabb család azon a véleményen volt, hogy a fiúk értékesebbek, és a család férfitagjai sokat bántalmaztak verbálisan - ebben nőttem fel. Kamaszkorban ehhez még az jött hozzá, hogy ugye havonta egyszer fájdalmaim voltak, meg PMS-tüneteim, illetve nyilvánvalóvá vált a fiúk előnye fizikai erőben. A pályaválasztásnál is lebeszéltek arról, amit szerettem volna, mert hogy "nem nőnek való", és pedig túl bizonytalan, naív és tapasztalatlan voltam. Ha választhatnék, soha nem akarnék nő lenni. Nyilván vannak, akik képesek boldogan élni így, nekem ez egy átok.
2020. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Mindegyik nemnek megvan az előnye. Nem igazán foglalkoztat a volna, mert nem úgy lett, de amúgy szeretek nő lenni. Hogy miért is pontosan, azt kifejthetem, de.. nem akarom, hogy félreértések áldozata legyek.

Nőnek lenni jó olyankor, mikor a férfiak kezdeményeznek és teszem azt, valamelyik tetszik is. És hogy nálam van a "választás" joga, nem nekem kell félnem a kosártól. (Bár kapcsolatban vagy utána simán aggódhatok ilyenek miatt, szóval.. ja.)

Aztán meg szeretem a hosszú, selymes hajamat, amit férfiaknál kevésbé tolerálnak.. nem is tudom miért. Meg, hogy öltözhetek, csinos lehetek. A gyermekvállalásról nem írok, mert az nincs még, tehát nem lenne releváns a feleség/élettárs/anya szerep örömeiről beszélni.

Nyilván férfinak meg másért jó lenni. :D

2020. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szeretem hogy nő vagyok. Nem éreztem még hátrányát, mivel emberként gondolok magamra. A mai világban bármit megtehetek amit egy férfi, nem érzem hogy ellennék nyomva vagy több feladatom lenne.
2020. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Én is pont úgy gondolom, ahogy a 4. válaszoló. Sose voltam lányos, nőies alkat, most sem vagyok az, de ettől még nő vagyok, de ez nem jelent semmit, megtehetek bármit, amit egy férfi is. Nem érdekelnek a társadalmi szerepek, egy kezemen meg tudom számolni, hány ember véleménye érdekel, úgy élek, ahogy élni szeretnék és megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni abból a kevés időből, amim van ezen a bolygón.
2020. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%
Na pl. azért nem szeretek nő lenni, mert van olyan, akinek a selymeske hajacska az értéke, és mert van pár hülye, a férfiak mindenkire rányomják azt, hogy na, ennek is csak a csinike rucikák számítanak.
2020. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
#4 Ez igaz. Férfiként én is azt veszem észre hogy egy nő szinte bármit megtehet amit egy férfi, legyen az sport, hobbi vagy munka. Szerintem a férfilét egyetlen nagy előnye hogy nincs menstruáció, és szülés.
2020. szept. 24. 14:31
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Társadalmilag korlátozva érzem magam (értsd; "ez egy nőnek nem való" etc.), nagyobb az esély h megtámadnak, a pszichó gyilkosok nagyobb eséllyel ölnek nőket, nagyobb az esély a bárminemű erőszakra, egy csomó helyen még mindig tenyészkancának néznek és még sorolhatnám...
2020. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%
6-os, én meg az ilyen seggfejeket utálom, de hát ez van, nem lehet mindenkinek jó az élete. Amúgy a kérdés az volt, hogy miért szeretsz nő lenni? Te nem válaszoltál erre okoskám. Azt meg én hadd tudjam, hogy ÉN miért szeretek nő lenni.
2020. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#3 "Nőnek lenni jó olyankor, mikor a férfiak kezdeményeznek és teszem azt, valamelyik tetszik is. És hogy nálam van a "választás" joga, nem nekem kell félnem a kosártól."


Ezt irigylem legjobban a nőknél.

2020. szept. 24. 14:37
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!