Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a kisebbségi...

Mit lehet kezdeni a kisebbségi komplexussal?

Figyelt kérdés

Az egész még iskolában kezdődött, mindenki azt mondta, hogy soha nem fogom semmire vinni, nem fognak felvenni egy jó szakközépbe sem, aztán bekerültem abba a gimibe, ahová be akartam jutni. Aztán később erről a gimiről kiderült, hogy nem is olyan jó. Ott tovább folytatódott az, hogy azt hajtogattàk nekünk/nekem, hogy nem lesz belőlem senki, nem fogom elvégezni a szakot, nem fogok leérettségizni. Érettségire annyira pánikba estem, hogy előtte hónapokig alvás és emésztési zavar gyötört, éjszaka nem aludtam, nappal egész nap fáradt voltam, folyamatosan ideges voltam. Ugyan nem tanultam rosszul gimiben mégis úgy éreztem, hogy semmit nem tudok, és meg fogok bukni. Átmentem. Meglett minden. Aztán lett egy olyan kapcsolatom, ahol a partnerem egyidős volt velem, de neki megvolt mindene már akkorra 17 évesen, autó, jogsi, mindent alá raktak, és folyamatosan azt hallgattam, hogy soha nem fogom elérni azt amit ő. Elkezdtem a jogsit később, de nem sikerült, elvégeztem elsőre a KRESZ-t, az eü is sikerült elsőre, de forgalmira ki sem írtak, mert azt mondták, hogy nem érdemes megpróbálnom sem.

A gimis szakomat megutàltam, nem maradtam az ötödik éven, helyette elmentem két éves szakmára teljesen mást tanulni, ezt szeretem.

Volt pár melóm, például a Forma 1-en dolgoztam, de elég rabszolgamumka volt, bár azt pont nem bánom, mert nem mindenki mondhatja el magáról, hogy járt a Forma 1-en, és jó pénzzel is jöttem haza. Jó szakmát tanulok, mégis azt hallgatom, hogy nem fogom ezt sem elvégezni, és vicc, hogy ezt kezdtem el tanulni.

Voltam pár napot àrufeltöltő is, de aztán kirúgtak két nap után, mert nem tudtam megtanulni békàzni.

Elköltöztem egy időre egy másik városba, ott két albérletből vágtak ki, egyszer kinéztek engem a lakótársaim, mert én nem voltam egyetemista, és láttak engem melós ruhában, és elkezdtek emiatt mindenféle hazugságokat mondani a főbérlőnek rólam (pl.: én tettem tönkre a mikrót, állandóan zajongok, stb), közben alig tartózkodtam az albérletben, mert állandóan dolgoztam. Az akkori munkám is olyan volt, mint egy rémálom, maga a munka jó volt, de a fizetés valamikor a lakbért sem fedezte, emiatt éheztem sokat, míg ott voltam. Váltani viszont nem tudtam, nem volt lehetőség. Belecsúsztam egy másik fertőző kapcsolatba, ott hallottam, ahogy az akkori partnerem, és az anyja kibeszél, hogy én micsoda ótvar, szemét, csicska, alja munkát végzek és tanulok.

Elmentem egy másik bérleménybe, de rá nem sokra besokaltam, úgy éltem ott, mint valami állat, tele volt bogàrral a lakás, a tulaj a cuccaim közt turkált (volt, hogy pont úgy mentem be a szobába, hogy ott turkàlt a személyes holmijaim között), állandóan ràmtépte az ajtót (nem volt zár rajta), az éjszaka közepén is rámtépte, mindenbe beleszólt, azt mondta, hogy a párom is tuti megcsal, pedig nem is ismert sem engem, őt meg pláne nem, és amikor költöztem ki, akkor áthívta a rokonait, és hallottam, ahogy a konyhában kibeszélnek engem. Mindenféle tanulatlan, hülye, analfabéta parasztnak hívtak engem. Ott hagytam a melót, a szar kapcsolatomat, és hazamentem. Az iskolàt azonban ilyen messziről is, de folytatom(a környéken nem lehet ilyen szakmàt tanulni). Azóta azonban nincs munkám, a pénzem fogytán, de minden ismerősöm egyre feljebb kerül a létrán, míg én egyre lentebb. Mindenkinek megvan mindene, több milliós autókat vezetnek, drága hobbijuk van, és jó állásuk, mondjuk valaki nem is dolgozik semmit, mégis jó élete van. Mindenki menő egyetemre jár, vagy valami jó irodista pozíciót tölt be akár érettségi nélkül is. Engem viszont sehol nem akarnak alkalmazni, a jogsi sem sikerül, és semmi nem megy, nem haladok, nem történik semmi, csak bejárok az iskolába, és tanulok itthon, szakirodalmat olvasok, nyelvet tanulok, munkát keresek, de semmi sikerem nincs. Mindenki, aki egyidős velem az kiskiràly, én meg tényleg nem vittem semmire. Emiatt olyan kisebbségi komplexum alakult ki bennem, hogy megőrülök, egyszerűnek mindenkitől irigylek mindent, és állandóan gondolkodom, hogy mi lenne a megoldás erre a helyzetre, és nem jutok semmire. Az egyetlen "kiút" ebből az az, hogy ha iszom, akkor kikapcsol az agyam, és nem gondolkodom. Persze próbálom nem rendszeressé tenni az ivàst, és nagyon ritkán vagyok részeg állapotban, de azt vettem észre, hogy csak ez "segít". A legrosszabb az egészben pedig az, hogy erről soha senkinek nem beszéltem, még a családomnak sem. Egyetemre akarok menni, ezért is tanulok nyelvet (a nyelvvizsga a cél), ha meg az megvan, akkor leteszem az emeltet is, de ha ezek megvannak pénzem még akkor sem lesz. A "legjobb" eset is az lehet esetleg, hogy iskola után ki fogok kötni az ország egy teljesen másik pontján egy koszos gyárban, mint betanított munkás, és ott fogok gürizni éhbérért tanulatlan romàk között. Én pedig ebbe nem tudok belenyugodni.

Elveszett vagyok tényleg. Első körben szerintem a kisebbségi komplexusomat kéne legyőznöm, de nem tudom hogy kéne csinálnom. Megállás nélkül másokhoz hasonlítgatom magamat, és amikor rájövök, hogy egy senki vagyok az ismerőseimhez képest, akkor ideges leszek, és elindul egy olyan folyamat a fejemben, hogy erre most rögtön megoldást kell találnom, de nem találok. Emiatt állandóan feszült vagyok, hamar felkapom a vizet, és ideges is vagyok. Néha aludni sem tudok a gondolataimtól. Jelenleg is ezért nem tudok aludni.


2020. szept. 27. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami veled történt, nagyon fájdalmas olvasni. Átérzem ezt, valamilyen szinten hasonlóan szenvedtem én is, a megfelelési kényszer és mások rosszindulata miatt.

Írtad, hogy nincs sok pénzed, a közelben ha van TB-finanszírozott pszichológus, elmehetsz tanácsot kérni. Attól tartok, hogy az emberek megérzik, hogy kórosan meg szeretnél felelni mindig mindenkinek, vagy azt, hogy tartasz tőlük - még ha esetleg nem is így érzed - ők valamit érezhetnek veled kapcsolatban.

Egyébként tudatosan nem tudom, mennyire lehet szabályozni, kontrollálni az ilyesmit, de ha nem foglalkoznál vele: ki hol tart, ki mit ért el az életben "annyi idősen mint te", az sokat segítene, mert jobbakat mindig, mindig lehet találni. Egy negyvenéves is szembesülhet azzal, hogy egy érdeklődő 17 éves gimnazista többet ért el egy bizonyos szakmában (ami csak a hobbija és nem tanulta soha) mint a negyvenéves, aki meg tanulta...

Érdemes lenne megtanulni azt is, hogy bármit mondanak ("nem fog sikerülni", "soha nem lesz belőled semmi" stb) azok a mondatok ne keltsenek rossz érzéseket benned. Nekem is elviselhetetlen szenvedést okoztak ezek a mondatok, általánosban pedagógiai elv volt a "ha alázzuk a gyereket hogy nem viszi semmmire" és hasonló mondatokkal, akkor "majd törekedni fog". Mindig beleéltem magam az ilyenekbe, örökös szenvedést okozva magamnak. Annyira "megszoktam" ezeket (később is hallgathattam), hogy mások már nem is feltétlenül kellenek hozzá, ha bármi nem sikerül, én mondogatom magamnak. Az ilyenről kellene leszokni, pszichológus tudna segíteni benne.

Nagyon vigyázz az alkohollal, az nem vezet jóra, ha valaki feszültségoldásra használja, eljöhet az idő, hogy egyre több kell belőle és egyre gyakrabban. Erre is érdemes nagyon odafigyelni.

2020. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan éreztem én is sokáig magam, köszönhető az iskolai terrornak többek között, aztán most mennyire sírnak a sz.r fizuért, na de nem alacsonyodok le a szintjükre, tisztelet a kevés kivételnek a pedagógusok közül, én nem találkoztam eggyel se, na mindegy. Nem tudom hány éves vagy, fiú vagy-e, vagy lány. Nekem a mozgás segített rengeteget, abban láttam mindig a fejlődést, marha jó terápia, az alkoholról is sikerült oly mértékben leállnom, hogy már a gondolatától is rosszul vagyok. S ez beindított egy pozitív láncreakciót, már lassan kezdek elégedett lenni magammal. Ha gondolod, s könnyebb úgy, privátban tovább értekezhetünk. :) 24/F
2022. febr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező: remélem azóta pozitív változás állt be életedben.
2022. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!