Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szánalmas, hogy...

Szerintetek szánalmas, hogy így gondolkodom?

Figyelt kérdés

PhD hallgató vagyok, ami durván 140 700 ft/hó ösztöndíjat jelent. Semmire nem elég konkrétan. Van saját lakás, de ha befizetem a számlákat, eszem, szórakozom, stabilan elmegy 120 ezer ft egy hónapban.


Szingli nő vagyok, pszichológián végeztem, ami nem egy olyan szakma, amivel egyik napról a másikra tisztességes fizetést keres az ember (ami nettó 250 felett indul). Nincsenek nagy igényeim, szülőkkel se nyaraltunk minden évben (így a spórolásból tudtak nekem lakást venni, igaz, nem pesti vagyok), de ha mondjuk összejönnék valakivel, aki szintén pszichológus, jó 10 évig nem fogunk keresni nettó 400 ezer ft-ot havonta ketten, amire nem nagyon lehet olyan álmokat szövögetni, mint panelból kiköltözés, két gyerek, stb.


A szüleim is panelban kezdték, tudom, de ők vállalkozók, nem kellett soha állami szférában dolgozniuk, és nekem olyan kellemetlen, hogy ennyi év és megannyi pénz pszichológussá válni, közben meg nem kifejezetten egy pénzes szakma (bölcsész szinten az, meg sok máshoz képest is, de értitek, nagyon sokat kell érte tenni).


Szóval én úgy érzem meg vagyok lőve, mert nem tudom, hogy találjak párt. A BTK nem az én világom, ha olyasvalakit szeretnék, aki kellően intelligens, és ketten keresünk annyit, hogy néha még nyaralásra is fussa belőle, plusz a két gyerek. Már eleve az is érvágás egy szerényebb családból érkezett férfinek, hogy én kaptam egy lakást otthonról. Persze tudom, van, akinél ez nem gond, de sok férfi önbecsülésének nem tesz jót annyira.


Azonban nem vagyok egy társasági lény, nem látom, hogy ismerkedhetnék egyáltalán bárkivel, aki nem ezen a területen dolgozik, vagy egyáltalán hajlandó rám nézni, stb.


Van egy srác haverom, aki kinevetett, mikor felvetettem neki, hogy nem lenne rossz, ha olyan párom lenne, aki nálam azért jobban keres. Neki még annyi fizuja sincs, mint nekem itt a PhD-n és nem nagyon lát rá kilátást, hogy ez változni fog. Pedig ő szeretné eljegyezni a barátnőjét, de tudja, hogy nem tudna eltartani egy családot.


Szóval hazugság lenne azt mondani, hogy csak a nőket zavarja ez a kérdés, a férfiak is szeretnének megbízhatónak és családfenntartónak tűnni.


Persze nyilván nem a pénztárcája alapján kell megválasztani a párunkat. De én annyit nem fogok keresni, mint anyum, és ez zavar. :/ Nem szeretnék kevesebbet adni anyagiakban szülőként, mint az én szüleim. De lehet ez nagyon önző gondolkodás a részemről.



2020. szept. 28. 19:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Pszichós diplomával és tapasztalattal te is megpróbálkozhatsz a versenyszférában. Pl. HR/toborzás területeken jól jön a mély emberismeret, és ott azért hamarabb lehet jó fizetéshez jutni, mint egy klinikán. Amúgy mi a BTK?
2020. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
A fizetés nem egy életre szóló adat, életünk során sokszor változik. Ez alapján ne dönts.
2020. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
Na ezért nem kell PhD szintű baromságokkal elcseszni az időt. Teljesen értelmetlen. Ki kell menni vállalkozónak és pszichoterápiát kell tartani.
2020. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem írtad, hogy hány éves vagy de sejtem, hogy 25-30 között. Én is PhD-ző vagyok, teljesen más területen, de én is azt mondom, hogy a fizetés majd változni fog, csak most még nagyon nem látod. Szerintem a partnerben ne a pénzt nézd. Ez a jobban keresős nekem úgy hangzik mintha te nem lennél elég ügyes a pénzkeresésben, amolyan lúzerként veszi ki magát.


Ennyi erővel hagyd ott a PhD-t, mennyivel egyszerűbb feltuningolni a külsődet és keresni egy gazdag palit aki majd eltart.

2020. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
elég szánalmas, hogy az egyetlen és legfontosabb elvárásod egy férfival szemben a bankszámlája... bár a sok csini egyetemi papírod meg sznobságod mellé biztos jól áll, ne aggódj, vannak mások is, akik a fizetésükkel ismerkednek. menj el drága helyekre, és vegyél fel kellően dekoltált ruhákat. találsz majd valakit, lesz perselymalacod, ne aggódj.
2020. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Picológusnak az megy el, aki nem akar dolgozni.

De jövedelmi igényed az van.

2020. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk igen, ez a pénzes hapsit akarok jellemző mentalitás az egyetemista nőkre, pláne azokra, akik semmit sem tudnak letenni az asztalra. Két év múlva meg arra fogja verni a kérdező, a nyálát, hogy ő doktor (írom úgy, hogy az én nevem előtt is ott a két betű, csak esetemben nem azt jelenti hogy X évet bohóckodtam kutatás címszóval).
2020. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A hasznos hozzászólásokat köszönöm, szerintem sem a fizetés az, ami döntő.


5. Válaszoló: mivel diplomás nő vagyok, nekem fontos,hogy intelligens,művelt partnerem legyen, akivel sokféle témában el tudunk beszélgetni, nemcsak a mindennapos dolgokról, pletyókról stb. Márpedig aki ezen a szinten van, az kellően képzett, ügyes ahhoz, hogy legalább annyit keressen, mint én. Ez nem arról szól, hogy nekem ez az egyetlen elvárásom, hanem az intelligens emberek egyik velejárója elég sokszor az, hogy tanulunk, diplomáink vannak és nem nettó 100-at viszünk haza, hanem azért többet. Amúgy is az elvek és az értékrendek egyezése a legfontosabb dolgok egy kapcsolatban, azok nélkül bizonyitottan nehezebben működik egy párkapcsolat. Nyilván nem árt néhány közös hobbi, stb. de tapasztalatból mondom, a lelki szintű kapcsolat a kulcsa mindennek, nőként főleg, mert anélkül nehéz az intimitás stb.


Én is csalódtam már férfiakban, nem véletlenül tettem picit magasabbra a lécet.


Mivel ismerkedni nehéz, 4 éve valakit megismertem egy online fórumon. Távkapcsolat lett belőle, lelki társnak éreztem, mindent megosztottunk egymással, csak épp a távolság miatt volt nehéz. De nem ez a csavar a történetben. 2 éve tartott már ez a kapcsolat, amikor egyszer csak leültetett, hogy beszélnünk kell és elmondta, hogy az elmúlt 2 évben volt barátnője és lényegében velem csalta, mert neki nem igazán ment a monogámia amellett a lány mellett, de hogy velem el tudná képzelni, hogy összeköltözzünk, hogy megállapodjon most már, csak ahhoz hozzá kéne költöznöm. Ott egy világ dőlt össze bennem. Eleve a poligámia számomra nem járható út, kettő, az hogy végig becsapott, az meg egyszerűen feldolgozhatatlan volt a számomra. Okleveles, intelligens fiatalember volt, volt saját lakása, nettó 180-at keresett, erre kiderült a kis húzása.


Úgyhogy én hatalmasat csalódtam (nyilván leöntöttem egy flakon vízzel, ami az asztalon volt, és otthagytam), nem mernék neten ismerkedni megint, de továbbra sem látom, hol tudnék a való életben. Bárhol lehetne, tudom, de mégsem. Buliba nem ismerkedni jár sok ember. Máshova sem egyedül mennek, hanem programokat szerveznek, buszon, ilyen helyeken meg mindenki a telefonját bámulja. XD Lehet igaza van apának és így ki fogunk halni. 🤣

2020. szept. 28. 20:38
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

#8

Abszolút átérzem ezt a problémát. Én úgy vagyok vele, hogy majd jön amikor jönnie kell. A munka kitölti az életemet addig is.

2020. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Ismételten azt tudom írni kérdező, hogy gáz vagy. A diploma egy darab papír, ami ilyen olyan tudást igazol. A diploma önmagában sem tudást sem műveltséget nem jelent. Erre pont a legjobb példák a bölcsész diplomák. Az átlag bölcsésznek van egy értéktelen diplomája, mellette meg akkora sznob szakbarbár, hogy az hihetetlen, de rohadtúl műveltnek hiszi magát pedig a természettudományokról nagyjából semmit nem tudnak és erre még büszkék is... Én orvos vagyok, nem egy nem diplomás/szakmunkás embert ismerek akiknek kiemelkedő a műveltsége, és nem egy dr-es kollégát meg PhD-s bohócot, akik csak seggelni tudnak meg kutatás címszóval a tőkés récék homoszexuális nekrofíliáját vizsgálni...


Ó és ha a hozzád hasonló mást lenéző diplomás réteg kihalna az nem feltétlenül lenne baj. Azt várná az ember, hogy pszichológián megtanítják nektek, hogy ne egy darab papír alapján ítéld meg a másik embert.

2020. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!