Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ember konfliktusa valamilyen...

Ember konfliktusa valamilyen intézménnyel. Tudtok példákat?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 21:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyetemi feladat lenne, egy szemelyes konfliktusunkat egy intezmennyel (pl. iskola, önkormányzat stb.) leírni. Nekem és a környezetemben lévőknek nem volt ilyen. Ha bárkinek lenne személyes története szívesen elfogadnam.
2020. szept. 29. 21:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyenre gondolsz-e. Részleteket én se tudok (húgom ofője írta Krétában).


Pár éve volt ált sulim tornatermét felújították, de a tetején megáll a víz, és ez kellemetlen nagy eső után.

Szóval a beázás miatt kicsit bedohosodott a tornaterem, és az egyik szülő az igazgatósággal szóba elegyedett, hogy hogy lehet ilyen helyen tesiztetni, ezért a diákoknak a termükben kell tesizniük(vagy egy kijelölt teremben).


Aztán volt olyan Fehérváron, hogy az egyik kis utcácskában, ilyen fura macska kövek voltak, és egy ember, akinek egy antikváriuma van abban az utcában, kifestett egy pár követ festékkel, hogy színesebb legyen az utca. Erre valaki feljelentette, mert kifestett pár kavicsot.


De hasonló eset mikor ez a "Kétfarkú kutya párt" is kifestette a feltört járda, útszakasz feltört beton darabjait.


Mindkettőjüknek önkormányzati ügy lett belőle. Utóbbi talán bíróságra is járt.

2020. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvettem a lakásom akkor ugye kellett illetéket fizetni. Lehetőség volt a részletfizetés, így azt ki is használtam.

Megjött a jogi papír is a fizetési kötelezettségről, fel is hívtam az illetékest. Felveszi a hölgy el mondom miért kerestem. Hát sajnos nem tud eleget tenni a kérésemnek, mert nem telefonáltam időben. Értetlenül álltam a szituáció előtt, mert tényleg azt hittem mindent jól olvastam (még előtte az ügyvéddel is beszéltünk). Pár perc "ezt mégis hogy érti" után kiderült a csaj megpróbáltuk rábeszélni, hogy nem február 3a van, hanem március és azért csúsztam ki a határidőből...


Egy másik. A nagybátyám édesanyja meghalt. Öröklés, átírások is lementek már, de a bank még vagy 2 évig az anyuka nevére küldte, ha volt posta... A nagybátyám feljelentést őket és átment másik bankhoz.

2020. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én autót adtam el, aztán kb 2-3 évvel később kaptam csekket gyorshajtás miatt az ország masik végéről. A rendőrségnek elkuldtem az adásvételit, ott elég volt. Aztán azért mondom elintezem az atirast is. A hivatalban a néni nagyon nem volt segítőkész. Oké hogy a kezét szabalyok kötik, de na... Mutatom a papírt, gépel vadul, majd közli hogy a vevő egyik adata nem jó,ezért nem tudja atirni. Melyik? Azt ő nem mondhatja meg. És akkor ott álltam, hogy most nekem kéne kinyomoznom, hogy ki az a személy, megtudni ismét minden adatát, de ezúttal jól. Egyáltalán honnan fogom tudni, hogy jó az az adat. Végül ideiglenesen kivonta a forgalomból, azóta nem keresett senki. De nem egy megnyugtató zárás.
2020. szept. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek jó példák lesznek, amúgy tesóm is ezzel a feladattal szenvedett hétvégén:D Ő egy gimis program szervezésével kapcsolatban írt pár oldalt, ahol a szabályokat menet közben akarták megváltoztatni néhány osztály előnyére.
2020. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj olyasmiről, ami egy osztálytarsaddal vagy iskolatarsaddal, esetleg tanárral esett meg.
2020. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!