Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan úszhatom meg ennek a...

Hogyan úszhatom meg ennek a 700 ezer Ft-nak a kifizetését? Meg lehet állapodni kisebb összegröl az intézménnyel?

Figyelt kérdés

Szülötartásból jött össze, öregek otthona ügyvédje írogat. 2017 óta jönnek, hogy fizessek.

2020-ra vállaltam a fizetést, az elözöeket szeretném megúszni.

Fizetésem kb. 40%-a gyerektartás+ házastársi tartás, a házassaágom is részben erre ment rá.

Fizetésem alapján ki tudtam volna fizetni, de akkor nem tudok fizetni magán nyugdíjpénztárat. ( nem akarok èn is ilyen terhet róni a gyermekemre)

Nem utolsó sorban nárcisztikus szülömmel nem tartom a kapcsolatot, az otthonba 50 (!) évesen ment be öbszántábòl, eltitkolva az elötte eladott ingatlanból származó vagyonát.

Van esély rá, hogy beérik kisebb összeggel?

Mivel tartásdíj, erre is érvenyes, hogy fél évig lehet kérni visszamenöleg?


2020. ápr. 11. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen igyekezz az egyességre, ha nem foglalkozol az üggyel, majd megy a végrehajtó, és az kellemetlenebb lesz.

Keress fel egy jogászt, hogy milyen lehetőségeid vannak, lehet simán az is, hogy kiveszed, és nálad lesznek tovább, de ebben nem vagyok biztos. Igyekezhetsz megegyezni részletfizetésről, abba szerintem belemennek, úgy megúszod a végrehajtást.

Kétlem, hogy a két szép szemedért néhány év díjáról csak úgy lemondanának.


Esetleg ha törvény előtt be tudod bizonyítani a szülői méltatlanságot, akkor TALÁN kitagadhatod, és megszűnik a kötelezettség, viszont örökséget se látsz. Hogy erre mekkora törvényes lehetőség van, azt nem tudom, de járj utána, hátha.

2020. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Kivenni nem fogom, mert lehetetlen vele együtt élni.

Mindenképp egyezkedek.

2020. ápr. 11. 13:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Rokontartásra csak a bíróság kötelezhet, idősotthon nem.

Ha te nem kötöttél velük szerződést, akkor csak próbálkoznak.

2020. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Koszi neked is.

Nem kotottem szerzodest veluk.

2020. ápr. 11. 15:06
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkorírjon az ügyvéded egy szép levelet nekik
2020. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kovpet ***** válasza:
Neked nem kell tenni semmit. Nekik kell pert indítani, amit valószínűleg elbuknának, ezért is nem tették meg.
2020. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szeretném ajánlani mindenkinek a figyelmébe a kedves Fidesz alaptörvénymódosítását, amiből kivették az állami nyugdíj és TB ellátási kötelezettséget, valamint betették a szülőtartási kötelezettséget. Ennek lényege, hogy a gyerek köteles gondoskodni a szülőjéről, amiben benne van az is, hogy az idősotthon a gondozott akarata ellenére is perelheti (és nyerheti) a gondozási díjra a gondozott gyerekét.


Persze először igyekeznek peren kívül megegyezni, nekik is az az érdekük, és neked is, hiszen a perköltség sem két fillér, márpedig valószínűleg a pervesztes azt is állja, másfelől nekik se mindegy, hogy évek múlva jutnak a pénzükhöz, vagy most.


De tény, hogy kötelezett/terhelt/"kezes" lehetsz-e egy olyan szerződésben, amit nem írtál alá, és milyen mértékben. Lehet, hogyez úgy megy, ahogy a gyerektrartás, vagyis a bíróság a jövedelmed arányában szabhatja ki a tartásdíjat. Át is viheted valami olcsóbb intézménybe, de nem vagyok ebben biztos, hacsak nincs a gyámság alatt, vagy tudja a fene.

2020. ápr. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7, ha bíróság nem ítélte meg, akkor nem kötelezte senki rokontartásra. És felhívom a szives figyelmed, hogy akármennyire Fidesz-ellenszavazó vagyok, de a rokontartás nem Fidesz találmány, rokontartás eddig is létezett a PTK-ban, a Fidesz csak felhívta rá a figyelmet, hogy nem csak a nagykorú gyermekre értelmezendő a paragrafus.


Idősotthon/szülő viszont magától nem találhatja ki, hogy jár neki rokontartás

2020. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos en is ugy ertelmezem, hogy szerzodes nelkul is koteles vagyok fizetni.

Abban bizoom, hogy ok sem szeretnenek birosagra menni.

Identol fizetem, ha vegre megmondjak, mennyir kell. Ez sajnos egy olcso, allami intezmeny, nem tudom mashova vinni.

2020. ápr. 12. 10:16
 10/17 anonim ***** válasza:
Amíg a bíróság nem kötelez, addig nem kell fizetned, csak fizethetsz, ha akarsz. Nyugodtan írd meg nekik, hogy nem állsz úgy anyagilag, hogy fizetni tudj, a házasságod is ráment erre, meg egyébként is érdemtelen a szülő; s te csak akkor fizetsz, ha a bíróság kötelez rá.
2020. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!