Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben kezdeni, ha egyszerűen sehogy sem találok munkát?

Figyelt kérdés
Nagyon későn kezdtem el a munkakeresést, mivel 24 éves koromig egyetemre jártam. Azóta viszont kiderült hogy csak elfecséreltem 5 évet, ezzel a végzettséggel nem lehet elhelyezkedni. Olyan helyekre meg ahol nem feltétel a szakképzettség vagy felsőfokú végzettség (esetleg csak valami általános diplomát várnak el) nem vesznek fel munkatapasztalat hiányában, esetleg a túlképzettségre hivatkozva utasítanak el. Úgy érzem 26 éves pályakezdőként, lényegében nulla munkatapasztalattal és használhatatlan végzettséggel sehova nem fognak felvenni. A rokonok, ismerősök közül sem tud senki segíteni az elhelyezkedésben. Nagyon sok helyre jelentkeztem már, többnyire be sem hívnak állásinterjúra vagy ha igen, akkor kiszórnak az első körben. Lassan 2 éve végeztem, azóta fél évet sikerült dolgoznom egy középfokú végzettséghez kötött pozícióban, azon kívül munkanélküliként tengődök, nem kapok egy forintot sem a munkaügyi hivataltól, szóval teljes mértékben szüleimre vagyok utalva. Ha ők nem támogatnának, akkor már réges-régen hajléktalan lennék és ha így halad (mivel nem támaszkodhatok rájuk életem végéig) ez előbb-utóbb be is fog következni. Mit lehetne ebben a helyzetben kezdeni, van valami kiút ebből? Elmehetnék még 2-3 évig tanulni valami életképesebb szakmát, de félek 30 éves pályakezdőként már esélytelen lenne elhelyezkedni, na meg nincs is már erre pénzem (így is van a nyakamon diákhitel). Valami munka kellene minél hamarabb, de csak telik az idő és nem jutok egyről a kettőre.
2020. okt. 4. 10:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
milyen végzettséged van?
2020. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
tessék otthonról végezhető munkák: [link]
2020. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1, Nézesd meg valakivel az önéletrajzod, hátha fel lehetne dobni valamivel

2, Pl állásbörzéken lehet próbainterjúzni, próbálj ki egy ilyet, hátha segítenek abban hogy jobban el tudd adni magad

3, Vállalj el kb bármilyen munkát. Én mérnöki diplomával pékségben dolgoztam, mert engem szüleim nem tartottak el az után, hogy befejeztem a sulit

4, Emellett folyamatosan nézz munkát, intejúzz

5, Ha valóban teljesen piacképtelen a diplomád, kezdj el valami mást tanulni. Akár munka mellett is, levelezőn, vagy tanfolyamként.

2020. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, ezzel a "milyen végzettséged van" kérdéssel nem sokat segítetek. Nem fogom ide leírni, mert a megadott információk (életkor, munkatapasztalat, végzettség, stb) alapján kb. bárki kinyomozhatja ki vagyok. Az a lényeg hogy amit végeztem az semmire nem jó, ha jó lenne akkor nem ülnék itthon még 2 évvel végzés után is.
2020. okt. 4. 11:01
 5/14 A kérdező kommentje:

#3

És te hogy kerültél be egy pékségbe? Engem hasonló helyekre be sem hívnak..

2020. okt. 4. 11:03
 6/14 anonim válasza:
4%
okos vagy... esetleg tudnek olyan teruletet ajanlani, amire erdemes lenne atpartolni a vegzettseged alapjan, de tudod mit, eljel meg 40 evesen is anyadek nyakan, tanulj meg 3 teljesen hasznavehetetlen szakmat
2020. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok én már semmilyen szakmát tanulni.
2020. okt. 4. 11:08
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora trében és ennyi idősen szerintem ha tetszik ha nem érdemes lenne lejjebb adnod.

Én 17 évig vezettem cégeket.

15-20 fős alkalmazotti gárda,magas életszínvonal stb...de a korona hiszti mindenkit csődbe vitt.


Úgyhogy egy raktárban vezetek targoncát amíg lemegy ez a baromság már végre.

Ja és az összes munkatársam gyakorlatilag ugyanilyen okból van ott.

Elpakolászik mindenki,közben meg ugyanúgy járkálnak állásinterjúkra normális melókra.

Ezt meg te is megteheted.

8 órás könnyű fizikai munka,kapsz érte 200-230 körül ez a semmitől pont 230al több.

2020. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

"Nem akarok én már semmilyen szakmát tanulni".


Képezni magad, és fejlődni, új ismereteket szerezni soha nem késő. Sőt! Még értékesebbé tesz, ha több mindenhez értesz, azaz több mindent lehet rád bízni.


A kérdésedre a válasz, és a kiemelt mondatod fényében a te esetedben nincs más, mint "élősködni" a szülőkön, és várni még csődbe megy az egyébként sem sikeres életed. Ugyanis, ha a kitanult szakmáddal nem tudsz elhelyezkedni, akkor újat kell tanulnod.

2020. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Lejjebb kell adni az igényeket. Lidl, aldi jól fizet, tessék megpróbálni. Gyárak nincsenek arra, amerre laksz? Ott a posta, elmehetsz ügyfélszolgálati ügyintézőnek, illetve kézbesítőnek is.
2020. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!