Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben kezdeni, ha egyszerűen sehogy sem találok munkát?

Figyelt kérdés
Nagyon későn kezdtem el a munkakeresést, mivel 24 éves koromig egyetemre jártam. Azóta viszont kiderült hogy csak elfecséreltem 5 évet, ezzel a végzettséggel nem lehet elhelyezkedni. Olyan helyekre meg ahol nem feltétel a szakképzettség vagy felsőfokú végzettség (esetleg csak valami általános diplomát várnak el) nem vesznek fel munkatapasztalat hiányában, esetleg a túlképzettségre hivatkozva utasítanak el. Úgy érzem 26 éves pályakezdőként, lényegében nulla munkatapasztalattal és használhatatlan végzettséggel sehova nem fognak felvenni. A rokonok, ismerősök közül sem tud senki segíteni az elhelyezkedésben. Nagyon sok helyre jelentkeztem már, többnyire be sem hívnak állásinterjúra vagy ha igen, akkor kiszórnak az első körben. Lassan 2 éve végeztem, azóta fél évet sikerült dolgoznom egy középfokú végzettséghez kötött pozícióban, azon kívül munkanélküliként tengődök, nem kapok egy forintot sem a munkaügyi hivataltól, szóval teljes mértékben szüleimre vagyok utalva. Ha ők nem támogatnának, akkor már réges-régen hajléktalan lennék és ha így halad (mivel nem támaszkodhatok rájuk életem végéig) ez előbb-utóbb be is fog következni. Mit lehetne ebben a helyzetben kezdeni, van valami kiút ebből? Elmehetnék még 2-3 évig tanulni valami életképesebb szakmát, de félek 30 éves pályakezdőként már esélytelen lenne elhelyezkedni, na meg nincs is már erre pénzem (így is van a nyakamon diákhitel). Valami munka kellene minél hamarabb, de csak telik az idő és nem jutok egyről a kettőre.
2020. okt. 4. 10:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De ilyen helyekre se vesznek fel! Jelentkeztem vasúthoz és postához is csomag válogatónak, be se hívtak meghallgatásra pedig közel is lett volna.
2020. okt. 4. 19:34
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az önéletrajzoddal nem stimmel vmi.

De ha bp i vagy akk tudok neked melót raktárba amíg nincs jobb.

A pénz az szar 200 nettó.

Napi 8 óra h-p de nem áll senki a fejed felett meg nem hajcsárkodnak.

2020. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Megértelek, nekem elvileg még elég piacképes szakmám is van, mégse találok munkát. Kb. 3 álláshirdetéssel találkoztam az elmúlt 2-3 hónap alatt, ahova a szakmámmal el tudtam volna helyezkedni, de az egyik helyről visszaírtak, hogy más jelentkezőkkel folytatják a keresést, a másik 2 helyről meg még annyit se voltak képesek visszaírni, hogy kapjam már be. Most úgy néz ki, lehet, el tudok helyezkedni a szakmámban, mert visszahívtak egy 2. interjúra, de ez is csak mázli volt, mert egy rokonom ott dolgozik és lényegében "benyomott" oda. De még így se 101, hogy felvesznek.

Egy ideje én is lejjebb raktam a lécet és elkezdtem olyan állásokat megpályázni, amikre amúgy rá sem néznék, de hiába...Mondjuk nem is csoda, hogy sehonnan nem hívnak, amikor mostanában egyre több olyan álláshirdetést látok, ahova még takarítónőnek se jó akárki, lennie kell minimum 3-4 év tapasztalatának...

Nem tudom, te hol élsz, de én az ország keleti részén és amikor látom, mennyi helyre mehetnék Pesten a szakmámmal, kicsit sajnálom, hogy nem ott lakok.

22l

2020. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nyelvekkel hogy állsz? Én azokra gyúrnék rá. Az internet kész kánaán ilyen szempontból
2021. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!