Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bemutatkozáskor szokták...

Bemutatkozáskor szokták mondani a doktort?

Figyelt kérdés
Pl. Kézfogásnál: Dr. Kiss Vera,vagy csak simán Kiss Vera?

2020. okt. 4. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Én a nőgyógyászt is.Mielőtt kérdeznék.

40F

2020. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Aki valamiért hangsúlyozni akarja foglalkozását vagy címét, az mondja. Aki nem tartja magát olyan fontos embernek, az nem mondja.
2020. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez helyzet és társaságfüggő. Ha egy esti buliban bemutatnak valakinek teljesen irreleváns, hogy doktor vagy vagy sem. Ha mondjuk hivatalos ügyben szükséges bemutatkozni, akkor pedig mondja az ember.
2020. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
97%

Igen, például:


Dr. Orbán Viktor vagyok, miniszterelnök.

2020. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose feljejtem el, volt egy szavazom (szszb), akit en kicsi gyerekkora ota ismertem, o nem ismert meg. Nagykepu, arrogans picsa lett belole. Kerestem a nevet a nevjegyzekbe, de valahogy a K***-ig nem jutottam el, sokadik ora volt mar. Erre felszolitott, hogy talan a D-nel keressem, mert o doktor. Termeszetesen a szavazasi nevjegyzek nem igy megy. Nem tudom, ki egett nagyobbat, en az ABC miatt, vagy o...

Szerintem legfeljebb szakmai jellegu bemutatkozaskor lehet ezt megemliteni, a kocsmaban a kutyat nem erdekli.

2020. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szinte soha sem mondom.
2020. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánemberekkel beszélgetek, tehát például valaki bemutat egy baráti társaságban valakinek, akkor soha. Hivatalos helyen viszont mindig.
2020. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Utálom a sok nagyképűsködő sgfejt, és mivel vannak ilyen szomszédaim is, ezért a kutyámat hívom Doktor Blökinek.

Mindig kiabálok neki jó hangosan, hogy "doktorkám, hol a pi cs ába csavarogsz már megint?!

2020. okt. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem lehetnek rá nagyképűek, kur.va sok meló, idő stb elérni.
2020. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánéletben szerintem eleg visszatetsző, de ha az orvos a betegnek úgy mutatkozik be, hogy "Szabó doktor vagyok", az abszolút rendben van.
2020. okt. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!