Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mittegyek? Egy átlagos 15éves...

Mittegyek? Egy átlagos 15éves fiú vagyok most lettem 9. és első napon a bemutatkozásnál el kellett mondani hogy mik szeretnénk lenni én mondtam, hogy tűzoltó, mivel érdekel és szeretnék az emdereken segíteni azóta ezzel piszkálnak

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy érzékeny fiú de ma példàul màr sírva jöttem haza az iskolàból. MIT CSINÀLJAK HOGY LE SZÀLJANAK RÓLAM???

#Piszkàlnak
2015. szept. 15. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, mivel lehet piszkálni valakit azért, mert tűzoltó akar lenni? Fizikailag borzasztó kemény munka, ráadásul az emberek többsége afféle hősként tekint rájuk.
2015. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nevess velük együtt. Amikor rákezdenek megint ezzel te is kezdj el mosolyogni, mintha nem fognád fel, hogy rád értik. Ez iszonyat tudja őket irritálni.
2015. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyújtsd fel a kis g#ciket.
2015. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy idegen középiskolában az első pár hét mindig roppant nehéz, ha az ember komolyan veszi. Csak azoknak nem az, akik lesz..rják, nem is akarnak mást, csak kibukni. Mikor én elitgimnziumba mentem 1990-ben, nem tegnap volt, vagy egy hónapig minden reggel izzadó tenyérrel és remegő lábakkal mentem be, pedig nem is gúnyolt senki (már akkor sem voltam apró). Negyedik végére én lettem az iskola egyik emblematikus figurája, mai napig igen jóban vagyok egykori tanáraimmal, és az öregdiákok szervezetének egyik (ha nem legnagyobb....) arca.

Szóval, valamilyen szinten, ezért-azért, egy bizonyos szellemi szint felett, ezen mindenki átmegy, hidd el.

A legfontosabb: semmiképpen ne mutasd, hogy a piszkálás bármiféle hatással van rád, mert az olaj a tűzre, ha láthatóan ki tudnak borítani, véged van. Ha elég erős vagy, bátran verd pofán, amelyik piszkál, egyet elég, a többi tanul belőle. Ha ehhez nem érzed magad elég magabiztosnak, vagy nem akarsz mindjárt az első hónapban igazgatóival indítani (de én bizony, megtenném), hatásos lehet az is, ha veszel egy-két tűzoltástechnikai szakkönyvet, és időnként beléjük méllyedsz, ezzel elveszik az érdeklődésüet, mert látják, hogy komolyan gondolod (és esetleg tényleg érdekelni kezd a dolog), innentől értelmesen beszólni nem tudnak, mert érzik a saját korlátjukat, marad a gúnyolódás, ami kb. egy hétig érdekes, utána találnak valami más szórakoztatót.

Egy új közösségben mindig kialakulnak hangadók, ezek általában a legnagyobb pofájú és leggátlástalanabb alakok, idővel a legokosabbak szokták átvenni ezt a szerepet, de ehhez idő kell. Roppantul nem kellemes, ha az ember azonnal a csípési sorrend legaljára kerül, de a tekintély az egy olyan dolog, amelyet ingyen sose adnak. Azért dolgozni kell. Ésszel, izommal, kitartással.

A tűzoltó munkához úgyis kell mindhárom, meg még egy dolog: gyomor. Tehát, kezdj el ezekre edzeni, és ha nem leszel tűzoltó , akkor se ért katasztrófa, mert ezek bárhol használhatóak. A sírva hazamenés meg nem.

2015. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többen mondták hogy elképzelnének Kamionosnak nagy szakállal,amin mindenki nevet egy jót :D


oszt társunk úgy mutatkozott be 9.be (4 éve) hogy xy vagyok van anyám apám 3 macskám.Mindenki el kezdett röhögni :D Azt ő lett az osztály kabala embere vagy mi :D

Csak úgy neveztük Farkas (x-men ből) mert úgy nézett ki :D


Hülyékkel ne foglalkozz,csak fárasztanak!

2015. szept. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Abszolúte megértelek. Ez azért van, mert kivételes vagy az ő körükben. Természetes reakció ez, ha egy csoport szerencsétlen hülyegyerek közé bekerül egy értelmes, életrevaló személy is. Örülj neki, hogy nem vagy olyan, mint ők, hogy velük ellentétben te tudod, mit szeretnél tenni. Hogy mit csinálj? Nos, őszintén szólva nem hiszem, hogy le fognak szállni rólad, mert nem fog nekik leesni, hogy "te vagy a fény, ők a sötétség" (hogy úgy mondjam). Ha gondolod, vázold fel nekik, hogy miért nemes feladat a tűzoltóé, és hogy te miért szeretnél az lenni, és ha gondolod, akár az orruk alá is dörgölheted, mekkora szerencsétlenek. Az igazság fáj, de az ilyenek meg is érdemlik. Neked meg szurkolok, hogy lánglovag legyen belőled! :)
2015. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagy barmok lehetnek, ha ez miatt piszkálnak. Szerintem hadd rájuk vagy nevess velük együtt. Néha a humor a legjobb védőeszköz.
2015. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy tűzoltót mondtál, de szűzoltó leszel. :D
2015. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem annyira gáz a helyzet, mint ahogy te gondolod. Nekem is volt ilyen osztálytársam, pedig csak hülyéskedtünk vele, ellenben ő kőkeményen a szívére vette. Már azon bestresszelt, ha megkérdezte valaki tőle, hogy "Mikor megyünk vedelni?" Próbálj ellazulni, és nevetni velük egy jót.
2015. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat sokat segìtettetek :))
2015. szept. 16. 05:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!