Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik egyesek, hogy...

Miért hiszik egyesek, hogy egy akármilyen könyv bármilyen többletértéket képvisel minden más írással szemben?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha valaki nem regényeket olvas, főleg nem papírra nyomtatott könyveket, akkor már nem is olvas? Honnan jön ez a gyöpös, idétlen felfogás?


Komolyan jobb valaki, aki a szürke ötven árnyalata trilógiát végignyálazta, mint az, aki mondjuk sci-hubon keresztül tölt le publikációkat vagy teszem azt, hobbiírók novelláira keres rá a neten?


2020. okt. 5. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszik. Te a hobbiírók novelláit kedveled más pedig a szürke ötvenet. Rajtad kívül nem mondta senki, hogy egyik vagy másik fél jobb lenne.
2020. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Én sosem értettem, hogy miért kell ilyeneken problémázni? Te is szidod és lenézed a könyv olvasok egy részét a kérdésed alapján.. Nem értem hogy várod el, hogy fordítva korrekten álljanak hozzád.

Hagyjuk egymást békén, mindenki olvasson amit akar.

2020. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon gyerekes vagy kérdező. Látom, most a felháborodottságodat, amit itt kaptál ennél a kérdésnél: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. most saját kérdésedet kiírva éled ki.


Nyugodj meg, attól még a magyar lakosság nagyon keveset olvas, hiába hisztizel itt.

2020. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb könyvimádó ebben a formában nem gondolja ezt. Nem gondolom én sem, hogy attól lenne vmi értékesebb, hogy ki lett adatva (főleg, hogy ma már magánkiadásban bármit kiadathatsz, meg Kim Kardashian szelfikönyv is van már)... az nekem mindig pozitívum, ha vki értelmesebb dolgokat olvas, pl. publikációkat, amatőr irodalmi alkotásokat, online képregényeket, minőségi magazint. Az zavar egyedül, amikor vki azt állítja be minőségi olvasásnak, vagy a könyvolvasásnál értelmes hobbinak, amikor:

- uszító oldalakon írt szennyeket, borzalmasan megírt, kamustasztikás írásokat olvas

- csak és kizárólag Blikket, Borsot, Storyt, Velvetet olvas, és azt hiszi, azzal már eleget olvas, hogy megfelelő szókincse és tájékozottsági szintje legyen (arról nem is beszélve, hogy konkrétan beszéltem olyan emberrel is, aki tényleg hiszi, hogy azt is ugyanolyan olvasásnak kellene számítani, hogy elolvassa a csokipapírt meg a UPC-számlát)

- wattpadra borzalmas helyesírással megírt fanfictionöket ("Én Hary Style huga vok. Szeretem a sötét kék szint meg a karate-t. Tegnap el mentem moziba ott találkosztam Justinnal, asztán el mentünk pizázni. Én havait etem" jellegű borzalmakra gondolok)

2020. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mind a 4 válasz hasznos volt!


Azért a nyomtatott könyv az igazi :)

2020. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már azt hittem, a Dúró Dóra-féle darálásról fog szólni a kérdés.
2020. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régen ez volt, ma már más azért a helyzet.
2020. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!