Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó, ha az embernek két...

Miért jó, ha az embernek két vezetékneve van?

Figyelt kérdés

Nekem egy keresztnevem van, viszont a minap azt álmodtam, hogy kettő van és emiatt már nem éreztem közel magamhoz az eredeti nevemet, gondolván, hogyha mindkettő vagyok, akkor annyira egyik sem.

Akiknek két keresztnevük van, ti hogy viszonyultok hozzá?



2020. okt. 6. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szeretem hiszen így egyedi vagy legalábbis ritkább kombó mint a sima kiss kati :D szólítanak mindkét nevemen, hallgatok is mindkettőre. Ha hivatalos papírról lehagyják az nagyon tud bosszantani
2020. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy elírtam a főkérdést.

Jav.: MIÉRT JÓ, HA AZ EMBERNEK KÉT KERESZTNEVE VAN?

Első tökéletesen diplomatikus választ adtál, tulajdonképpen mindkét opcióra válaszoltál! Köszi a válaszod, ment a pacsi! :)

2020. okt. 6. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt, azt nem te döntöd el, hogy mennyi legyen :D Másrészt azért jó, mert ha a szüleid jól választottak, két külön karakterhez illő neved van és te dönthetsz, melyiket választod. Nekem például egy nőies, lágyabb nevem van és egy vagányabb, keményebb csajra illő. Tiniként inkább a másodikat használtam, most már inkább az elsőt. :) Sokan adnak magyar nevet első névnek és kicsit elterjedtebb, szélesebb körben használhatót másodiknak. Vagy a második a nagyszülő/szülő neve, mint egyfajta örökség. Szerintem mindegyik jópofa. :)
2020. okt. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nálam pl "örökség" a második keresztnevem, anyai ágon már sok generáción át mindenkit úgy hívtak. Engem nem akart anyukám úgy elnevezni, de második névként én is megkaptam. :)
2020. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két anyakönyvezett utónevem van. Az egyiket az anyám, a másikat az apám választotta. Mindkettő tetszik, de értelmetlenül sok. A második utónevemről tudomást se veszek, a mai napig nem jegyeztem meg mikor van a névnapja. Aláírás során akkor használom, ha az ügyintéző morogva megjegyzi, hogy a szabályosság kedvéért írjam le mindkettőt.
2020. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!