Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták akik kollégiumban...

Egyetemisták akik kollégiumban laknak, miért rohannak legtöbben úgy haza csütörtök táján a kollégiumból, amikor nincs a héten már több órájuk?

Figyelt kérdés
Csak mert elvileg tök jól érzik ott magukat a társaságban, jókat bulizgatnak meg minden, egyetemi, kollégista évek vidám éveknek számítanak az ember életében, akkor legtöbben miért sietnek úgy haza csütörtökön, vagy akár már szerdán, ha nincs több órájuk a héten? Hogy-hogy nem szoktak ott maradni a kollégiumban mondjuk hétvégére?
2020. okt. 8. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Anyu főztje a legjobb...
2020. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kollégiumi élet nem csak játék és mese...
2020. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy találkozzanak a családjukkal.

Hogy találkozzanak a barátaikkal.

Hogy egyenek valami finom, normális főtt ételt.

Hogy nyugodtan aludjanak a saját szobájukban, saját ágyukban, ahol csend van és nem zavarja őket senki.

2020. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
gondolom otthon a saját szobájukban egyedül vannak, nem 3-4 másik emberrel mint koliban, így nyugodtan bármikor ráránthatnak. vagy hiányzik nekik a család. vagy nem érzik magukat annyira jól hogy önszántukból ottmaradjanak. én is mindig rohantam haza mikor olyan helyen laktam ahol nem volt jó. aztán elköltöztem jó helyre, volt hogy 2 hónapot nem voltam szüleimnél.
2020. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%

Én pl. utáltam idegesítő vadidegenekkel összezárva lenni, örültem ha nem kellett ott aludnom, hanem a saját ágyamban a saját szobámban.

Plusz szerettem volna minél több időt tölteni a családommal és persze a párommal.

Amúgy se voltam bulizni egyszer se egyetemistaként, inkább azóta járok ide-oda.

2020. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent leírtak előttem.

No + akkor a zsebpénz sem fogy, otthon a család kasszájára eszik, iszik, talán még az akkor kapott plusz pénzből megy az otthoni haverokkal bulizni is.

Sőt, egyetemisták a vizsgára való felkészülés, komoly magolás időszakára is inkább hazamennek, mert a koleszban szinte lehetetlen a tanulás az állandó nyüzsgés miatt.

2020. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem utolsó sorban csütörtökön még @-os sok olyan vonat, ami pénteken már nem, így olcsóbb hazajutni (a diákkedvezmény és a @-os kedvezmény összevonható).
2020. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

"egyetemi, kollégista évek vidám éveknek számítanak az ember életében"

Nem mondom azt, hogy minden pillanat szenvedés volt, de alám nem tolták a szülők a végtelen mennyiségű pénzt és nem volt tőlem elájulva sem mindenki. És általában nem hétvégén ittunk, hanem vasárnap, visszaérkezés után.

Otthon meg általában elég sok dolgom volt a hétvégére.

2020. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

- anyagi okokból (sokaknak az is nagy segítség, hogy eggyel több nap etetik otthon)

- kényelmi okokból (főtt kaja, mosnak rájuk, egyedül van egy szobában, nem kell olyan szinten közösködni a fürdőn, wc-n, a saját szobájában van, nem kell annyit majdhogynem idegen emberekhez alkalmazkodni stb.)

- találkozni a családdal

- találkozni az otthoni barátaikkal (nemcsak a kolis barátok vannak ám)

2020. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek, nem vagyok társasági, bulizós, csak nincs pénz saját albérletre. És jobb otthon a saját szobámban, mint kollégiumban ugyanakkora területen hárman osztozni, főleg, ha a másik életvitele (állandóan fecseg telefonon, max hangerőn hallgatja a zenét fülhallgatóval is stb.) zavaró, meg a kolis net is olyan, főleg most, hogy mindenkinek online van órája.


És otthon vár a cicám, ez a legfőbb ok.

2020. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!