Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták akik kollégiumban...

Egyetemisták akik kollégiumban laknak, miért rohannak legtöbben úgy haza csütörtök táján a kollégiumból, amikor nincs a héten már több órájuk?

Figyelt kérdés
Csak mert elvileg tök jól érzik ott magukat a társaságban, jókat bulizgatnak meg minden, egyetemi, kollégista évek vidám éveknek számítanak az ember életében, akkor legtöbben miért sietnek úgy haza csütörtökön, vagy akár már szerdán, ha nincs több órájuk a héten? Hogy-hogy nem szoktak ott maradni a kollégiumban mondjuk hétvégére?
2020. okt. 8. 09:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem mindig sikerül csütörtökön sajnos... de amúgy igen, sokszor már beviszem a cuccom az egyetemre és óra után már megyek is az állomásra, hogy hazautazzak. Egyrészt a kényelem és nyugalom miatt, mert egy hét egy egyetem és kollégium után már jól esik a csend, a rend, a nyugalom, hogy egyedül lehetek, nem kell másokhoz alkalmazkodni, nincsen akkora nyüzsi stb. Mindig hazaviszem a mosatlant, mert a koliban gusztustalanok a mosógépek, sokat kell rá várni, fizetni is kell érte, sokszor nem is működik stb. Kaját is otthonról szoktam inkább vinni egy-két napra, mert így egyszerűbb és olcsóbb is. Otthon nyugodtabban tudok tanulni. Ha arról van szó, akkor tudok találkozni a barátaimmal. Az összes barátom haza szokott menni az utolsó órája után, az eddigi szobatársaim is mindig azonnal mentek haza és én egyedül maradtam volna ott, ami meg tök uncsi (max. tanulni jó, de azt se kell mindig). A koli is jellemzően üres szokott lenni. Max. akkor maradok csak bent tovább, ha valami program/elintéznivaló stb. van.
2020. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!