Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki tökéletesen koordinált...

Aki tökéletesen koordinált mozgásokra képes, az tudatos ember?

Figyelt kérdés
2020. okt. 10. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem feltétlen. Idegrendszeri problémák is okozhatnak rossz mozgáskoordinációt. Ennek semmi köze a tudatossághoz.
2020. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Másfelől nézve, ha valaki képes egy több száz méteres szakadék fölött, biztosítás nélkül átsétálni egy kötélen, az tökéletesen ura a mozdulatainak, egyben tudatos ember is.
2020. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag uralja a testét, vagyis testtudatos. Csak van valami köze a tudatossághoz, vagy nem így van?
2020. okt. 10. 11:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyre gondoltunk, egy időben :)
2020. okt. 10. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

3 Attól függ milyen szempontból nézed. Ha úgy, ahogy a 2es írta, akkor igen.


Viszont ha biológiai szempontból csak a test működését nézed, akkor nem tudatosság kell hozzá, hanem egy egészséges test. Az egészséges állatoknak is jó a mozgáskoordinációja, mégsem hiszem, hogy ez azért van, mert ezt tudatosan teszik.

2020. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

[link]


A 4. az amiről te beszélsz.


Aki tökéletesen uralja a testét, attól még nem tudatos. Lehet egy sportoló odafigyel az ételekre, amiket eszik, de attól még lehet van valamilyen függősége. Vagy lehet pont a sport a függősége (van ilyen is).

2020. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
52%
Nem feltétlenül. Nálam pont ellentét volt a kettő között, annyira megfelelési kényszerben, szabad döntések nélkül éltem gyerekkoromban, hogy ezt a testem maximális irányításával akartam kompenzálni. Tehát tudatossá akartam tenni olyan testi funkciókat, amik alapból ösztönösek vagy hormonálisak vagy simán a fizikum határozza meg. Úgy gondoltam, hogy amíg én döntöm el, hogy mikor vagyok éhes, szomjas, meddig tudom feltenni a lábam a falra spárgában, mikor fázom, mikor kell pisilnem, mikor eshetek össze balett közben, addig nem anyám irányítja a teljes életemet.
2020. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én hiszem, hogy van mozgási intelligencia is. Mindenképpen testtudatos az ilyen ember, tudatában van a környezetének, arra megfelelően tud reagálni.
2020. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!