Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt képtelen megszervez...

Miért volt képtelen megszervezni az ellenzék a koordinált visszaléptetéseket vidéken?

Figyelt kérdés

Nem tudom, szám szerint mennyi körzetben szerzett a Fidesz legalább 50 %-ot, de akár szoros verseny is lehetett volna.


Egy-két helyen (főleg Budapesten) sikerült, de országosan miért nem?


2018. ápr. 10. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet az ellenzék is már a választások előtt feladta és benne voltak ők is. Legalább egy kis lóvéval megszedik magukat mielőtt elbuknak és eltűnnek. Én is inkább lennék gazdag bukott politikus mint sima bukott politikus.
2018. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Vajon akart az ellenzék győzni, vagy csak játszották a kiosztott szerepet?


Az MSZP-t valószínűleg megvette a Fidesz. Karácsony erről nem tudott, bár utalt rá, hogy vannak ennek jelei, neki láthatóan őszinte volt a csalódása is az eredményhirdetés után. Lehet, hogy a terv része volt, hogy Karácsonyt, mint értelmes ellenzéki politikust kivonják a forgalomból, ezért kérték fel őt a szocik a biztos kudarc tudatában.


A DK-t nem vették meg, de őket nem is kellett. Gyurcsány személye mozgosító erő a Fidesznek, az örökös ősellenség. Soros egy megfoghatatlan senki hozzá képest. A Fidesznek ezért érdeke, hogy a DK életben maradjon, hát szóltak az MSZP-nek, hogy adjanak már át nekik pár körzetet, ha lehet. Meg is született a DK-MSZP koordináció.


Az LMP gyanúsan szintén kollaboráns, főleg a Schiffer féle szárny. Persze lehet, hogy ideológiai alapon küzdöttek bizonyos párttagok a szövetségkötések ellen, és nem azért, mert meg lettek véve, de a végeredmény szempontjából ez lényegtelen.


A Jobbik az egyetlen nagyobb párt, aminek biztosan a kormányváltás volt a célja, csak náluk meg az a gond, hogy a szavazók nem idegenkednek attól, hogy inkább a Fideszre szavazzanak, pláne mióta az szélsőséges irányba halad. Ha visszalép egy jobbikos jelölt, akkor az lehet, hogy inkább a Fidesz szavazatait növelte volna.


A kisebbek, mint az Együtt és a Momentum kormányváltó célja nekem szintén őszintének tűnt, itt viszont a szavazók hülyesége jött képbe, miszerint inkább a Gyurcsányra vagy a szocikra szavaztak, ahelyett, hogy bejuttattak volna egy fiatal társaságot, akiből később még lehetne bármi. Itt megint az MSZP machinációját látom a háttérben, akik nagy erővel kampányoltak azzal, hogy a kis pártokra nem érdemes szavazni, mert akkor nem lesz kormányváltás. Hát látjuk, hogy megfogadták a szavazók a tanácsot, de az MSZP így is olyan messze van a kormányváltástól, mint a huzat.

2018. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Annyira azért Budapesten sem sikerült. 3- 4 helyen is azérttudott nyerni a Fidesz, mert az LMP-s jelölt "elvett" 5- 6 szazalekot a valóban eselyes ellenzéki jelölttől. Ha csak két helyen visszalépnek, már nincs meg a 2/3...
2018. ápr. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen mozgósítással a fidesz győzelem nem volt kérdéses. 2/3-ot el lehetett volna kerülni.


Nekem mindegyik egyforma kudarc. Van egy évük az ellenzékiemnek, hogy összeszedjék magukat, és kipucolhassák az önkormányzatokat. Ha ott veszítenek, akkor vége a játéknak. Fidesz nyeri a monopolit.

2018. ápr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ilyen mozgósítással a fidesz győzelem nem volt kérdéses. 2/3-ot el lehetett volna kerülni. "


Én úgy számoltam, ha minden választókerületben csak egy jelölt indul a Fideszessel szemben a parlamantbe jutott ellenzéki pártok közül (Jobbik, MSZP, DK, LMP közül), nem lett volna meg a győzelem, az 50 % sem.

Persze voltak olyan körzetek, ahol a Fidesz egymaga hozta az 50 %-ot, de így vidéken is jópár egyénit lehetett volna nyerni.

2018. ápr. 10. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!