Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kellemetlen 11 800 Ft-ot...

Kellemetlen 11 800 Ft-ot fizetni a futárnak 12 000 Ft helyett? Megszorultam a koronavírus miatt, minden pénz számít, de fontos készítményt kell rendelnem és 11 796 Ft-ba kerül

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 23:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem szoktam futárnak többet adni, csak ha többlet szolgáltatást is kapok. Pl. amikor a mosógépet, vagy a hűtőt rendeltem, akkor a szállítók kérdés nélkül felhozták az elsőre, pedig benne volt a tájékoztatóban, hogyha társasház, akkor a bejáratnál leteszik, nem lépcsőznek. :D Én már lélekben felkészültem, hogy ott fogok rajta ücsörögni, a ház előtt, amíg a férjem haza nem ér.

Vagy arra is volt példa, hogy a futár hívott, hogy 10 perc múlva itt van, de én éppen máshol voltam a városon belül, megkértem, hogy dobja már el ide inkább, ha nem nagy baj. Ilyenkor azért jól esik az embernek, hogy megkérdezték felhozzák-e a cuccom, vagy éppen probléma nélkül elhozza a futár máshova a csomagomat. Nyilván szívesen adok is ezért többet.

Ha csak egy dobozról van szó, amiért ráadásul még le is megyek, akkor nem szoktam többet adni, szóval szerintem egyáltalán ne érezd magad rosszul emiatt. Sőt, ha lehet kifizetheted utalással és kész.

2020. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Megkerdezhetem, mi az a keszitmeny, mennyi rajta a szallitasi es utanveteli koltseg, es mennyi lett volna szemelyes atvetel? Ez ugy altalaban ezer-ezetotszazra rug. Ertem en, hogy van olyan allapot, hogy nem tudsz kimozdulni, ezt csak azert irtam le, hogy nem 200 forinton fog mulni a megelhetes, ha mar 1000-1500on nem mulik.
2020. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értem ezt a bórravaló mániát, sose adok, mióta hallottam hogy ennyit keres egy voltos vagy netpincéres futár. Étteremben se nagyon szokásom, kivéve ha nincs szervíz díj.
2020. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyszer még régen, évekkel ezelőtt amikor jobban álltunk anyagilag, rendeltem egy pizzát és kb. 100 Ft pluszt adtam a futárnak mert úgy jött ki a vége, ő meg vágta a pofákat, húzta a száját és el se köszönt úgy elrohant. Nagyon megmaradt bennem, azóta van bennem egy kis kellemetlen érzés ezen a téren.

2020. okt. 12. 15:21
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sokan nagyon pofatlanok, de gondolj bele ha egy nap kivisz 20-30 pizzat es mindenhol kap csak 100ft-ot az is mar 2000-3000 ft minimum mindennap. Ehhez hozza jon tudom is en 20-30nap 40k-90k, az alap berehez ez azert nem egy rossz kieheszito bonus.... (kicsit lehet tulzas volt par ertek de ha mar 20-30k plussz van egy honapban azert az mar jelentos tobblet).

Szoval ne erezd rosszul magad, koszond meg szepen mosolyogva es koszonj el. Fizess kartyaval paypallal online es no problem. Akkor tudsz pontosan annyit fizetni.

2020. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Jo hat ha nem kell, akkor nem kuldok :(
2020. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
23%
15 - es neked faj 20-30x 100ft? Az o munkaja, hogy hazhozszallitson idore. Megkapja ere az alapbert, hurra. Azt az alapbert, amiben megegyeztek a munkaltatoval annak tudataban, hogy a bert jatt fogja kiegesziteni. Ne mar a futar legyen gusztustalan, mert belemegy ilyen helyzetbe, hanem mondjuk a munkaltato, nem? Igy tortenhet, hogy az ember sajat gepjarmuvel, hidegben es kanikulaban megcsinal nem 20-30, hanem 50-70 cimet, es te forro etelt kapsz idoben (oldja meg a forgalmat), es meg csak bele se csulazott senki. De neked faj 1x100ft. Szep. Legkozelebb el lehet faradni etterembe egy 10esert. Es ez csak egy kiragadott pelda ebbol az allando jatt-harcbol, ami a vendeglatas, kereskedelem, logisztika teruleterol a legalso szinten levo melost erinti. Persze jon most a kerdes, mi lenne, ha normalis munkat vallalna normalis penzert? Lehetne. Csak akkor te nem kapnal semmilyen kiszallitast. Lehet lepontozni.
2020. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
De nem a vásárló hibája, hogy a munkáltató egy paraszt. Ez milyen dolog már, nem tetszik a bérem, és a vevőre testálom a megfizetését?
2020. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
18 - a fogalmazasod... lehetett volna ugy is, hogy "nem tetszik a ber, amit fizetnem kene..." stb. Csak te a melosra htk-zod mindenkepp a dolgot. Kar errol barmit beszelni.
2020. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
17# kimondta h nekem fáj 100ft? Hol olvastal te ilyet.
2020. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!