Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pontoztok negatívan?

Miért pontoztok negatívan?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látok olyat, hogy egy kérdést teljesen jól precízen megválaszolnak mégis lepontozzák.

Mondok egy példát.:


Kérdés: Szeretitek a mogyorós csokit?

Válasz: Nem nem szeretem, ráadásul allergiás vagyok is rá.


És ez a válasz így mondjuk olyan 30% -os.


Nem nem magam miatt írom ki ezt a kérdést, de tényleg fura látni, hogy egy rendes választ lepontoznak annak ellenére, hogy a kérdező volt hogy meg is köszönte az illetőnek mert csak ő írta meg rendesen a választ a kérdésre.


Akik lepontozzák ezeket miért?



2020. okt. 18. 18:16
A kérdező szavazást indított:
Azért pontozom le mert az enyémet is lepontozta valaki.
Azért pontozom le mert nekem már nem kell megválaszolnom így.
Azért pontozom le, hogy az én válaszom jobb nak tűnjön.
Azért pontozom le, hogy megszívassam azokat akiket érdekelnek ezek a dolgok.
Nem tudom.
Lehet azért mert a válasz csak a kérdezőnek adott magyarázatott és nem minden embernek aki hasonló probléma után kutat.
Csak azért nyomkodok össze vissza, hogy kapjak pontokat, ha egyáltalán ezért is lehet kapni.
Nem tudom én mindent le szavazok.
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Lehet pontozni?
2020. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Azt a választ hiányolom, hogy össze-vissza nyomkodok cél nélkül 🐒
2020. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 a válaszra az x re kattintani azaz a nem hasznos ra. :D

#2 Hát igen xD

esetleg az utolsó előtti re kattints akkor.

2020. okt. 18. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én a bunkókat, az agresszív, trágár válaszokat pontozom le. Vagy akik okoskodnak, de hülyeségeket írnak.
2020. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Miert nem írtad le pont az egyertelmű valaszt?

Ezeket azért pontozzák le, mert nem "ők szeretik a mogyoros csokit" - más szóval mert az adott válasz nem fer bele az ideológiai nézetükbe - és bizonyos dolgokban egyetért az emberek többsége.

Pl.:

A mogyorós csoki finom

Az ananászos pizza undorító

Stb...

Aztan jönnek az érdekes, megosztó kerdesek:

Tamogatjátok az eutanáziat?

Akartok gyereket?

Szerintetek helyes az abortusz engedelyezése etikailag?

Elítélitek a homoszexualisokat?

Az ilyen kérdéseknél ritka a 100%-ban hasznos valasz, mert az egyik oldal haragjában/felháborodasában nem tartja helyesnek az övével ellentétes véleményt.

Ha te sosem pontoztal le valaszt a szubijektív nézeteid miatt egy kérdest akkor gratulalok, mert az értelmes kissebséghez tartozol.

Bár nem a kérdés része, de én néha mobilon véletlenül pontozok le vagy fel válaszokat görgetés közben (nem tudom miert nem lehet deaktiválni ezt a funkciót ideiglenesen, vagy legalább az értékelés után 5 percig korrigálni) - de azzal, hogy direkt pontoznak le "mi a vélemenyed" jellegű kérdések alatt a témáról alkotott véleményüket leíró valaszokat szerintem etikátlan és értelmetlen.

2020. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok, és bocsi de rádöbbentem hogy sikerült hülyeséget írnom, remélem azert érthető :D
2020. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Teljesen értelek :D

Igen tényleg kihagytam az egyértelműt de ezek ugrottak be hírtelen.

De ez is csak plusz 1 lehetőség. :D

2020. okt. 18. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!