Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok a vezetéknevek amelyekben...

Azok a vezetéknevek amelyekben szerepel a “tok” milyen eredetűek lehetnek?

Figyelt kérdés
Amerikai nevekben is láttam már.

2020. okt. 19. 12:14
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Azt, hogyha ilyen kritikai érzékkel áldott meg a magasságos, akkor mielőtt beleállnál másba, igazán körülnézhetnél a saját házad táján is.
2020. okt. 19. 21:39
 22/23 anonim ***** válasza:
79%

Itt még mindig nem én vagyok az, aki értelmetlent kérdez.


Még ha egy elő-, vagy utótagra kérdeznél rá, mint pl az O' az ír neveknél, (O'Neill, O'Hara), vagy a Mc,Mac a skótoknál.

Vagy hogy miért van annyi angol vezetéknév "son" végződéssel.

De konkrétan egy, néhány vezetéknév középen szereplő pár betűkapcsolatra kérdezel rá...

Ami amúgy nem is túl gyakori. Stokes, Stokoe, Stokell, most írtam be a *tok* tagot a vezetéknév-keresőbe (Anglia,van pár tízezer ember a rendszerben), s mindössze ennyit talált.

Ha már ilyen okos vagy, felelj már arra a kérdésre, hogy milyen eredetű az "ács" a Kovácsban, meg az "ab" a Szabóban és az Abramovicsban.

Mert ugyanezt kérdezed..

2020. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Azt kell mondjam nálam már csak te vagy okosabb. “Mert ugyanezt kérdezed..”, valószínűleg azért, mert nem tudom. És megsértődsz azon, hogy szövegértés nulla, holott néhány kommenttel ezelőtt már kifejtettem, hogy régen olvastam ezzel kapcsolatban már, de nem emlékszem az eredetére, erre nekem támadsz, hogy így a kérdésem, meg milyen okos vagyok.. Nem tudsz válaszolni, akkor nem kell.

Elhiszem, hogy stresszes az élet, de vezesd le otthon!

2020. okt. 19. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!