Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megnyugodhatok, hogy sokan...

Megnyugodhatok, hogy sokan lesznek majd olyanok, akik velem együtt kivonulnak az utcára tüntetni, ha kötelezővé teszik a korona elleni oltást?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 07:52
1 2 3 4 5 6
 41/55 Vuk-91 ***** válasza:
26%
Neked is rövid lesz az életed, úgy látom.
2020. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem az oltassal van a gond ugy altalaban, hanem ezzel a konkret oltassal, amit max 1 ev alatt osszedobnak.. Nem hangzik tul biztatoan..

Amugy szetintem se lesz kotelezo, viszont en is hallottam, olvastam mar, hogy olyan felteteleket szabnak, hogy emiatt sokan megis beadatjak majd. Pl.ha utazni akarsz es utana haza is akarsz jonni. Persze lehet mondani hogy ezek csak alhirek meg pletykak, de nem zorog a haraszt... Ugyebar. En siman kinezek egy ilyen intezkedest a kormanyunkbol es a hozzajuk kapcsolodo erdekcsoportokbol. Meg kell csak nezni a tesztelest. Vagy vallalod a 10-14 nap karantent vagy pedig tesztelsz meregdragan.

Egyik baratomnak heti szinten jarnia kell Becsbe munka miatt. Minap mikor jott haza vonattal, a hataron a korulotte ulok mind kaptak piros cetlit, o nem kapott, mert neki van munkaszerzodese.. Tehat maszkalt Becsben, bement az ottani irodaba, talalkozott az ottani kollegakkal, stb.. De ugyebar mivel dolgozni ment ki, igy őt messzirol elkerulte a virus... Hat nyilvan.. Es most siman jar-kel kozottunk itthon.

Hat hagyjuk mar a hulyeseget, de tenyleg.

Na szoval egyaltalan nem kell meglepodni, ha lesz ilyen intezkedes pl, hogy akkor utazhatsz, ha oltva vagy. Nyilvan penzert, igy tehat alapvetoen nem lenne kotelezo, csak eppen jol lekorlatozzak az eletedet az oltas hianyaban.

2020. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Vuk-91 ***** válasza:
30%
Egy év azért nem kevés idő, főleg, hogy évente kell új oltást kiadni, mert a mocsok kis vírus vagy baktérium is fejlődött azóta. Azért oltják a kutyákat is legalább évente a veszettség ellen (az ellen bezzeg senkit nem hallok hisztizni).
2020. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Tevenyereggyarto ***** válasza:
32%

“Természetesen alternatívák?

Megfelelő mennyiségű és minőségű víz, táplálék, vitaminok, rendszeres testmozgás, sok friss levegő, kiegyensúlyozott lelki állapot, sok nevetés, jó társaság, eszmecserék, sok szeretetteli érintés...”


És mondcsak, az oltás ezeket gátolja ? Ha be vagy oltva nem tudod lenyelni a tiszta vizet ? Nem megy le a vitamin ? Láthatatlanná tesz a barátaid/ szeretteid előtt ? Ugyanakkor ez édeskevés sok betegség ellen, ahogy a covid ellen is. Személyes tapasztalataim közül az egyik: a helyi pap pár hete hunyt el koronavírusban. Igaz ,hogy már 70+ volt de nem volt semmilyen betegsége, életerős, kedves pap volt, mindenki szerette s ő is mindenkit, nem élt egészségkárosító életet. Pár nap alatt halt meg a kórházban. Amikor rosszul érezte magát akkor mentőt hívott s a kapu előtt várta, még találkoztam is vele (nem mentem oda, csak távolabbról köszöntem, akkor még nem tudtam ,hogy vírusos). Pár nap múlva jött a hír ,hogy meghalt.

Másik példa: régen az emberek sokkal természetközelibb életet éltek, mivel nem volt internet meg szupermarket, légszennyezés stb. Ennek ellenére a pestis és társai szinte kipusztították Európát ....


Igen, az immunrendszer úgy tud legyőzni egy kórokozót ha először azzal találkozik majd x idő alatt kialakítja az elleni védelmet. Ebben segít az oltás ,hogy ne mindjárt a veszélyes, “életerős” vírussal vagy baktériummal fusson szembe hanem annak “darabkáival”. Azokat elemezve kialakúl az adott kórokozó elleni speciális védelem és fel tudja venni a harcot a még élő kórokozóval (jobb esetben). Ez olyan mint mikor egy oktató először elmagyarázza ,hogy hogy kell viselkedni ha medvével találkozol még mielőtt elindulsz az erdőbe. Az oktató most az oltás. Az ilyen “alternatív oktatók” meg olyanok ,hogy ~0 tudással nekivágsz az erdőnek és ha szembejön egy medve akkor majd lesz valahogy ....

2020. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Az oltás felesleges annak, aki hosszú évek óta meg tudta őrizni az egészségét.
2020. okt. 20. 12:02
 46/55 Vuk-91 ***** válasza:
20%
Javíthatatlan, hagyjuk megölni önmagát.
2020. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

Nyilván sokkal egyszerűbb ölbe tett kézzel várni az oltásra, mint önerőből felépíteni és megtartani az egészséget.


Az élet majd igazolni fogja, melyik a szerencsésebb választás.

2020. okt. 20. 13:30
 48/55 Vuk-91 ***** válasza:
53%
Az orvostudomány nélkül semmit sem érne egészségesen élni.
2020. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Tevenyereggyarto ***** válasza:
74%

“Az élet majd igazolni fogja, melyik a szerencsésebb választás.”


Elvégre a kettő kizárja egymást, vagy oltás vagy egészség de a kettő ugye együtt nem megy. Középút nincs, az élet fekete-fehér ....

Az élet már igazolta ,hogy önmagában az egészségben és a nagy semmiben bízni kevés. Ezt tapasztalta az emberiség a régi idők járványai során is, nem tudom te még mit szeretnél. Az orvostudománynak és az oltásainak és gyógyszereiknek köszönhetjük ,hogy ma már nem kell 10-15 gyereket szülni ahoz ,hogy legalább 2 megélje a felnőtkort. Illetve az élet sem 30-50 évből áll már hanem legalább 70-80-ból, azért egyeseknek ez se mindegy. Amíg nem létezett modern orvoslás CSAK az amit az “anyatermészet lágy ölén” összeszedtünk addig az átlag életkor fele vagy még annyi se volt mint a mostani s felnőni sem volt olyan könnyű mint ma. Szerintem ez a legnagyobb hátránya a modern orvostudománynak: az emberek elfelejtik ,hogy milyen is a rossz és a modern jóban elkényelmesedve szidják az orvoslást de közben észre sem veszik ,hogy mit köszönhetnek neki.

2020. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha forgalomba hozzák, olyan drága lesz, hogy ha nem is kapkodnál el előled, akkor se tudnád beadatni magadnak. :D
2020. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!